Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: SwinekDuduś » 19 kwietnia 2016, 16:32

Witajcie, co parę dni, będę dodawać tutaj przepisy, jestem nowy więc gdyby pisałabym w nieodpowiednim dziale proszę o przydzielenie do odpowiedniego.
''Sałatka (nie)dietetyczna'' (polecana dla świniaczków z nadwagą a także dla zwykłych chrumków)
Potrzebne będą
-Świeże,szerokie (mogą być też chropowate ;) ) źdźbła trawy. (nie mogą być zbierane przy drogach i rzekach)
-Mniszek lekarski (liście,w kwiatku mogą być malutkie owady. Mlecz i mniszek to nie to samo!)
Sposób przygotowania : Umyj i dokładnie osusz (Nie na piecu, ponieważ za chwile się ubrudzą) trawę i mniszek, najlepiej w ręczniku papierowym. Rozrywaj źdźbła na mniejsze źdźbełka, a liście mniszka na troszkę większe kawałki. Można też podawać całe listki, ale wtedy liście będą nie leżeć W MISCE ale NA MISCE. Można dodać bazylie lub koper włoski. Nałóż do miseczki świnki.
Ocena Dudusia 10/10

EDIT:
''Baryłki pełne tajemnic...?''
Potrzebne będą
-Jeden ogórek. (Nie,nie te dłuuuugie i błyszczące ze sklepów,lecz nie karłowate przeznaczone do kiszonek. Najlepsze to są zwykłe odmiany. Im więcej buziek do nakarmienia to więcej ogórków :) )
-Koper włoski (Bądź zwykły)
-Papryka (czerwona/żółta. Zależy od gustu waszego chrumka)
-Pomidor (Bez skórki)
Sposób przygotowania : Pokroić ogórek na jedną, dość dużą część i wydrążyć zostawiając cienkie ''denko'' na dnie. Pokroić paprykę w kostkę,tak samo pomidora wcześniej obranego ze skórki, koper włoski posiekać. Nadziać tym ogórka i na wierzch dla ozdoby można podać bazylię lub malinki/truskawkę.
Ocena Dudusia 7/10

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: Ulfhildr » 19 kwietnia 2016, 17:36

Ocena Ulfhildr 2/10, zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
Nie pisze się posta pod postem.
Jak mi się marzy bycie moderatorem...

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: madzia0902 » 19 kwietnia 2016, 18:01

To nadziewanie ogórka warzywami mnie się podoba, super pomysł nie wpadłam na to wcześniej tylko nadziewanie ogórka papryką mija się z celem bo ogórek neutralizuje witaminę C, ale można pomyśleć o czymś innym :)


Konto usunięte

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: Konto usunięte » 19 kwietnia 2016, 18:11

Fajny temat :D To ja poproszę o przepis na sałatkę, która podtuczy mojego chudzielca ;)


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: SwinekDuduś » 19 kwietnia 2016, 18:14

Ulfhildr pisze:Ocena Ulfhildr 2/10, zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
Nie pisze się posta pod postem.
Jak mi się marzy bycie moderatorem...

Zrobiłam tematy w odstępie dwóch dni, rozumiem że mam robić temat raz na ruski rok?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: befana30 » 19 kwietnia 2016, 18:16

Watek ciekawy, tym bardziej ze takiego o "swinskiej kuchni" jeszcze na forum nie ma, a pomyslowosc i kreatywnosc moze popchnac wiele osob do wzbogacenia diety prosiakow :)
Mi sie podoba wlasnie ten z nadziewanym ogorkiem, bo tam ewentualnie malinki mozna dodac :D to by moze z moimi przeszlo, bo za truskawkami nie przepadaja, jeszcze to wzbogacic swiezymi listkami bazyli, szalwi czy melisy- zyc nie umierac :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: SwinekDuduś » 19 kwietnia 2016, 18:29

''Owocowa Wyspa ze skarbem!'' (Dość trudne dla początkujących) (Taki frykas MAX 1 NA DWA MIESIĄCE)
Potrzebne będą :
- Gałązki drzewek owocowych (Śliwa, jabłoń, grusza. Cienkie)
- Połówka jabłka odmiany Eliza/Rubin
- Banan (Uwaga, nie taki długi jaki dostaniemy w sklepach, tylko krótki i mięsisty. Taki będzie miał najwięcej wartości odżywczych
-Pomidor
- Puree z brzoskwini (Czyli brzoskwinka zmiksowana z odrobinką wody)
-Truskawka.
-Mały talerzyk, jak do ciastek.
Sposób przygotowania :
Pomidor obrać, przekroić na pół, a w niego wbić cienką gałązkę z drzewka owocowego. Na patyk wbić pokrojone w kostkę jabłuszko, a na samym czubku patyczka wbić malutki plasterek banana. Puree z brzoskwiń rozlać wokół pomidorka. Truskawkę przekroić na dwie połówki i położyć w ''wodzie''. To będą rekiny ;)

EDIT:
''Co się stanie, gdy oreo dam dziś świnkowi?''
Potrzebne będą
-Marchewka (Ta najbardziej słodziutka, czyli młoda, umyta i osuszona)
-Brokuł (Surowy, umyty)
Sposób przygotowania:
Mięsistą część brokuła zetrzeć na tarce o dużych oczkach, marchewkę pokroić na dwa grube kawałki. Na jedną połówkę marchewki położyć wiórki z brokuła a drugą przykryć.

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: SwinekDuduś » 20 kwietnia 2016, 13:09

''Sałatka Cytrusowa'' (dość kaloryczne)
Potrzebne będą :
- Pomarańcza
-Mandarynka
-Śliwka
Sposób przygotowania :
Cytrusy obrać ze skórki i rozerwać na cząstki,śliwkę obrać, usunąć pestkę i ogonek i pokroić w kostkę. Zmieszać razem. Można dodać też banany do ozdoby :3


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: GalaxySparkle » 20 kwietnia 2016, 19:42

SwinekDuduś pisze:Sposób przygotowania : Umyj i dokładnie osusz (Nie na piecu, ponieważ za chwile się ubrudzą)
A dlaczego mają się ubrudzić od suszenia na piecu?? Chyba nie wkładasz ich do środka, gdzie jest popiół. :| Raczej odradzam suszenie na piecu, żeby nie przesuszyć.
SwinekDuduś pisze:
Ulfhildr pisze:Ocena Ulfhildr 2/10, zapraszam do zapoznania się z regulaminem.
Nie pisze się posta pod postem.
Jak mi się marzy bycie moderatorem...

Zrobiłam tematy w odstępie dwóch dni, rozumiem że mam robić temat raz na ruski rok?
Jakie 2 dni? Napisałaś posty w odstępie pół h. I nikt tutaj nie mówi o tematach.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Polowa Świnkowa Kuchenka, czyli przepisy od ręki.

Postautor: befana30 » 21 kwietnia 2016, 7:26

SwinekDuduś pisze:''Sałatka Cytrusowa'' (dość kaloryczne)
Potrzebne będą :
- Pomarańcza
-Mandarynka
-Śliwka
Sposób przygotowania :
Cytrusy obrać ze skórki i rozerwać na cząstki,śliwkę obrać, usunąć pestkę i ogonek i pokroić w kostkę. Zmieszać razem. Można dodać też banany do ozdoby :3


Widze, ze fantazja ruszyla pelna para :naughty:
Ciekawe masz pomysly, mi by do glowy nie przyszlo by ze "swinkowej michy" robic takie atrakcyjne dania :)
Taka mala porada- nie laczyc cytrusow ze sliwkami, bedzie rewolucja zoladkowa, a najlepiej w danej salatce powstrzymac sie na dodatku np tylko czastki mandarynki, czy pomarancza, grejfruta.
Ooo wlasnie, a moze byc cos pokombinowac z grejfrutem- typu 1 czasteczka, listek miety, dodatkowo jakiegos krzewu typu porzeczka czy maliny, zneutralizowac grejfruta baklazanem..? a wszystko podac w wyzlobionej "lodeczce" z mniejszej polowki baklazana, do ktorej najpierw robimy "lozeczko" z mlodej trawki, a potem ukladamy miks z reszty..? :)
Takze tworz ta swinkowa kuchnie "michelin", bo chetnie poczytam, tylko trzeba by bylo wdrazyc zasade przeciwstawnosci, np soczystego pomidorka czy ogorka zbilansowac marchewka czy korzeniem pietruszki :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas