Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trawa <3 ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
anka12314
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwietnia 2016, 21:15
Kontaktowanie:

Trawa <3 ?

Postautor: anka12314 » 7 maja 2016, 9:48

Hejka. Gdy kupiłam moją świnkę była bardzo mała. Przywiozłam ją do domu i dałam troszkę trawki z ogródka ( to było 3 tygodnie temu ). Od kiedy świnka pierwszy raz spróbowała trawy nie chce jeść żadnych inny warzyw. Próbowałam podawać jej ogórka ona nadgryzała go i potem piszczała aż do czasu kiedy nie dałam jej trawki :( Wiecie może jak można świnkę przyzwyczaić do innych warzyw ? I czy świnka może się trawką przejeść ? Czekam na rady :)


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Trawa <3 ?

Postautor: befana30 » 7 maja 2016, 10:09

W przyrodzie swinki sa "trawojadami", czyli jak najbardziej normalne, ze prosiek sie tej trawy dopomina, to lezy w jego naturze- nie przeje sie, po prostu nadrabia braki, wiecej trawki= mniej sianka w cieplych porach roku, co na jesien i zime sie juz zmieni, gdy trawy zacznie brakowac. Trawa pomaga w prawidlowym przemieszczaniu sie materi pokarmowej przez ukl.pokarmowy, sciera regularnie zabki i ma wiele skl.odzywczych, poza tym badzmy szczerzy: trawa to jedna z niewielu rzeczy, ktorych sie nie traktuje roznymi opryskami, takze niech sobie poje, wie co dobre :)
Z czasem jej sie znudzi i bedzie podjadac innych rzeczy, podstawiaj jej mimo tego wszystkiego po trochu, czyli do trawki raz, dwa razy dziennie dorzuc warzywka i owoce, a w miedzyczasie bedzie skubac.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

pannaświnkowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Trawa <3 ?

Postautor: pannaświnkowa » 7 maja 2016, 18:10

albo sie znudzi z czasem albo ją przegłodź i zje w koncu warzywa jak bedzie glodna ;)



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas