Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pszenica dla świnki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Pszenica dla świnki

Postautor: Henia i jagoda » 29 czerwca 2016, 14:54

Hej. Otóż posadziłem na dworze pszenice. I mam zamiar ściąć ją. I podać swinką . Ale nie wiem czy mogę. Chodzi mi o trawę z pszenicy broń Boże o ziarna . Dodam ze nie było to pryskane ani nawozone . Jedynie podlewane .
A mam jeszcze 1 pytanie mam 2 prosiaki w klatce 80cm i mam zamiar do niej kupić vet bed. Ale wiem ze tą klatka za jakiś rok będzie za mała . I mama się nie zgadza żebym kupił nową Ale jakoś ją na gwiazdkę namowie . I mam dylemat czy może uzbierać kasę sprzedać tą klatkę co mam i dolozyc poczekać i kupić setke z vet bedem. Co lepsze .


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: madzia0902 » 29 czerwca 2016, 15:39

Oczywiście że możesz dać "trawę" pszenicy, ja tak swoim świnkom dogadzam zimą :) Chociaż teraz jest tyle świeżej trawy w koło że szkoda zachodu na wysiewanie pszenicy :D A co do dry bed to faktycznie szkoda kasy jeśli chcesz wymieniać klatkę, lepiej uzbieraj sobie na nową większą klatkę bo uwierz mi że ten dry bed to wcale nie jest taki wspaniały w szczególności jeśli chodzi o czyszczenie go :(


Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: Henia i jagoda » 30 czerwca 2016, 11:25

Ok ok. Też Tak myślałem i mama nawet która była przeciwna klatce nowej się powoli przełamuje . Ale dała warunek ze dry bed jak kupię to jak fo będę prał i czyścić ! I nie w pralce . Więc lepiej chyba kupić nową klatkę. A tak jeszcze się Ciebie spytam ? Myjesz świnki? Jak tak to w jakim szamponie? Ja chcem wykompac bo Henia jest rozetko-długowłosą i troszeczkę śmierdzi. I ostatnie moje pytanie co używasz jako szkółkę. Ja używam trocin bo prośki mają delikatne łapki ale chcem w miejsca gdzie się załatwiają dac pelet


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: madzia0902 » 30 czerwca 2016, 11:51

Jeżeli nie możesz używać pralki do prania świńskich rzeczy to stanowczo odradzałabym Ci dry bed bo piorąc go ręcznie bez możliwości odwirowania po prostu się zamęczysz i nie uda Ci się wyprać go na tyle dobrze żeby nie było czuć świńskiego moczu :( no i wykręcić go ręcznie to raczej graniczy z cudem więc nie wiem gdzie mogłabyś go suszyć np zimą żeby obciekł. Z ręką na sercu Ci odradzam bo się zamęczysz po czym się wkurzysz i z niego zrezygnujesz i tylko niepotrzebnie wyrzucisz pieniądze w błoto. Ja mam łyse świnki więc nie mogę ich trzymać na trocinach dlatego poszyłam im polarowe kołderki i u mnie się sprawdza (ale je też piorę w pralce), dlatego bez możliwości korzystania z pralki na Twoim miejscu pozostałabym przy trocinach i w róg który sikają kupiłabym narożną kuwetę i do niej wsypywała pellet drewniany :) A co do kąpieli to ja swoje łyse świniaki kąpie jakoś raz na dwa miesiące w szamponie dla gryzoni i później smaruję je oliwką, no ale pielęgnacja skinny wygląda inaczej niż futrzastych świnek, dlatego w tej kwestii musi Ci doradzić ktoś inny :) albo poszukaj na forum bo ten temat na pewno był już nie raz poruszany


Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: Henia i jagoda » 30 czerwca 2016, 11:58

Ok ok. Znaczy prać w pralce to bym po dłuższych rozmowach z mamą bym mógł . Ale wolę poczekać i kupić większą klatkę a potem dry beda . Tylko tak jak mówisz ciężko się to czyści. Ja mam hamak duży piętrowy i świnki na dole i na górze sobie śpią. I Piore go w pralce. I jest ok. I prośki sikają w 1-3 miejsca Więc nie ma potrzeby kupować chyba dry beda. Wolę im obciąć kawałek kocyka polarowego i dac jako legowisko.


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: Asisianka » 30 czerwca 2016, 13:20

No ja jako mama wcale się Twojej nie dziwie że nie chce prać w pralce drybeda. Ja mam świnię długowłosą i kiedyś wpadłam na pomysł wyprania ich prosiakowych dywaników łazienkowych w pralce i myślałam że się zapłaczę gdy musiałam z bębna pralki wygrzebywać resztki jej sierści i siana... A i tak wcześniej wstępnie ręcznie spłukiwałam.
Teraz piorę te dywaniki wyłącznie ręcznie i suszę na balkonie.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: befana30 » 30 czerwca 2016, 18:29

Jak jestesmy przy anegdotach z zycia pralek to dodam cos od siebie- maly offtop :D
Tez kiedys mialam legowiska, maty i dywaniki do wyprania, ktore przed wrzuceniem wyskubalam i wyczesalam tracac mase czasu- na koniec mi pralke zapchalo jakimis "niedobitkami" siana i trocin tak bardzo, ze wode z bebna wybijalo przez gorna szufladke na proszek :lol: lazienka zalana, a pralka do rozkrecenia- zatkal sie odplyw tuz pod bebnem, co dla mnie bylo nauczka by cokolwiek "swinskiego" prac recznie, dlatego osobiscie polecam mate, ale zadne kocyki, drybedy itd -naprawde w zyciu sie tak nie nameczylam jak podczas wiecznego czyszczenia i skubania tych materialow.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: Dona » 30 czerwca 2016, 20:03

Ja wszystkie kocyki i drybed wkładam najpierw do poszewki zapinanej na zamek i dzięki temu nie mam wcale sianka w pralce. Ale zdarzyło mi się że piana wylewała mi się podajnikiem na proszek i zalało mi całą łazienkę. Okropnie zbiera się pianę :/ . Ale metodą prób i błędów odkryłam że najlepiej się pierze na programie dla wełny :tooth: .


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: madzia0902 » 1 lipca 2016, 1:05

Ja nie mam tego problemu bo moje prośki są łyse więc z sierścią na polarowych kocykach nie muszę walczyć, trocin nie używam a siano w paśniku więc raczej też mało co się przyczepia do polaru :D nigdy jeszcze nie zapchałam pralki więc chyba mam szczęście :D Dla mnie polarowy kocyk na całe dno klatki to rewelacja, bo strzepuję kupki z niego do klatki i wrzucam do pralki, klatkę zamiatam w 1 minutę, przecieram ścierką, kładę czystą "kołderkę" i klatka w jakieś niecałe 10 min wysprzątana :D ale jakbym miała walczyć z sierścią wbitą w polar to chyba też bym sobie odpuściła i została przy trocinach :D


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pszenica dla świnki

Postautor: GalaxySparkle » 4 lipca 2016, 20:41

Łyse świnki rozwalają system. :cool: A te z futerkiem rozwalają pralki. :lol:

PS: Kolejnym razem proszę, żeby jeden wątek dotyczył jednego problemu, bo robi się chaos.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas