Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Polecacie sianko Vitapolu?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: GalaxySparkle » 27 sierpnia 2016, 17:43

Melissa pisze:GalaxySparkle - Mojej śwince czasem przypadają do gustu nie te droższe sianka a właśnie te za 4 zł ;)
Tylko świnka nie do końca wybiera to, co dla niej najlepsze. Gorszej jakości siano jest gorsze nie tylko w kwestii smaku, ale też twardych i ostrych źdźbeł, które mogą poważnie zaszkodzić. Znane są przypadki uszkodzenia oczka, a nawet śmierci spowodowanej zjedzonym ostrym źdźbłem. Niestety, świnka całkowicie polega na tym, co my jej podajemy.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: Melissa » 28 października 2016, 21:06

GalaxySparkle pisze:
Melissa pisze:GalaxySparkle - Mojej śwince czasem przypadają do gustu nie te droższe sianka a właśnie te za 4 zł ;)
Tylko świnka nie do końca wybiera to, co dla niej najlepsze. Gorszej jakości siano jest gorsze nie tylko w kwestii smaku, ale też twardych i ostrych źdźbeł, które mogą poważnie zaszkodzić. Znane są przypadki uszkodzenia oczka, a nawet śmierci spowodowanej zjedzonym ostrym źdźbłem. Niestety, świnka całkowicie polega na tym, co my jej podajemy.


Moja świnka morska to sianko bardzo długo i intensywnie żuje, więc ostre źdźbła jej nie zagrażają. Ale najczęściej to kupuje jej sianko ze sklepu zoologicznego i jest bardzo dobrej jakości. Mięciutkie i z kawałkami suszonych owoców. ;)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: Batman » 6 kwietnia 2017, 0:27

Sianko w z Vitapolu jest naprawdę niezłe. Miałem już sporo różnych firm a i tak zawsze wracam do Vitapolu. Cena/jakość - bezkonkurencyjne jak do tej pory.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: Caviova » 6 kwietnia 2017, 6:29

Widzę Batman, ze się przywiązałes do tego Vitapolu. :lol:
No nie wiem, ja to sianko kupiłam raz, i w sumie nie było najgorsze, ale są lepsze - na pewno.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: Kotone » 6 kwietnia 2017, 12:25

Są lepsze oczywiście ale dobra marka nie zawsze znaczy dobre sianko. Przykładem jest siano z Beaphar z tymotką które jakiś czas temu kupiłam. Niby polecane przez weterynarzy...problem w tym że moje prosiaki go nie tykają a najtańsze nie było! No ale wcale im sie nie dziwie bo twarde jak słoma i ostre tak że jak wyciągałam z paczki garść to źdźbła powbijały mi się boleśnie skórę! Jestem bardzo zawiedziona bo zmarnowałam tylko pieniądze bo nawet na ściółke do transportera sie nie nadaje bo świnki mogłyby sobie łapki poranić albo w oczko wbić! W porównaniu do tego niby super sianka Vitapol jest 1000 razy lepszy. Nawet niektóre partie siana z Zuzali potrafią być trefne, twarde i ostre. A więc wniosek jeden siano przed kupnem najlepiej dokładnie obejrzeć i powąchać i samemu ocenić jakość danej partii. Gorzej jeśli kupujemy w ciemno przez internet wtedy nijak nie można sprawdzić ja sie właśnie tak nacięłam na ten Beaphar.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: Batman » 8 kwietnia 2017, 23:42

Na tą polecaną Zuzale też kiedyś się naciąłem. Prosiak zjadł ale w dotyku było najbardziej słomopodobne ze wszystkiego co miałem. Najwięcej poszło u nas Vitapola i przy żadnej paczce nie było problemu. Teraz trochę poeksperymentuję i pozamawiam takie jakiego jeszcze nie miałem - chociaż jak pisałem: Cena/jakość - Vitapol.


Awatar użytkownika
andziula
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 19:21
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: andziula » 8 maja 2017, 15:19

Czasem mają gorszą, czasem lepszą partię, różnie to z tym Vitapolem bywa, ale takie najgorsze też nie jest. No coż, chociaż siano jako tako u nich wygląda, bo reszta produktów - wiadomo.


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Polecacie sianko Vitapolu?

Postautor: strzyga » 8 maja 2017, 15:40

Moje świnki najbardziej lubią sianko węgrowskie - 3,20 w lokalnym zoologicznym sklepie. :D nawet jak na próbę kupuje inne droższe to i tak zawsze wracam do tego.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości

  • Dołącz do nas