Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Kwiki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 listopada 2016, 19:22
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: Kwiki » 28 listopada 2016, 10:35

To jest rozetka:P i naprawde nie widac zeby byla chora. Szukalam w necie informacji to udalo mi sie znalezc ze brazowy mocz to normalny jest . Nie wiem moze dlatego ze prawdopodobnie pierwszy raz dostaje warzywka i owoce. Martwie sie ale mysle sobie tez ze jakby jej cos bylo to by bylo widac a ona jest szalona, biega piszczy i raz na po raz mi sie wlasnie tak zalatwi


Awatar użytkownika

Kwiki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 listopada 2016, 19:22
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: Kwiki » 28 listopada 2016, 10:40

Znalazłam na Vetopedii

,,Mocz świnek morskich ma odcień żółtawo/kremowy, czasem może występować pomarańczowe/lekko brązowe jego zabarwienie - zwłaszcza, gdy długo poleży (np. na dnie klatki).

Co powinno Panią zaniepokoić: gdy w moczu będzie krew (mocz ma zabarwienie czerwone, lub różowawe, po zaschnięciu jest brązowy), lub gdy będzie widoczne, że podczas wydalania moczu świnka odczuwa ból. Wtedy należy udać się do lekarza weterynarii. Pozdrawiam. K. G "


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: Dona » 28 listopada 2016, 10:40

Kup w aptece strzykawkę 5 mm. Umyj dokładnie jakąś miskę lub jeśli masz plastikowy transporter, przelej gorącą wodą z czajnika. Poczekaj aż wyschnie. Nie wycieraj. Włóż do czystego i suchego transportera, lub miski, świnkę i poczekaj aż zrobi siusiu. Wyjmij świnkę i siuśki pobierz strzykawką. Zawieź same siuśki do weterynarza do analizy. ( do czasu wyjazdu do weta trzymaj strzykawkę w woreczku w lodówce) Nie zabieraj na razie świnki. Dopiero jak będziesz mieć wyniki możesz pokazać się ze świnką (pod warunkiem że wyjdzie coś nie tak).
Od ręki powinni zrobić test paskowy na obecność krwi, ph itp.
Siuśki mogą przybierać różne barwy i niekoniecznie świadczy to o tym że coś jest nie tak.
Wyniki są podstawą w diagnozie.


Kwiki
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27 listopada 2016, 19:22
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: Kwiki » 28 listopada 2016, 10:44

okej , tak zrobię. I tak mieliśmy kontrolnie z nią iść do weta w ramach pierwszej wizyty świnki żeby ogólnie weterynarz ocenił czy wszystko w porządku. Mam nadzieję ,że to nic poważnego :( ale nie będę się martwić na zapas. Dziękuję za rady.


MrKwiki
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2017, 19:23
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: MrKwiki » 15 maja 2017, 14:11

Świnka morska żyje i ma się dobrze :) Nie wiem do dzisiaj czy taki mocz był wynikiem przeziębienia bo w tym czasie moim zdaniem świniak był zdrowy. Wiem, że pojawiło się za jakiś czas kichanie i katar i zabrałam go do weterynarza i dostawał antybiotyk. Podobno w samą porę przyszłam i nic strasznego się nie stało. Jak powszechnie wiadomo świnki morskie mogą zdechnąć przy przeziębieniu. Był wtedy malutki i moim zdaniem został kupiony albo już chory albo przeziębił się zaraz po przeprowadzce. Pamiętam tylko,że Pani weterynarz powiedziała, że taki dziwny mocz to się czasem zdarza u świnek jak np za dużo dostają ,,wapnia" czy coś takiego bo już nie pamiętam w tym momencie bo to dawno już było. Ale nie kazała się zbytnio przejmować i w sumie już od tamtej pory nie widziałam u mojego prośka takiego moczu. Teraz jest zdrowy , szczęśliwy :) Staram mu się dawać urozmaiconą dietę i mam to szczęście, że mam pełen ogród pyszności. Od drzew i krzewów owocowych po warzywa , zioła i inne zieleniny :D Niedługo kupimy mu zagrodę to jak będzie ciepło to będzie mógł sobie biegać.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupować dobre warzywa i owoce?

Postautor: Batman » 20 maja 2017, 14:14

Pomijając bzdury o sklepach ze zdrową żywnością, marketach gdzie na kilogram pomidora przypada 940 gram chemii i innym eko praniu mózgów:
http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... wocow.html

A z doświadczenia to najświeższe mają poczciwe babcie na targowiskach.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas