Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Siano dobrej firmy?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Darom » 14 lutego 2017, 10:56

ok - ślicznie dziękuje. Wypróbuje :)


Awatar użytkownika

Betuska
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 marca 2017, 2:43
Lokalizacja: Myślibórz
Świnki morskie: Pan świń
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Betuska » 14 marca 2017, 3:53

Ja daje Świniowi siano dostarczane dla " koniarzy" wydaje mi się lepszej jakosci niz to co widzę w zoologicznym.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Peggy » 14 marca 2017, 8:01

ja kupiłam z Zuzali i jakoś nie bardzo chcą go jeść :(
ale od znajomej mam brać, bo ponoć mają zaprzyjaźnionego rolnika w okolicy, który specjalnie im je szykuje dla prośków :)
Zobaczymy jak to drugie się sprawdzi :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Kotone » 14 marca 2017, 21:35

No właśnie niby te sianko z Vitapolu takie złe a ja kiedyś z braku innego musiałam kupić te bo koło mnie w zoologu innego nie sprowadzają. Najpierw je oczywiście dokładnie przejrzałam zanim wsadziłam do paśnika, nie było tam żadnych żabich udek ani robali czy grudek z ziemią. Sianko było czyściutkie dość miękkie i przyjemnie pachniało. Wcinały że hej! Ale ponieważ wszyscy tak na nie narzekają (choć ja nie widzę podstaw na razie ) to postanowiłam kupić te droższe, duuużo droższe sianko niby takie super, zachwalane że nie wiem. I co? Kasę wydałam na marne bo moje wybredne wieprzki opluć go nawet nie chciały. 3 dni leżało w paśniku niemal nie tknięte gdzie te z Vitapolu znikało w zastraszającym tempie. Innego po prostu nie chcą jeść i koniec. Zamówiłam teraz jeszcze sianko z zuzali zobaczymy co na to powiedzą, jeśli im nie przypasuje to się poddam i zostanę przy Vitapolu. Ogólnie jestem przeciwna tej marce ale na siano puki co nie mogę narzekać bo nie trafiło mi się jeszcze jakieś felerne.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Batman » 7 kwietnia 2017, 23:13

Miał ktoś może sianko Chico z dodatkami marchewka/mięta/melisa/buraczkami?
https://allezoo.com.pl/ziola/10922-CHIC ... 40885.html - coś takiego :)
Ewentualnie mix z Perfecto Nager: http://allegro.pl/pokarm-dla-swinki-gry ... 66841.html
Jakieś opinie?


Konto usunięte

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Konto usunięte » 8 kwietnia 2017, 6:42

Siano powinno być ZIELONE, a nie żółtawe/brązowe przypominające słomę. Osobiście mogę polecić siano Zuzali ziołowe i mazurskie sianko od Pana Roberta. Jestem jego stałą klientką odkąd mam świnki i zawsze jest świeże, pachnące no i oczywiście zielone ;) Przestałam kupować dodatkowe zioła w sklepie, bo w sianie naprawdę jest sporo różnorodnych roślin. Najlepiej będzie jak sam pochodzisz po sklepach :)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Batman » 8 kwietnia 2017, 7:38

Jakiś link do sklepu/aukcji Pana Roberta można prosić?



Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: Elizabetha » 24 września 2017, 19:23

Ostatnio zakupilam ziolowe sianko zuzali, ale nie polecam. Duzo w nim zoltych grubych pedow bardziej przypomina slome niz siano i wszystko zostaje niezjedzone.


aga2113
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2017, 12:28
Kontaktowanie:

Re: Siano dobrej firmy?

Postautor: aga2113 » 28 września 2017, 10:14

Ja używam Casti i jestem zadowolona


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas