Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Splesniala karma zooplus

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Konto usunięte

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Konto usunięte » 4 marca 2017, 12:11

Zaraz zaraz ;) Chcesz poczekać do pon. żeby w większym mieście kupić dobrą karmę czy jak? Jeśli tak to jest za ;) Szkoda wydawać pieniądze na Vitapol jeśli można dopłacić do czegoś dużo lepszego. Jeśli chcesz znowu coś zamówić online to trochę to potrwa zanim coś wyślą, więc chyba lepsza będzie karma na wagę na te kilka dni przestoju. Co do warzyw to bez problemu możesz iść dzisiaj do sklepu i kupić paprykę, pomidory, ogórka, buraka, marchew, jabłko itd.


Awatar użytkownika

Gustawka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 4 marca 2017, 11:15
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Gustawka » 4 marca 2017, 12:48

Wrocilismy od weta swiniak dostal grzybicy... pani powiedziala, ze karma golym okiem splesniala(drugi worek). Zakupilismy versele laga cavia nature i szamie. Z tymi warzywkami chodzilo mi, ze dostaje raz dziennie papryke, ogorek, salate, pietruszke i co tam jeszcze bedzie w lodowce. Spokojnie swiniaka mam juz 2,5 roku wiec co nieco sie znam i nie jestem jakims dzieckiem 13 letnim co bierze swinke, bo... bo fajnie wyglada. Szczescie, ze nie dostala zadnej biegunki ani wzdecia. Kazala nam ja obserwowac i sie wyjasni czy cos jej jeszcze dolega.


Konto usunięte

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Konto usunięte » 4 marca 2017, 12:53

A co wetka przepisała na grzybicę? Fajnie, że tak szybko zareagowałaś.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Caviova » 4 marca 2017, 12:53

To dobrze że byłaś u weta, swoją drogą - bardzo blisko masz tego weta. :sly: A to wet od gryzoni?
Ps. Nie wiem czy wiesz, ale jakby co - nie łącz nigdy warzywa z witaminą C, z ogórkiem. Ten drugi neutralizuje wit C, i przez to dając papryke z zamiarem dostarczenia tejże witaminy, prosiak jej nie dostaje, bo zostaje jakby "usunięta" przez ogórka.
Ps.2 Planujesz towarzysza dla świnki? :distrustful:


Konto usunięte

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Konto usunięte » 4 marca 2017, 13:03

Caviova nie wiem czy to dobry pomysł z tym łączeniem po tak długim czasie. No chyba, że owa świnka to oaza spokoju. U mnie minęło 5 miesięcy jak dokupiłam drugą towarzyszkę i świnki się nie zaakceptowały. W efekcie mam 2 klatki 80tki. Panny mogą razem przebywać tylko na wybiegu i tam zgodnie spacerują po całym mieszkaniu. Próbowałam ostatnio połączyć klatki... nooo było pięknie na godzinę czy dwie po czym obie się pogryzły, jedna miała rozwaloną wargę do krwi. Prosiaki były zapoznane wg rad forum i nic to nie dało.
Ostatnio zmieniony 4 marca 2017, 13:06 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Gustawka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 4 marca 2017, 11:15
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Gustawka » 4 marca 2017, 13:06

Mam dosyc blisko weta a w czym problem? Nie wiem jak sie to nazywa jednak dala nam strzykawke ktora trzeba bylo rozrobic z woda w ten sposob tworzy sie tak jakby mleko i to wcieramy 2 razy dziennie na miejsca z grzybica. Niestety towarzysza dla swinki nie planujemy, poniewaz juz jest troche zachodu z jedna. Chyba nie na tym rzecz polega zeby wziac 2 swinki i nie umiec sie nimi zaopiekowac. Najnormalniej w swiecie nie dalibysmy sobie rady z dwoma na raz. Swineczka jest spokojna ale sama, czasami sobie polata po klatce, popiszczy sobie za warzywkami. Mielismy kota Pikus wspanialy (*) i zawsze jak byla na podlodze wraz z kotem (kot ledwo lapa ruszal aby muche zlapac) swinka gonila kota gryzla go po ogonie czy po lapkach.


Konto usunięte

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Konto usunięte » 4 marca 2017, 13:08

Z opisu wydaje mi się, że będzie to Imaverol lub coś podobnego. Bardzo dobry lek :)
P.S. Mój kot boi się prosiaków :lol: Lubi je obserwować z daleka i jest o nie bardzo zazdrosny. Jak wezmę świnkę i ją miziam, a on to widzi to zrobi wszystko żeby się na mnie położyć. Ile razy w ten sposób oberwał dziabnięciem, bo się niechcący o nią otarł :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 4 marca 2017, 13:14 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Gustawka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 4 marca 2017, 11:15
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Gustawka » 4 marca 2017, 13:13

Mam pytanie jaka karme polecacie dla swinek morskich zeby cena jak i ilosc byla podobna jak do tej http://t.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokar ... arm/431534
Tak w przedziale 5-8 kg


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Caviova » 4 marca 2017, 13:15

Gustawka pisze:Mam dosyc blisko weta a w czym problem?

W niczym, tak pytam. A to wet od gryzoni?

Co do 2 świnek - nie ma zbyt więcej "zachodu", a świnki są silnie stadne, więc muszą być we 2.
Teraz to już nie wiem, skoro świnka jest tak długo sama, skoro TaMi m takie doswiadczenie. Hmm, no nie wiem.
Ale to tak na przyszłość: bierz od razu 2. ;)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Splesniala karma zooplus

Postautor: Caviova » 4 marca 2017, 13:18

Gustawka pisze:Mam pytanie jaka karme polecacie dla swinek morskich zeby cena jak i ilosc byla podobna jak do tej http://t.zooplus.pl/shop/gryzonie/pokar ... arm/431534
Tak w przedziale 5-8 kg

Moze kupuj dalej ta (o ile prosiak lubi) ale w innym sklepie? A jeżeli chcesz zmienić, to polecam VERSELE LAGA CAVIA COMPLETE I VERSELE LAGA CAVIA NATURE.
A tak jak befana wspomniała - nie wolisz kupować mniej, a częściej (m.in ze względu na "ulatnianie" się składników odżywczych - poprostu karma wietrzeje)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas