Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Preferencje naszych PROSIĄTEK

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Peggy » 24 marca 2017, 9:51

Witam, założyłam ten temat z myślą o naszych świnkach.
Pomyślałam, że moglibyśmy się dzielić tym co lubią nasze maluchy.
W końcu jeśli nawet ktoś kupuje sobie świnki próbuje rozgryźć co lubią jeść.
Są świnki które mają "swoje kubki smakowe" i lubią np bardziej paprykę i pietruszkę, a są i takie co wolą seler naciowy oraz cykorię.

Można by na zasadzie upodobań do niektórych warzyw, owoców czy też ziół sobie jakoś pomagać.
Ponieważ mogłam tego dobrze nie wytłumaczyć ( bo nie bardzo nawet wiem jak.. ) to podam przykład:

Koleżanka Iza ma dwa prosiątka, które uwielbiają paprykę i jabłko
Koleżanka Aga ma świnki, które papryczkę i oraz jabłko jedzą niekoniecznie, ale za to wcinają cykorię i marchewkę

Koleżanka Ela kupiła dwie świnki, dała im najpierw paprykę i jabłko sugerując się upodobaniami świnek koleżanki Izy. świnki jednak niechętnie jadły paprykę i jabłko, zatem Ela podała im cykorię i marchewkę. Okazało się, że świnki to jedzą bardzo chętnie, więc Ela częściej dawała świnkom to co lubiły jeść najbardziej prośki koleżanki Izy.
W kolejnych postach koleżanka Iza wymieniła co jej świniaczki też lubią jeść, a Aga sugerowała się juz jej świnkami, bo wiedziała że te mają do nich najbardziej zbliżony gust odnośnie jedzonka i najprawdopodobniej będą to jadły i nie schudną.

ps. jeśli dalej to brzmi beznadziejnie i ciężko jest zrozumieć, to dajcie znać. Pomyślę i edytuję by brzmiało to jakoś sensowniej.. ewentualnie się usunie temat :bored:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: KasiaKK » 24 marca 2017, 12:19

Nie wiem czy zrozumiałam ale spróbuję:
WSZYSTKIE moje świnki chętnie jedzą:
z ziół suszonych: liść mniszka, korzeń mniszka, jeżówkę, lipę, liście truskawek, liście malin, kwiaty chabra, lipy, nagietka, skrzyp polny, pokrzywę
z owoców suszonych: aronię i głóg
z warzyw susz.: marchew i topinambur
ze świeżych: paprykę, ogórka zielonego, natkę pietruszki i kopru
z gałązek: malin i jabłoni
Inne rzeczy podaję dla urozmaicenia ale jedzą mniej chętnie tj. dłużej poleżą w misce a niektórych wiadomo wybredne nie ruszą...

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Peggy » 24 marca 2017, 12:36

Zrozumiałaś, ba! Nawet jest dokładniej podałaś niż sądziłam! Super :yes: !
Jak ktoś ma niejadki, to może spróbuje im wcisnąć to co Twoje lubią jeść.

Ja u swoich dam zaobserwowałam:

świeże warzywa - papryka, burak, cykoria, rzodkiew, seler naciowy
suszone warzywa - marchew
świeże zioła - koper, nać pietruszki, liście rzodkiewki,mięte też zjadły ale nie z jakimś zapałem
suszone zioła - liście truskawki
świeże owoce - jabłko , winogron ( ale jedna kulka na huhuhuhu, bo za dużo nie jest dobre, wiadomo - cukier)
suszone owoce - jabłko, aronia
Ps. narazie tyle, bo mam je od niedawna, ale.. z czasem będę pewnie dodawać więcej.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Dona » 24 marca 2017, 13:19

U moich panienek ze świeżych warzyw na pierwszym miejscu jest wszystko co zielone, czyli np. natka pietruszki, natka marchewki, sałata rzymska, szpinak, seler naciowy, ogorek itp. Latem wcinaja wszysto co z łąki przyniosę. Lubią też rzodkiewki, marchew i pomidorki. Z braku laku, ale bez wielkiego szału zjedzą paprykę i buraczka. Białych warzyw takich jak pietruszka i seler nawet nie powąchają, może nie lubią białego :tooth: .
Owoców za bardzo nie chcą jabłko i banan leżą zazwyczaj nietknięte ( Ale one też są białe :tooth: ) , lubią za to arbuz.
Z suszonych, wszystko zrobią dla babki lancetowatej, nie lubią za to pokrzywy. Chętnie jedzą mieszanki ziołowe od Kasi, albo z mixerama.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Kotone » 24 marca 2017, 15:32

Z warzyw to marchew, sałata rzymska, cykoria, szpinak, brokuł, natka pietruszki korzen w sumie też, seler ale zwykły naciowego nie jedzą,kiełki słonecznika, pomidorki, koperek w niewielkich ilościach, burak od święta bo nie przepadają, kochają liście rzodkiewki ale tylko liście, ogórek, jarmuż ale też tylko trochę im daję bo wzdyma.
Z owoców to jedzą tylko jabłka,gruszkę i arbuza resztą gardzą.
Ziółka lubią wszystkie tak jak suszone liście np. truskawki, maliny, jeżówki itd. Z gałązek to tylko maliny i lipy.
Nie jedzą żadnych suszonych warzyw i owoców ani kwiatów. Nie ruszają też papryki która jest dla nich najzdrowsza, rukoli, korzenia rzodkiewki.
Pewnie o czymś zapomniałam ale tak z grubsza to wszystko :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Darom » 24 marca 2017, 17:41

U mnie świnki najchętniej jedzą zielone tzn. listki szpinaka natkę pietruszki, koperek zielony, ogórek, seler.
Owoce takie jak jabłko, gruszka czy kiwi jedzą mniej chętniej. Jabłko jak im dam to tylko dziubną raz i więcej tego nie jedzą. Ziółka jak im kupuje herbal-pets to też im smakuje.
Marchewka jak jest pokrojona w cienkie plasterki to zjedzą wszystko, ale jak im dam kawałki większe marchewki to średnio jedzą. Uwielbiają też liście rzodkiewek, ale rzodkiewkę już tak bardziej średnio.
Gałązek zadnych im nie daje, bo nie mieszkam na wsi wiec nie mam takich. W miescie w Krakowie takich nie ma.
Warzyw suszonych też nie jedzą bo im nie kupuje. Kwiatów też dla nich nie zrywam bo nie chadzam po łąkach.
Paprykę czerwoną zjedzą, ale tylko w nocy jak nikt nie widzi. :lol:
Także zawsze pakuje im do miseczki najpierw marchewkę cienko pokrojoną w plasterki na to kładę w plasterki pokrojony korzeń pietruszki, dwa malutkie kawałeczki pomidorka, na to kładę im pokrojonego w plasterki selera, na tym układam im nastkę pietruszki i potem wszystko przysypuje liściami szpinaka albo liściami rzodkiewki.
Bo moje świnki trzy to kochają :D Moje małe misie pysie :yes: :D

Ps. Lubią też jak im daje buzi gdy kładę się spać i jak wstaje rano też im daje buzi i jak przychodzę z pracy to już czekają żeby im dać buzi :) :lol:

Ps2. Skąd mogę wziąć gałązki jabłoni i malin ?


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Kotone » 24 marca 2017, 20:05

Darom pisze:Ps2. Skąd mogę wziąć gałązki jabłoni i malin ?


Nie trzeba mieszkać na wsi czy po łąkach chadzać żeby gałązki czy kwiaty suszone mieć. Wystarczy kupić np. w sklepie internetowym u Kasi, ona ma wszystko co świniaki lubią najbardziej.


Awatar użytkownika
zakochana w prosiaczkach
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 marca 2017, 8:11
Świnki morskie: Staszek i Zbyszek
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: zakochana w prosiaczkach » 25 marca 2017, 10:54

U mnie to wygląda tak : Stasiu od maleńkiego uwielbiał jabłka i marchew, korzeń i natkę pietruszki, ogórka i gruszke a nawet zdarzyło sie ze skubnal mandarynki jak wyczuł ze jem:) odkąd niema Zbyszka [*] omija to wszystko. Tak jakby kojarzy mu sie to z kolegą, którego mu brakuje :( w tej chwili je buraki, natke pietruszki, koperek, slonecznik, pestki dyni. Poza tym nie rusza nic. Nie wiem jak go przekonać do poprzednich warzyw i owoców, które tak uwielbiał. Teraz mu uszylam hamaczek to leży i sie leniuchuje :P


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Preferencje naszych PROSIĄTEK

Postautor: Darom » 25 marca 2017, 16:09

Kotone pisze: Wystarczy kupić np. w sklepie internetowym u Kasi, ona ma wszystko co świniaki lubią najbardziej.

A czy dałabyś mi linki do tego ? byłoby bardzo fajnie z Twojej strony.



Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas