Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Darom
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Kontaktowanie:

Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 28 marca 2017, 17:29

Nie wiem czy taki temat już tu był czy nie, ale pomyślałem, że może warto taki poruszyć.
Ciekawy jestem ile tak mniej więcej kosztuje utrzymanie jednej świnki morskiej. Wiadomo, że jeśli ktoś ma dwie świnki to liczy się to razy dwa, a kto ma trzy świnki no to razy trzy itd.
Ja kupując te bobki dla świnki, które wsypuje pod trocinki wchłaniające siuśki wydaje tak gdzieś tygodniowo 20 zł, co w ciągu miesiąca daje mi 80 zł. Za sianko 4 złote też na tydzień co w ciągu miesiąca daje 16 zł.
Trocinki Animals koło 4 zł tygodniowo co też wychodzi mi miesięcznie 16 zł.
Plus kupuje im szpinak za 6.99 czyli prawie 7zł tygodniowo to jest 28 zł
Natkę pietruszki im kupuje dwa razy w tygodniu za 1.99 czyli prawie 2 zł, a to jest 4 zł tygodniowo czyli 16 zł miesięcznie. Kupuje im seler naciowy za nie cale 4 zł tygodniowo, co na miesiąc wychodzi mi około 16 zł
Marchewka około 0,50 groszy tygodniowo co miesięcznie wychodzi mi 2 zł.
I korzeń pietruszki też koło 0,30 groszy tygodniowo co w miesiącu wynosi mnie 1,20 zł
Plus co miesięczna wizyta u weterynarza, żeby obciąć im pazurki to jest 30 zł, mam 3 świnki no to 10 zł za świnke.
Pod sumowując utrzymanie świnki kosztuje mnie: 145,20
Oczywiście kupie też moim świnkom jakiegoś owocka, ogórka zielonego to tak mniej więcej wyjdzie mi około 160 zł miesięcznie.
A u Was jak to wygląda z utrzymaniem świnek ?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 17:40 przez Darom, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: chocolate Monster » 28 marca 2017, 18:04

Karma:Kupuję karmy VL CComplete i JR Farm.Razem to 52 za ponad 2 kg.Za miesiąc schodzi max.1 kg,czyli 52 :2=26zł
Ziółka:Trudno powiedzieć,ale załóżmy że 100 g starcza na 2 razy czyli miesiąc ma 30 /31 dni.Ziółka kosztują ok.6 zł.15x6=90zł
Żwirek 15 kg starcza na ok.msc więc 28 zł.
Podkładów schodza 2 paczki miesięcznie(10 szt.) czyli 10 zł
Siano ok.6 zł starcza na 2 tyg czyli na miesiąc ok 12 zł
Warzywka kupuję razem z mamą ale myślę,że wyjdzie ok.20 zł
Razem to jest
Ok.186 zł.Mam 2 świnki czyli na jedną 93 zł
Edit:Zapomniałam o kolbach Jr Farm i paru bezzbożowych smakołykach.Czyli ok.210 za dwie,a 105 za 1 ;)


Darom
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 28 marca 2017, 18:23

chocolate Monster pisze:Podkładów schodza 2 paczki miesięcznie(10 szt.) czyli 10 zł

Jeśli mogę wiedzieć co to masz za podkłady i skąd je bierzesz ?


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: chocolate Monster » 28 marca 2017, 18:35

Właśnie napisalam o nich w dziale ,,opinie". Są to podkłady higieniczne.Kupuje je w aptece.Tylko uwaga.Raz znalazłam aptekę,gdzie 5 szt kosztowało 15 zł :/


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Kotone » 28 marca 2017, 21:32

Żwirek drewniany 15L 30zł, warzywa i owoce (nie będę wyszczególniać jakie i za ile podam tylko kwotę ogółem) mniej więcej 120zł, ziółka 35 zł, karma sucha 25zł, gałązki 10 zł, siano 40zł. Pazury obcinam sama więc koszt żaden. W sumie na dwie świnki wychodzi ok 260 zł podzielić na pół to miesięczny koszt utrzymania jednego świniaka to 130 zł.


Darom
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Darom » 29 marca 2017, 7:55

Kotone pisze: siano 40zł.

To jakie Ty siano kupujesz takie drogie ? :shock: :hmmm:


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Kotone » 29 marca 2017, 8:08

Darom pisze:
Kotone pisze: siano 40zł.

To jakie Ty siano kupujesz takie drogie ? :shock: :hmmm:


Najlepsze z możliwych. Kupuje sianko miętowe i melisowe z Zuzali. Pochłaniają jak szalone dlatego tyle mnie miesięcznie wychodzi. Niestety sporo też marnują bo potrafią wyciągnąć większość z paśnika na podłoże tylko po to żeby sobie w nim poleżeć no a wiadomo że takie siano trzeba potem wyrzucić. No ale na prosiakach nie można oszczędzać.


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Nataliia » 29 marca 2017, 10:24

Hmm ja oczywiście mam jeszcze male moje świnki (3 mies.) i do tej pory myślę ze nie wydalam duzo:
Jedzenie VL Cavia Naturę 57,-
Pellet drewniany 15 litrów 17,- + 15,- ( dokupilam juz drugi bo wiadomo na pierwszy rzut idzie dużo pelletu na klatkę 120 cm, teraz dziewczyną wymienia tam gdzie maja zasiusiane pod matą wiec bardzo malo go schodzi + kuweta co 2 dzień)
Ziółka jak do tej pory kupilam im natkę pietruszki, cykorie, zioła podstawowe, babkę lacentowa, i wysuszone warzywa i owoce wszystko podaje do karmy suchej, (natke do mokrej)co kilka dni żeby mialy urozmaicenie za wszystkie ziółka łącznie w zaokrągleniu zaplacilam 32,-
No oczywiscie swieze owoce i warzywa to mysle, ze po co wliczac to w koszta domownicy kupują dla siebie czy do obiadu to zawsze się dla dziewczyn coś wezmie
Sianko do tej pory 2 małe juz skończone plus teraz jedno wielkie kupiłam czyli razem 10,50,-
Gałązki jabłoni za około 5,-

Czyli łącznie za wszystko 57+17+15+32+10,50+5=136,50
Oczywiscie moje swinki sa zemna dopiero drugi miesiąc, a same maja 3 wiec 136,50:2(bo dwa miesiące)= 68,25 czyli na jedna swineczke miesięcznie mi wychodzi 34,12,-


Dona
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: Dona » 29 marca 2017, 10:43

Na dwie świnki średnio wydaję :
Karma: Versele Laga Cavia Complete 1,75kg po około 40 zł; 2 kg Siana = około 20,00 żwirek 10 L po 14,00 zł,
rożne zioła, np.na kwiecień zamówiłam: Mixerama Bergwiese "Górska Łąka" 200g 8,50 zł
Lili Farm Babka Lancetowata 100g po 3,50 zł, +Lili Farm Witaminowa Mieszanka Ziół i Warzyw 80g 4,10 zł
Czasem jak zaszaleję z ziołami to jest jeszcze więcej.
Świeże warzywa, zielenina i owoce około 30 zł. Ciężko to ocenić, bo u nas zazwyczaj jest w domu dużo warzyw, owoców i zieleninki i z tego bierzemy dla świnek. Gałązek nie kupuję bo mam jabłonki przed domem i świnki chętnie je gryzą.
Razem to daje około 120 zł/mc na 2 świnki, więc na jedną około 60 zł/mc
Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, płyn do prania i ocet - około 4 butelek miesięcznie (u mnie podłoże to vetbed, a pod spód koce i pieluchy terowe, tylko w kuwetach żwirek i mata łazienkowa, więc prania jest sporo), i tak się tego sporo nazbiera. A muszę pomału myśleć o kupnie nowych vetbedów, bo pewnie dłużej jak 2 lata nie wytrzymają.
Latem wychodzi trochę taniej bo zioła zbieram świeże na łące i idzie mniej siana, bo też zrywam trawę i ją suszę, no i warzywa są tańsze.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 154
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajecie misięcznie na jedzenie dla swoich świnek morskich ?

Postautor: chocolate Monster » 29 marca 2017, 15:28

Nataliia pisze:Hmm ja oczywiście mam jeszcze male moje świnki (3 mies.) i do tej pory myślę ze nie wydalam duzo:
Jedzenie VL Cavia Naturę 57,-
Pellet drewniany 15 litrów 17,- + 15,- ( dokupilam juz drugi bo wiadomo na pierwszy rzut idzie dużo pelletu na klatkę 120 cm, teraz dziewczyną wymienia tam gdzie maja zasiusiane pod matą wiec bardzo malo go schodzi + kuweta co 2 dzień)
Ziółka jak do tej pory kupilam im natkę pietruszki, cykorie, zioła podstawowe, babkę lacentowa, i wysuszone warzywa i owoce wszystko podaje do karmy suchej, (natke do mokrej)co kilka dni żeby mialy urozmaicenie za wszystkie ziółka łącznie w zaokrągleniu zaplacilam 32,-
No oczywiscie swieze owoce i warzywa to mysle, ze po co wliczac to w koszta domownicy kupują dla siebie czy do obiadu to zawsze się dla dziewczyn coś wezmie
Sianko do tej pory 2 małe juz skończone plus teraz jedno wielkie kupiłam czyli razem 10,50,-
Gałązki jabłoni za około 5,-

Czyli łącznie za wszystko 57+17+15+32+10,50+5=136,50
Oczywiscie moje swinki sa zemna dopiero drugi miesiąc, a same maja 3 wiec 136,50:2(bo dwa miesiące)= 68,25 czyli na jedna swineczke miesięcznie mi wychodzi 34,12,-

A ile kupujesz kg CN że Ci tak drogo wychodzi?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas