Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

1,5 miesięczna świnka - ile powinna jeść? (problem)

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

1,5 miesięczna świnka - ile powinna jeść? (problem)

Postautor: OlaAdamkiewicz » 19 kwietnia 2017, 22:55

Cześć, od 2 dni mam w domu malutką świnkę. Zastanawiam się ile powinna jeść bo odnoszę wrażenie, że je bardzo mało. W prawdzie je bardzo często, ale tak naprawdę tylko po odrobince skubie. Karmy zjada niewiele, bo może z 15 gramów w ciągu całego dnia. Może nawet mniej. Dziś zjadła jedną rzodkiewkę i kilka plasterków ogórka. Coś tam dodatkowo skubie siana ale jakoś go nie ubywa. Poza tym martwi mnie, że jeszcze ani razu nie napiła się z poidełka.

Czy Waszym zdaniem taka ilość jedzenia wystarczy śwince, by mogła prawidłowo rosnąć? No i co z tą wodą...Może nie wie, jak pić z poidełka. Istnieje taka możliwość?


Awatar użytkownika

Ciapuchol
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 13:35
Kontaktowanie:

Re: 1,5 miesięczna świnka - ile powinna jeść? (problem)

Postautor: Ciapuchol » 20 kwietnia 2017, 8:56

Może spróbuj urozmaicić jej dietę - sama rzodkiewka i ogórek to mega mało ( chyba, że źle zrozumiałam i ma warzywa, ale ich nie je ). Moja świnka uwielbia np. natkę pietruszki, sałatę rzymską, koperek lub bazylię. Co do picia z poidełka - ogórek zawiera dużo wody, więc świnka może tego nie potrzebuje. Dobrze by było, jakby świnka dostawała różne zioła marki np. Alegia, herbal pets. Tam na opakowaniach jest napisane jak podawać.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas