Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Postautor: Batman » 13 maja 2017, 20:26

HAHAHAHA :D
Ładne przywrócenie do pionu :)
Wcześniej nie zwróciłem uwagi - aż się czasy odzywek w gimnazjum przypominają...
Nie zwracaj uwagi - nie wiedziała jak błysnąć i pokazać, że odróżnia poszczególne zwierzęta.
Jeszcze malowankę dać tylko i kredki ;)


Awatar użytkownika

strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Postautor: strzyga » 14 maja 2017, 13:00

Ja bym nie otwierała i próbowała zwrócić w sklepie po prostu. A już otwierać i dawać obie ???? po co....

No i serio bałabym się, że mi świnka potem nie będzie chciała jeść granulatu (ale moja świnka i jej wybredność to inny temat). Zostawiłabym ją na sianie, ziołach i warzywach - przez 2 dni żadna krzywda się od tego nie zadzieje. :-)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Postautor: Batman » 16 maja 2017, 17:49

Jak nie je to nie dokładać/wymieniać. Jak głód się odezwie to zacznie jeść.
Z lucerną granulowaną tak miałem. Granulat był zostawiany przez kilka dni.
Więc jednego dnia dałem sam granulat. Po kilku godzinach zaczął skubać. A teraz to w pierwszej kolejności to wyjada.


Awatar użytkownika
zakochana w prosiaczkach
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 14 marca 2017, 8:11
Świnki morskie: Staszek i Zbyszek
Kontaktowanie:

Re: moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Postautor: zakochana w prosiaczkach » 21 maja 2017, 13:29

Kurde.. Mój Stachu to twardziel :D On co tydzień je inną karmę - skończy mi się vitacraft, w sklepie akurat nie ma to kupuję vitapol :D nie wiem, moim zdaniem jak prosiak dostaje siano i warzywa to karma nie powinna mieć żadnego znaczenia dla jego ukł.pokarmowego. Odkąd go mam to ciągle dostaje inną karmę, siano innej firmy i jak bóg mi świadkiem nic mu nie jest. Ziaren nie powinien jeść.. No i ma je po prostu w zadku - nie rusza ich, zostają w misce. Natomiast, raz skończyła mi się karma dla świnki a miałam jeszcze karmy króliczej - to podałam króliczą i nadal żyje. Świniak nie zje tego co mu szkodzi.. Omija to - ma instynkt z życia poza klatkowego. Dziwi mnie to, że kiedyś świnki jadły co popadło gdy żyły na wolności i nic im nie było, a teraz 150 tys rodzajów karm i jedna gorsza od drugiej. Prawda jest taka, że jak już chcemy mieć świnki to nie powinny dostawać żadnej karmy.. A tylko świeże trawy, zioła, warzywa.. Tak, tak kochanie.. Powinniśmy latać po łąkach i zbierać mlecz, trawkę, babkę lancetowatą itp bo tym się te skubańce żywiły od zarania dziejów gdy człowiek jeszcze z maczugą biegał ;)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: moge dac swince karme dla krolika i koszatniczki?

Postautor: Batman » 21 maja 2017, 14:32

zakochana w prosiaczkach pisze:Dziwi mnie to, że kiedyś świnki jadły co popadło gdy żyły na wolności i nic im nie było, a teraz 150 tys rodzajów karm i jedna gorsza od drugiej. Prawda jest taka, że jak już chcemy mieć świnki to nie powinny dostawać żadnej karmy.. A tylko świeże trawy, zioła, warzywa.. Tak, tak kochanie.. Powinniśmy latać po łąkach i zbierać mlecz, trawkę, babkę lancetowatą itp bo tym się te skubańce żywiły od zarania dziejów gdy człowiek jeszcze z maczugą biegał ;)

Jak miło w niedzielne popołudnie znaleźć taki post :D
Szkoda tylko, że z roku na rok osób potrafiących myśleć samodzielnie jest coraz mniej.
Nadchodzą czasy gdzie ludziom będą piasek na pustyni sprzedawać...
I trzymaj się - za moment wykłady o trującym mleczu xD xD xD



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas