Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Postautor: Nataliia » 22 maja 2017, 17:22

Hej, powiedzcie mi czy np. cały pęczek natki pietruszki lub koperku może być podawany dwóm świnkom?
Jeżeli nie napiszcie dlaczego i jak dawkować im taką zieleninkę, na moje cały pęczek to nie dużo na nie dwie ale wolę dopytać bardziej doświadczonych :D
Czy jeżeli pęczek jest ok to ile takich pęczków zieleninki mogę dziennie im dawać 2-3? Np pęczek natki i pęczek koperku :)

Pozdrawiam. :*


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Postautor: ŚwinkoLubka » 22 maja 2017, 18:56

Zielenina jest zdrowa i smaczna dla prośków. Myślę żeby pęczek podzielić na dwie części i dać jedną część a jak zjedzą to za jakiś czas następną. Tak mi się przynajmniej wydaje.


Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Postautor: Kotone » 22 maja 2017, 20:13

Nie przesadzajmy z tą zieleniną aż tak ;) myślę, że jeden pęczek na dwie świnki dziennie wystarczy. W sumie zależy też jak dużo jest tej pietruszki czy koperku w takim pęczku. Czasami nie żałują a czasem jest tego zaledwie trzy łodyżki i dwa listki na krzyż wtedy to możesz dwa pęczki podać ;) Podawaj na zmianę, jednego dnia natka pietruszki drugiego koperek. Potem ze dwa dni przerwy żeby nie przegiąć z nadmiarem wapnia i od nowa Polska Ludowa ;) A żeby był stały dopływ witaminki C to przez te dwa dni zamiast natek podaj np. papryczkę, owoc dzikiej róży czy czarną porzeczkę i będzie ok.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Postautor: Caviova » 22 maja 2017, 20:59

A ja teraz, jako że zaczyna się ten "zielony okres", polecam dawać wszelakiej maści inne ziółka/gałązki z listkami/trawy, które prosiaki wprost ubóstwiają. Moje jadłyby teraz cały czas trawę czy inne zielsko, bo jak raz spróbowały, to teraz tylko to by wsuwały. :lol:
Także polecam, wyjdzie na zdrowie świnkom, a i właściciele mogą się nieźle ubawić przy obserwowaniu jak wydzierają sobie źdźbła z pyszczków. Co z tego, że wokół leży mnóstwo trawy, ale "to była akurat moja trawka, ODDDAAAAJJJ!!". :lol:


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Dawkowanie zieleniny. Co i jak?

Postautor: KasiaKK » 23 maja 2017, 9:22

Spotkałam się z opinią, że natki pietruszki i koperku mają zdaje się bardzo dużo wapna i należy je podawać wyłącznie w niewielkich ilościach - także ostrożnie. Ja polecam tak jak Caviova skupić się bardziej na ziółkach typu babka lancetowata, mniszek, pięcornik gęsi, tasznik, krwawnik, liście truskawek, jeżówka, korzenie i gałązki - im bardziej różnorodnie tym lepiej i zdrowiej :). Teraz możesz poszukać na świeżych jeżeli masz dostęp do łąk oddalonych od dróg albo zamówić suszone - prosiaki wcinają jak dzikie też potwierdzam :).

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas