Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: wilczek » 23 maja 2017, 11:41

Hej witam wszystkich mam byc może banalne pytanie ale jednak nie jestem pewien trawę będę miał z działki rekreacyjnej.
Moje pytanie po zerwaniu świeżej zielonej trawki umyć ją i osuszyć i można podać śwince?? Jestem nowy dlatego pytam?? A jak Wy to robicie??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Batman » 23 maja 2017, 14:44

Waga jubilerska z dokładnością do 0,000x obowiązkowo.
Narzędzie do tępienia ostrych krawędzi aby świnka nie skaleczyła języczka oraz rozpisana przez specjalistę dieta uwzględniająca wprowadzenie trawy.
Najpierw przez tydzień stopniowo od 1 źdźbła na 3 godziny aby uniknąć rewolucji żołądkowych.
Podobnie po sezonie - stopniowo ograniczamy.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Batman » 23 maja 2017, 15:04

No i najważniejsze jak wypadły badania odnośnie natężenia ruchu pojazdów w odległości 10km od działki?
Zakłady przemysłowe w sąsiednich gminach?
Do jakiego laboratorium masz zamiar wysłać próbki traw z obszaru na jakim planujesz ją zrywać?
Pamiętaj o specjalistycznych rękawiczkach do zbierania oraz pojemniku z funkcją antybakteryjną.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Kluzka » 23 maja 2017, 15:45

Zerwaną na działce trawę myję w domu pod bieżącą wodą i suszę papierowymi ręcznikami kuchennymi :)
O ile to będzie zwykła trawka, to myślę, że wystarczy. Natomiast jeśli chcesz urozmaicić ją jakimiś innymi zielonkami, lepiej byłoby zapoznać się ze spisem roślin, które świnki mogą jeść, a które są dla nich szkodliwe.
Trawa, którą zamierzasz podać, powinna rosnąć w miarę możliwości daleko od ulic i miejsc, gdzie mogłaby zostać zanieczyszczona. Wiadomo, nie chcemy truć naszych świnek :D wydaje mi się, że trawka z działki rekreacyjnej jest dobrym pomysłem, sama taką posiadam i jest kawałek od miasta, a świnki chętnie jedzą przysmaki, które tam rosną :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: chocolate Monster » 23 maja 2017, 19:16

Tak jak pisze Kluzka wystarczy przemyć i osuszyć ;)
A na Batmana nie reaguj


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: madzia0902 » 24 maja 2017, 9:26

A po co myc trawę? :O a jak bierzecie prośki na dwór na wypas to też tą trawę myjecie? :O trawę zbiera się na terenach z daleka od drogi i tyle, myć nie trzeba :D


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: befana30 » 24 maja 2017, 10:50

Oj, dlugo mnie na Forum nie bylo, a tu tak zabawnie..! :D :rotfl: "od 1 źdźbła na 3 godziny" no comment, juz to widze jak ludzie wydzielaja swiniakowi 1 zdziebelko co trzy godz przez bity tydzien :distrustful:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Konto usunięte

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Konto usunięte » 24 maja 2017, 10:51

befana30 pisze:Oj, dlugo mnie na Forum nie bylo, a tu tak zabawnie..! :D :rotfl: "od 1 źdźbła na 3 godziny" no comment, juz to widze jak ludzie wydzielaja swiniakowi 1 zdziebelko co trzy godz przez bity tydzien :distrustful:


Tydzień to takie minimum kochana :naughty:


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Kluzka » 24 maja 2017, 10:58

madzia0902 pisze:A po co myc trawę? :O a jak bierzecie prośki na dwór na wypas to też tą trawę myjecie? :O

Oczywiście, że nie. Problem w tym, że różnie się tę trawę do domu przenosi, czasem w siatce po zakupach, czasem w materiałowej torbie. Chodzi bardziej o obmycie z kurzu i innych fafloków, niteczek itp ;)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Konto usunięte

Re: Jak przygotować trawę do podania śwince morskiej?

Postautor: Konto usunięte » 24 maja 2017, 11:22

Kluzka pisze:
madzia0902 pisze:A po co myc trawę? :O a jak bierzecie prośki na dwór na wypas to też tą trawę myjecie? :O

Oczywiście, że nie. Problem w tym, że różnie się tę trawę do domu przenosi, czasem w siatce po zakupach, czasem w materiałowej torbie. Chodzi bardziej o obmycie z kurzu i innych fafloków, niteczek itp ;)


Nie wiem jak się odnieść do tego co teraz napisałaś. Jeśli siatka zawiera jakieś nieczystości to przed włożeniem czegokolwiek do niej najpierw się ją czyści tzn. wytrzepuje, a Ty działasz na odwrót? Wkładasz rzeczy do brudnej siatki i potem je myjesz? :look:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas