Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Sandratn » 5 czerwca 2017, 21:04

Karma wygląda ciekawie. Poczytam jeszcze trochę o niej i jeżeli okaże się, że jest dobra to kupię.

Spróbuję zrobić tak jak napisałaś i zaraz napiszę ile waży świniak.


Awatar użytkownika

Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Sandratn » 5 czerwca 2017, 21:34

Udało się.. 885 gram.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Darom » 5 czerwca 2017, 21:58

Łady klocek :)


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Sandratn » 5 czerwca 2017, 22:01

Myślicie, że powinna odchudzać świnkę?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Darom » 5 czerwca 2017, 22:06

Myślę, że nie. Jest dobrze. Niech odżywia się normalnie .


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Sandratn » 5 czerwca 2017, 22:13

Ok, dziękuję wszystkim za odpowiedzi


sindbad
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 czerwca 2017, 10:44
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: sindbad » 21 czerwca 2017, 11:11

ŚwinkoLubka pisze:Może to? http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... arm/155821
A odnośnie tego, że nie daje się zważyć - świnki trzeba regularnie ważyć, ja ważę swoją co 2 tygodnie. Jeśli masz taką płaską wagę, jak ja, to ja najpierw wkładam na wagę plastikowy pojemnik, a na nim kładę świnkę. Musisz ją zważyć, i napisz ile waży.


Kupilam Grainless Junior Complete dla mojego swinka, stwierdzilam ze sprobujemy czegos innego no i rezultat taki ze robi po tym smierdzace kupy i siku, wiec nie polecam :/ odstawilam po kilku dniach jedzenia.
Teraz swinka je http://hipcio.sklep.pl/produkt/jr-farm- ... nka-morska (glownie ziola/trawy, marchewka, troche warzyw, rumianek), mamy tez to http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... laga/31800 i na otwarcie czeka Multifit Nature Grain free https://www.fressnapf.de/medias/MF-N-K- ... WE3MmUwZjg
Wszystko mozna znalezc w sklepach zoologicznych Maxi Zoo :) Poki co widze ze najbardziej smakuje Grainless mix od JR farm. W sumie to wzystkie ktore wymienilam sa raczej tanszymi karmami.


Disperato
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2017, 1:49
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: Disperato » 22 czerwca 2017, 21:52

Może zacznij dawać jej więcej świeżego jedzenia a ogranicz suchą karmę. W okresie letnim, kiedy warzywa i owoce są tanie pozwoli Ci to zaoszczędzić trochę pieniędzy. Moja świnka lubiła bardzo wszystko co zielone (natka od marchewki, pietruszka, bazylia, jabłka, ogórki, a także pomidory, banany, mandarynki). Każdy prosiaczek jest pod tym względem inny i ma swoje ulubione smakołyki.
Poza tym to raczej normalne, że świnka jeszcze rośnie, jak ma 9 miesięcy, a samce, które są same mają tendencję do nadwagi i potrafią osiągnąć nawet 1,3 kg.

.: Zwierzęta to małe aniołki, które zdecydowały się zostać z nami na ziemi :.

mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: mysiapysia » 22 maja 2018, 23:19

Powiem tak, jedzenie swinki kosztuje pozna jesienia i zima, latem i wiosną przeciez one wcinaja glownie trawę, skrzyp, mniszek babkę i wszystko co rosnie na łące. Odkad moje swinki zaczely dostawac swieza trawę to gardzą nawet szpinakiem, mini salatą rzymska, koperkiem i ogorkiem, praktycznie nic innego jesc nie chcą, tak sie rozsmakowaly. A zima sobie nie kupilam bo byly za drogie a swinkom tak, gdzie jeden peczek koperku srednio ok 2,5-3zl a musialm 2 kupic na jeden raz bo kazda swinka chciala miec swoj i caly "pochlaniala" w kilka minut....Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak masz dostep do laki to moze zacznij zbierac np ziola i je suszyc tak jak to robie ja zeby miec na zimę dla swinek? Lepsze to na pewno niz warzywa chemiczne np zimowe ogorki pryskane, tak czy owak czasem je podam ale majac zapas ziol i siana mam polowe mniej kosztow na pewno. Moze taki argument przekona Twoja mame? 2 swinki na pewno beda szczesliwsze, swinki sa jak ludzie, powiedz to mamie, lepiej mniej zjesc ale miec towarzysza niz miec jedzenia nadmiar i jesc je do konca zycia w samotnosci....


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Ile powinna jeść 9 miesięczna świnka?

Postautor: alvantis » 22 maja 2018, 23:22

dyskusja była w czerwcu 2017 roku a mamy maj 2018r. myślę że ta osoba nawet już tu nie zagląda, nie ma sensu odświeżać takich tematów w momencie gdy odpowiedzi zostały udzielone

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas