Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kolby czekoladowe

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 16:27

Wiesz co, nie będę komentować tego co napisałeś, bo po prostu mi się nie chce pisać po kilka razy tego samego.
Odniosę się tylko do mojej świnki - skoro jesteś taki mądry, to powiedz mi, czy wiesz na co zmarła, że śmiesz w ogóle o tym teraz wspominać? :)
Kiedy obecne "padną"? Nie wiem, pewnie jak dożyją swojego wieku, może i wcześniej, jeżeli zachorują na chorobę nie zależną ode mnie i nie uda mi się ich uratować.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 15 czerwca 2017, 16:45

Nie wiem na co. Ale znając Twoje możliwości w kwestiach kłamania prawdy nie powiesz.
Obstawiam zaniedbanie - jak to Twoja przyjaciółka uczyniła :)
Nie komentuj - wyjdzie Ci to na dobre. Temat z góry miałaś przegrany a ja podstawiałem tylko schodki.

Chciałem jeszcze zapytać jak wprowadzać kolby do diety świnki. Po ile ziarenek może zjeść każdego dnia i w jakich godzinach ale skoro już teraz zauważyłaś, że się błaźnisz to oszczędzę Ci reszty :)

Aha - Ona po prostu zdechła a nie zmarła.
To zwierze a nie człowiek. I możecie sobie być "połączone" czy inne cuda jakie tworzyłaś.

Ale możesz jeszcze wymyślić bohaterską opowieść jak walczyłaś o świniaka - może ktoś jeszcze kupi te Twoje wymysły :D


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: chocolate Monster » 15 czerwca 2017, 17:18

Chwilę mnie nie było a tu znowu wspaniała atmosfera na forum :)
Batman-Jakim prawem możesz wypominać innym ich zmarłe świnki? Są osoby, które nie traktują świnek jak rzeczy i dla tyvh osób strata świnki boli. Moze to po prostu Ty zaniedbałes swoje swinki przez co zmarły i zwalasz to na innych ? :)
Z mojej strony to wszystko tu. Przepraszam za OT ;)


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: strzyga » 19 czerwca 2017, 23:16

No mimo wszystko rzeczy raczej nie zdychają....


Konto usunięte

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Konto usunięte » 20 czerwca 2017, 8:42

Uwielbiam te Wasze potyczki słowne ;) Dla mnie zwierzęta zdychają, ludzie umierają i nie uważam tego za coś niestosownego/obraźliwego. Tak się to utarło w języku polskim i niech tak zostanie. Zresztą nie tylko u nas, ale też w innych krajach mają oddzielne słownictwo. Co do kupowania kolb to kupuję różne, ale rzadko. Raz na kilka miesięcy. Uważam, że sama karma świniakom wystarcza w zupełności. Po co wydawać 4-5zł na 1 kolbę, którą świniak zje w kilka dni. 3 kolby to równowartość drogiej karmy. Pół kolby to sama mąka.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 21 czerwca 2017, 1:12

Jak już kogoś zdychanie tak boli to prosiak jeszcze mógł odejść :P
Umieranie trochę jednak nie pasuje. Ale cmentarze dla psów s\a więc...

Jak możesz różne kupować?
ZABIJASZ ŚWINKĘ!!! Oddaj do adopcji!!! TO SAM SYF!!! Może za 20 lat prosiakowi dopiero wyjdą skutki różnych kolb na wątrobie :D

A tak poważnie pomijając patologię to najzdrowsze podejście. Sam daję rzadko bo jak napisałaś nie opłaca się.
Jak wyłapię z promocji to ok - prosiak skubnie i tyle.
1,50 jeszcze można dać - ale prawie 30 zł za kilka kolb ze znaczkiem :D
No ale mama płaci :P

Widziałem kiedyś bekonowe chyba ;) Muszę zamówić przy okazji ;)


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Nynak » 21 czerwca 2017, 8:18

Zawsze zamiast kolb można dać takie coś:
https://animalia.pl/img/produkty/galeria/zoom/43563.jpg
W składzie mają mąkę pszenną graham, wodę i w przypadku melisowych liść melisy.
Ja nie używam kolb w ogóle tylko co jakiś czas te gryzaki. Jedna paczuszka starcza na kilka miesięcy.
Takie rzeczy jak suszone warzywa którymi bywają obsypane kolby, wolę podać w wersji świeżej lub same suszonki.


Konto usunięte

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Konto usunięte » 21 czerwca 2017, 8:45

Podaję różne (warzywne i owocowe), bo traktuję to jak fast food ;) Od czasu do czasu nikogo nie zabije.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Darom » 22 czerwca 2017, 0:27

Może można sobie samemu kupić taką kolbę czekoladową i siedząc przy klatce ze świnkami wcinać taką kolbę dotrzymując świnkom towarzystwa. Czy ktoś kiedyś miał takie wrażenie albo zastanawiał się nad tym, że te zwierzątka czasami jedzą lepiej niż my sami jemy ? :hmmm:


Awatar użytkownika
kseniax
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2017, 15:36
Lokalizacja: internet
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: kseniax » 22 czerwca 2017, 8:47

A próbował ktoś dropsy orzechowe?
Sam cukier xD


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas