Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kolby czekoladowe

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Awatar użytkownika
kseniax
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 31 maja 2017, 15:36
Lokalizacja: internet
Kontaktowanie:

kolby czekoladowe

Postautor: kseniax » 14 czerwca 2017, 22:09

witam, nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale jakim prawem to nadaje się dla świnki? siostra dzisiaj to kupiła ,ale to chyba nie dla zwierząt :shock:
https://sklepreksio.pl/pl/p/VITAPOL-Sma ... -1372/1725
https://sklepreksio.pl/pl/p/VITAPOL-Sma ... -1374/1719


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 14 czerwca 2017, 22:29

Skład jak w większości kolb.
A jak masz na myśli czekoladę - brak w składzie.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 12:27

Nie dawaj tego śwince czy jakiemukolwiek innemu zwierzakowi. Sam syf i nic więcej. Lepiej daj owoc, jeżeli chcesz dać trochę "słodkiego" wieprzowi. Kolb w ogóle nie polecam podawać, ponieważ w większości są one sklejane mlekiem (którego świnki nie mogą jeść), miodem (!) czy innymi "perełkami"... Poza tym w składzie bardzo często są produkty piekarnicze czy ziarna zbóż, których również prosiaki spożywać nie mogą.
A jeżeli już musisz dawać kolby, to raz na jakiś czas, co na przykład 2-3 miesiące (albo rzadziej) jako przysmak, i to jeszcze lepszej jakości, na przykład firmy JR FARM. :) Dość dobre są na przykład te:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... rsy/200973

Ps. W każdym wypadku, jakiejkolwiek firmy nie byłoby to, co chcesz śwince podać, zawsze sprawdzaj skład, bo nawet i w dobrych firmach zdarzają się produkty słabej jakości.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 15 czerwca 2017, 13:44

Tak :D Zapomnieli na opakowaniu napisać, że trucizna tylko xD
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=7&t=9215#p164291 - wszystkie inne to sam syf i nic więcej!

W poleconych wyżej masz natomiast: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=20

W tych z JR Farm nie ma zbóż :D Produkty jajeczne natomiast są w TOP3 :D


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 13:53

Nooo, Batman, dobrze, że pokazałeś chyba JEDYNĄ kolbę Vitapolu, która nadaje się do zjedzenia dla świnek. :D
A że syf, to mówiłam odnośnie tej "czekoladowej", chociaż większość ich kolb/karm to nieciekawe produkty. Oczywiście pod względem jakości i zdrowia prosiaków, bo wyglądają wyśmienicie. :D
Co do JR FARM - nie chcesz, nie kupuj, ale na pewno jest 100% lepsza od Twojego kochanego Vitapolu. ;)
Poza tym, tak jak mówiłam - lepiej nie podawać w ogóle, a jeżeli już, to raz na jakiś czas.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 15 czerwca 2017, 15:06

Są jeszcze 3 z tej serii jak nazwa mogłaby wskazywać - od pór roku nazywane z podobnym składem ;)
Dlaczego większość to syf i nieciekawe produkty?
Co powiesz na temat jaj w składzie produktu, który polecasz? Te jaja czy nasiona w składzie JR Farm pozytywnie wpływają na opinię o tym produkcie?
Wszystko było podane już dużo wcześniej tylko ktoś głowy z piasku nie chciał wyciągnąć :(

Poproszę o analizę składu i wykazanie "100% lepsza" cokolwiek to znaczy.
Szybko zmieniasz zdanie: 23 kwietnia to były jedyne kolby jakie polecasz.
Bo jak to profesjonalnie argumentowałaś w innym temacie:
"Jest tam dużo smacznych przysmaków".
No ale już się nie czepiam - od początku poziom argumentacji niezmienny :D

Możesz podrzucić literaturę jaką kierowałaś się wybierając dla świnek kolby z jajkami?

I nie rozumiem wycieczek z "moim Vitapolem".
Nie mam z firmą nic wspólnego. Zastanawiam się czasem czy nie podesłać im kilku linków do bohaterek z forum.
Jak przyjdzie rodzicom zapłacić za szkalowanie marki bez dowodów na szkodliwość produktów to się skończą komputery, świnki i batoniki :D


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 15:27

Nie chce mi się kłócić, naprawdę. Z Tobą to jest jak walka z wiatrakami.
Napisze tylko tyle:
Tak, kolby z JR Farm MOIM ZDANIEM są jedynymi kolbami godnymi jakiegokolwiek polecenia. A napisałam, że te, które swoją nazwę biorą z pór roku (a w zasadzie jedna, bo innych nie znam), są ZDATNE DO JEDZENIA. A to chyba różnica, prawda?
Ciągle widzę, że bronisz się tymi "jajkami" - jakkolwiek to zabrzmi. :D
Po pierwsze: gdzie przeczytałeś tą jakże błyskotliwą informacje? Bo ja jakoś nie mogę się jej nigdzie doczytać... :(
Chyba, że jestem ślepa. :sly:
Czyli idąc Twoim tokiem myślenia, lepiej jest podawać kolby zawierające produkty piekarnicze, ziarna zbóż, niektóre cukier czy miód, niż te, które przynajmniej tych ciekawych "kwiatków" nie posiadają? ;)

I może ty pochwalisz się literaturą, jaką kierujesz się mówiąc, że kolby z powyżej wymienionymi "dodatkami" są jak najbardziej odpowiednie dla świnek?

Ps. Mówiąc "Twój Vitapol" mam na myśli to, że go stosujesz. ;)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 15 czerwca 2017, 15:45

Nadal nie potrafisz obronić swojego zdania.
https://www.swiat4lap.pl/jr-farm-kolby- ... p-713.html - Jeżeli nadal nie widzisz jajek to niestety więcej nie pomogę.
Moim zdaniem to jest dodatek do jedzenia, który świniak skubie tygodniami i nie ma to większego znaczenia.
Chociaż Vitapol MIAŻDŻY składem te Twoje drogie JR-y - to podałbym jedną i drugą.

Pochwalę się literaturą - tylko najpierw pokaż gdzie wyżej napisałem coś takiego jak sugerujesz :)
Wskaż mi to zdanie albo przestań kłamać i wymyślać ;)
Tylko ja pierwszy o to poprosiłem :) :) :)
Niestety to nie ja robię z siebie eksperta rzucając "kwiatkami" czy "smakowitymi przysmakami" :D

Wręcz pozwalasz sobie pisać ludziom co im wolno a co nie. Zapytana o cokolwiek co wykracza poza 1 stronę wyników google - milczysz :)
Wszędzie kopiuj i wklej tych samych tekstów i sloganów o syfie, adopcjach czy umieraniu świnek.
ZERO wartości dodanej.


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Caviova » 15 czerwca 2017, 16:05

Okej, są jajka. Ale MIMO WSZYSTKO wolę podać tę kolbę niż Vitapol - sorry, już wolę te jajka od cukrów, produktów piekarniczych czy zbóż.
I nie każda świnka skubie jedną kolbę tygodniami, niektóre wręcz zjadają w 2 dni, właściciel kupuje następną i TAK, wtedy ma to ogromne znaczenie dla ich organizmu.

Skąd wiem, co można zrobić w danych sytuacjach bądź co podawać a co nie? Dzięki temu forum, własnym doświadczeniom czy weterynarzom.

Powtarzam - nie robię z siebie "eksperta", tylko staram się dawać rady i śmiem twierdzić, że to ty próbujesz wszystkich pouczać. :)
I nie wiem czy wiesz, ale każdy ma swój mózg, a na forum sięga po porady, i od niego zależy, czy się do niej zastosuje czy nie. :) Nikt nikomu nie rozkazuje - a jestem na tym forum już trochę, nawet jak nie miałam tu konta.
I tak - jeżeli coś jest niezdrowe dla świnek, jest jakaś "oklepana" rada odnośnie jakiejś pomocy dla nich to POWIELA się to, powtarza nieraz po 100 razy, żeby tylko pomóc zwierzęciu, którego właściciel zwraca się o pomoc tutaj. CZY CI SIĘ TO PODOBA, CZY NIE.
I skoro tak bardzo nie podobają Ci się moje odpowiedzi, to może ty zaczniesz mówić coś więcej w sprawach nie takich jak jedzenie czy podłoże, ale kiedy chodzi o ratowanie świnki? Albo po prostu nie czytaj i nie komentuj.

PS. Przepraszam, w imieniu moim i Batmana, za :offtopic: ...


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: kolby czekoladowe

Postautor: Batman » 15 czerwca 2017, 16:20

Czyli kupujemy jednak markę a nie produkt. Dziękuję za oficjalne przedstawienie stanowiska.
Czyli MIMO WSZYSTKO - niech tam wkładają szczurze odchody :D

W jakich grupach produktów dostępnych na rynku w EU jajka są wymieniane jako produkty piekarnicze?

Inne zjadają w 1 dzień a jeszcze inne wcale. I co? Ano nic.
A teorie o kupowaniu co 2 dni kolby :D
Zabezpiecz jakoś świnki bo jak będą chodzić to sobie pazury mogą połamać :)

Twoje doświadczenie jest tak duże, że wymagało pogrubienia czcionki?
Nie dajesz rad - starasz się narzucać innym swoje omamy i paranoje. A ja tylko śmieję się z takich samozwańczych, doświadczonych ekspertów i szydzę z ich wypocin.

Czy wiem. że każdy ma mózg? Pewnie każdy ma... :)
Jak zabiłaś pierwszą świnkę to już byłaś na tym forum czy jeszcze nie? :)

Właśnie dzięki takim dzieciom jak Ty jest tu taki śmietnik i powtarzalność tematów - dobrze, że chociaż tyle widzisz.

Wiesz czemu się nie wypowiadam?
Bo się nie znam :) A nie będę robił z siebie na siłę bałwana w każdym temacie ;)
Zostawię to dla weteranów ;)

O ratowaniu świnek.... hahaha :D Kiedy obecne padną? :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas