Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czym "utuczyć" prosiaczka?

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
LadyLilyStyle
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 19 czerwca 2017, 8:14
Lokalizacja: Zabrze, Śląsk
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: LadyLilyStyle » 9 lipca 2017, 8:37

Niedawno moja świnka miała przycinane zęby. Niestety zanim zorientowałam się, że ma przerost, zdążył już schudnąć 250g. Teraz jest karmiony karmą ratunkową przez strzykawkę i prawie zawsze dodaje do tego jakiś kaloryczny owoc np. winogrono, banan. Co jeszcze dawać żeby "utuczyć" świnkę? Z góry dziękuję :)


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: Cavcia » 9 lipca 2017, 12:49

Niech je duużo trawy ;)


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: ita79 » 9 lipca 2017, 14:02

Łuskany słonecznik polecam- moje mają go zawsze w miseczce do przegryzania sobie. Dawkują sobie powoli, po małej łyżeczce dziennie mniej więcej, więc nie tyją, ale właśnie podobno to jest kaloryczne . Dodatkowo sierść ładnie lśni.
Płatki kukurydziane i owsiane również są zawsze w miseczce, więc wiem że są chętne jedzone i nie szkodzą . Tylko z osianymi trzeba uważać akurat by nie jadły za dużo .


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: KasiaKK » 9 lipca 2017, 14:40

Ja bym jednak nasiona odradziła, jeżeli płatki to w niewielkich ilościach i sporadycznie - owoce i warzywa tutaj spełnią dobrze rolę (możesz póki co ścierać je na tarce) do tego dużo dobrego siana ziół i nieco więcej granulatu bez zbóż niż zwykle (Beaphar Nature jest bardziej miękki niż inne granulaty) i nim się obejrzysz waga wróci do normy - lepiej aby waga wracała stopniowo a nie otłuściła świnkę bo to również bardzo szkodliwe.

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: wilczek » 21 września 2017, 8:24

Hej chcesz żeby przytyła jak zacznie sama jeść podaj jej co jakiś czas kolbę z vitapolu to istna bomba kaloryczna (oczywiście niezdrowa) ;)


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: ahimsa » 21 września 2017, 22:03

Hej, a może też - ile razy dokarmiasz i czy świnka coś sama je? Jak tam z wypróżnianiem? Które ząbki były przycinane? U mnie jak były przycinane przednie, to świnki szybko zaczynały same jeść, tylko np. właśnie marchewkę taką pokrojoną w kosteczki, czy właśnie na tarce; jak to jest przy trzonowcach nie wiem... Zaś najszybciej gdy bolało świnkę (coś miała ze stawem żuchwowo - skroniowym), trudno jej się gryzło zaczynała jeść ogórki, są mięciutkie, łatwe do pogryzienia, same środki, bez skórek, może nie tuczą, ale po prostu sama je jadła...


pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: pyzka26 » 22 września 2017, 7:07

wilczek pisze:Hej chcesz żeby przytyła jak zacznie sama jeść podaj jej co jakiś czas kolbę z vitapolu to istna bomba kaloryczna (oczywiście niezdrowa) ;)

jak radzić to mądrze a nie polecać byle co. że bomba kaloryczna to pikuś, ale ta kolba ma ziarna, które otłuszczają wątrobę i mogą ranić pyszczek co prowadzi do ropni na przykład. na drugi raz czasem lepiej się zastanowić, co się komu doradza


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: Darom » 22 września 2017, 18:24

No właśnie. Jak się nie znasz to nie pisze oooo -- >> xP


wilczek
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2 grudnia 2016, 11:04
Kontaktowanie:

Re: Czym "utuczyć" prosiaczka?

Postautor: wilczek » 4 października 2017, 13:10

Zacznijcie krytykować LadyLilyStyle za to że chce tuczyć zwierzaka a nie mnie za doradzenie podania kolby z vitapolu. Wielcy znawcy się znaleźli hehe.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas