Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podawanie witaminy C

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Podawanie witaminy C

Postautor: Sandratn » 15 sierpnia 2017, 12:22

Podczas leczenie choroby skórnej mojej świnki dowiedziałam się, że ma niedobór witaminy C. Pani weterynarz zaleciła codzienne podawanie witaminy do pyszczka. Mimo iż świnka jest już zdrowa muszę kontynuować podawanie witaminy C. Moja świnka ostatnio zaczęła się coraz gorzej rzucać przy wstrzykiwaniu płynu do pyszczka.
Pani weterynarz powiedziała mi że mogę jej też wlewać witaminę do poidelka. Rozpisala mi ile dokładnie mieszać witaminy z wodą lecz zgubiłam tą kartkę. Normalnie daje jej 5 kreseczek Wit. W strzykawce.
Czy ktoś wie ile powinno się mieszać witaminy z wodą?

Z góry dziękuję za pomoc ;)


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Podawanie witaminy C

Postautor: Cavcia » 15 sierpnia 2017, 14:32

Lepiej dac swince warzywa z witaminą C ;)


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Podawanie witaminy C

Postautor: Sandratn » 15 sierpnia 2017, 16:51

A jakie warzywo dostarcza najwięcej witaminy C a zarazem jest Bardzo lubiane przez świnki?
Oprócz papryki


Awatar użytkownika
Alex Malkin
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2017, 16:30
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Pieszczoch, Kyra, Gobi, Czarna, Bella, Balbinka, Festus, Złoty, Castel, Kruczek, Bilbo, Billy, Klusek, Dama, Piratka oraz Portusia.
Kontaktowanie:

Re: Podawanie witaminy C

Postautor: Alex Malkin » 15 sierpnia 2017, 16:54

Nie dodaje się witaminy C do wody, bo woda ją utlenia. Nie należy też podawać jej z ogórkiem, cukinią, dynią, arbuzem czy melonem, bo tak samo absorbują witamine C. Jeżeli świnka jest zdrowa, to nie powinno się dawać dodatkowo witaminy C bo może to doprowadzić do przewitaminowania. Dostarcz jej witaminy c w warzywach, zieleninie i suchym. Dużo czerwonej papryki polecam.
Czy jest to wet gryzoniowy bądź egzotyczny?


Awatar użytkownika
Alex Malkin
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sierpnia 2017, 16:30
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Pieszczoch, Kyra, Gobi, Czarna, Bella, Balbinka, Festus, Złoty, Castel, Kruczek, Bilbo, Billy, Klusek, Dama, Piratka oraz Portusia.
Kontaktowanie:

Re: Podawanie witaminy C

Postautor: Alex Malkin » 15 sierpnia 2017, 16:58

Pietruszka, Marchew, Zioła takie jak bazylia, wszelkie natki, pamiętaj jednak by z tym nie przesadzać, należy rozsądnie prowadzić diete prosiaka ;)
Inne warzywa które ja podaje: Seler naciowy (Broń boże zwykły seler), buraczek (botwinka bardzo rzadko zawiera dużo szczawianów, liście rzodkiewki, dynia, cukinia, Fenkuł, kapusta pekińska, brokuł, kalafior, kalarepa (przy 4 ostatnich bardzo uważamy wzdymają). Pomidor daje dużo witaminy C, do tego miętka, meliska itd.
Jako nawadniacze: Ogórek, Melon, Arbuz (tu możemy dawać codziennie i w dużych, rozsądnych ilościach)


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Podawanie witaminy C

Postautor: Sandratn » 15 sierpnia 2017, 20:07

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
Jest to weterynarz od gryzoni. Pani weterynarz uprzedziła mnie że podawanie witaminy C z wodą nie jest najlepszym rozwiązaniem ale w ostateczności może być.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas