Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Akara » 5 września 2017, 22:18

Witam wszystkich. Chcialabym sie dowiedzieć co lubią wasze świnki. Wszedzie w necie jest napisane ze przysmakiem dla prosiaków są m.in. marchewka i ogórek natomiast moja Buka w ogóle nie chce ich jeść. Czy faktycznie nie każda świnka musi lubić wspomniane przeze mnie warzywa? Napiszcie proszę co lubią wasze świnki a za czym nie przepadają? :)


Awatar użytkownika

Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Misia123 » 7 września 2017, 20:15

Każda świnka lubi co innego. Moja Miśka nie przepada za owocami (poza arbuzem mogła by go jesc cały czas) za to uwielbia buraka paprykę lubi też pochrupac sałatę rzymską i pietruszkę. W linku podaję Ci fajną stronę jest tam dużo wiadomości jak się opiekować świnką i czym ją karmić
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php?option=com_content&view=article&id=67:warzywa&catid=39:ywienie&Itemid=110


namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: namelessnicol » 8 września 2017, 9:16

Mi się trafiły wybredne świnie. Nie lubią jeść papryki i pietruszki czyli to co najbardziej zdrowe, za kalafiorem również nie przepadają, brokuła skubną tylko w okresie zimowym. Żadnego owocu nie ruszą poza arbuzem i czasem jabłkiem. Kochają ogórka i buraka, marchewkę zjedzą już ostatecznie, a teraz polubiły kukurydzę i bakłażana. Z zieleniny to tylko koperek, sałata masłowa, trochę trawy i mleczu. A ziół to w ogóle nie ruszają. Bazylię czasem skubną, a tak to wszystko co nakupowałam się zmarnowało.


Mojzesznadesce
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 września 2017, 13:55
Lokalizacja: Holandia
Świnki morskie: Lola, Pysia, Bacon, Sami, Pufi
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Mojzesznadesce » 8 września 2017, 23:11

Mam 5 swinek morskich i kazda z nich lubi inne rzeczy, to zależy od gustu. Na przykład jedna swinka strasznie lubi jabłka a inna nie przepada za nimi az tak. Sa tez rzeczy które oczywiście wszystkim swinkom smakują np. salata, ogorek, trawa, marchew itp. Daje im zawsze to co mam w domu. Przewaznie sa ta slata, ogorek, jabłka i marchew. Często również jedza trawe kiedy sa w ogródku lub kiedt im przyniosę. A tak po za tym to czasem kupuje im specjalnie inne rzeczy typu rzodkiewki, bazylia, papryka, kalafior albo arbuz. Na codzien jedza jeszcze sianko, jakies male przysmaki typu jakas suszona bulka lub ziarna owsiane albo platki.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Ptyś i ... » 9 września 2017, 11:07

Moja uwielbia okropnie trawę, seler, buraki, marchew, niedawno zjadła pierwszą borówkę. ;)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Akara » 18 września 2017, 5:54

Moja nie chce jesc prawie wszystkich warzyw, nie rusza marchewki, pietruszki, papryki czy ogórka. Czasami podskubie pomidora, z brokuła je tylko liscie, podobie z rzodkiewki - za liśćmi rzodkiewki Buka po prostu przepada, z ziół uwielbia koperek, lubi tez bazylie. Co do owoców to tu jest jeszcze gorzej niż z warzywami, nie chce jeść jagód, borówek, banana ani malin, je tylko jabłko oraz liscie truskawki i poziomki. Ogólnie rzecz zauważyłam ze moja świnka ze wszystkiego najbardziej lubi trawe oraz mlecze


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: ahimsa » 28 listopada 2017, 18:38

Oj u mnie świnki aktualnie coś nie przepadają za suchą karmą, teraz właśnie czekają na świeże warzywka (pewnie zgorszone, że piszę na forum o świnkach, a świnkowe kochane brzuszki czekają, już Plamcia zazgrzytała ząbkami, Bursztyn coraz głośniej woła, jak ja uwielbiam te głosiki :) ), a karma stoi, ech... Dziś podałam po raz pierwszy trochę rzodkiewki, liści i korzeń, nawet zasmakowało... Bardzo lubią pietruszkę i w ogóle większość zieleninki, zawsze zjedzą :) Zaraz ucieszę je selerem naciowym :)


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Ptyś i ... » 28 listopada 2017, 18:44

Daj ogórka. Jaka świnka ich nie lubi. Moja wcina i zostawia miękki środek. xD
Za to nie lubi jabłek.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: ahimsa » 15 kwietnia 2018, 19:32

U mnie świnki smakują już pierwsze świeże mniszki, bardzo je lubią... Fajnie, że jest wiosna, będzie sporo świeżej zieleninki :)


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Co lubią Wasze świnki a za czym nie przepadają

Postautor: Sammy&Lucky » 15 kwietnia 2018, 20:45

Moje bardzo lubią paprykę, pomidory, brokuły, kolendrę zreszta prawie wszystko co im dam to zjedzą :) uwielbiają korzeń pietruszki

Prawie wszystko dlatego ze nie lubią brukselek, kapusty, rzodkiewek ani żadnych suszonych kwiatów


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas