Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyjazd weekendowy

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Wyjazd weekendowy

Postautor: krycha92 » 7 września 2017, 18:16

Witam. Mam problem. Wyjeżdżam na weekend w sobotę a w niedzielę wieczorem wracam. Jak myślicie czy jak w sobotę rano nasypie cała miseczkę jedzenia to do niedzieli wieczora świnka przeżyje czy to niebezpieczne? Mało czasu więc proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki


Awatar użytkownika

Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd weekendowy

Postautor: Misia123 » 7 września 2017, 19:57

Wydaje mi się że nie powinno się nic stać jednak lepiej żeby przynajmniej w niedzielę rano ktoś do świnki zajrzał.( sąsiad np.) Moja świnka i tak zjadła by wszystko na raz :D okropny z niej żarłok. Ewentualnie możesz zabrać świnka że sobą ale to bardzo stresuje zwierzaka więc raczej odradzam


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd weekendowy

Postautor: krycha92 » 7 września 2017, 22:21

Super dzięki za odpowiedź. Myślałem też nad tym żeby na czas wyjazdu wsadzić jej 2 miseczki z jedzeniem albo jedną większą niż ta co ma na co dzień . Niestety nie mam nikogo kto akurat mógłby przyjść ją skontrolować a zabierać jej nie chcę bo to kilka godzin jazdy autem nowe miejsce to chyba za duży stres szczególnie że jest ze mną od miesiąca więc nawet jest nie oswojona do końca. Muszę spróbować jak wytrzyma ten weekend.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd weekendowy

Postautor: Kluzka » 8 września 2017, 10:24

Na spokojnie ;) zostaw im porządek w klatce, nasyp więcej jedzenia, dwie pełne miseczki będą raczej dobrym pomysłem. Dobrze by było zostawić dwa pełne poidełka, żeby wody im na pewno nie zabrakło.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

namelessnicol
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2016, 18:37
Świnki morskie: Tutinka i Gabrysia ^^
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd weekendowy

Postautor: namelessnicol » 8 września 2017, 12:41

dużo warzywek i zieleninki. możesz wrzucić do woreczka i powiesić na klatce to świnka będzie sobie podbierać jak będzie głodna :)


krycha92
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2017, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd weekendowy

Postautor: krycha92 » 10 września 2017, 21:50

Wróciłem z mojego urlopu:p świnka cała zdrowa i radosna więc jeśli ktoś będzie kiedyś zastanawiał się nad tym czy świnka da radę być sama przez weekend to raczej tak. Moja miała 2 pełne poidła wypiła jedno i miała sporo suchej karmy z czego zjadła w sumie nie zbyt wiele. Pozdrawiam .


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas