Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Śmierdzące bobki

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Śmierdzące bobki

Postautor: Pioropl » 25 września 2017, 23:23

Witam,ostatnio dawałam dość dużo świeżej trawy moim świnką,dostawały też liście rzodkiewki i karmę.Potem ich bobki zrobiły się strasznie miękkie i śmierdzące (śmierdzą z bliższej odległości) czy to może być przez tą trawę czy to początek choroby? U wszystkich 3 jest to samo,raczej myślę,że to przez trawę i te liście,ale lepiej się zapytać.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Śmierdzące bobki

Postautor: Darom » 26 września 2017, 9:34

A kto powiedział, że bobki pachną ? Czy Twoje też pachną ? - sprawdzałeś ?


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Śmierdzące bobki

Postautor: ita79 » 26 września 2017, 13:13

to może być przez zmianę diety (zwłaszcza gwałtowną) . Trawę jak wszystko trzeba wprowadzać stopniowo. Mogła też być czymś skażona, różnie bywa. U moich świnek takie smrodki pojawiały się niemal zawsze po pomidorku sklepowym (po domowych nie) , więc je wykluczyłam z diety i po problemie.

Darom - prawidłowo to bobki świnek są prawie bezwonne.. więc jeśli u Twoich też je "czuć " to również coś jest nie tak
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 16:32 przez ita79, łącznie zmieniany 1 raz.


Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Re: Śmierdzące bobki

Postautor: Pioropl » 26 września 2017, 15:53

To się zgadza,bo zbyt szybko im wprowadziłam trawę i w dużej ilości,dziękuje za odpowiedź :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Śmierdzące bobki

Postautor: Darom » 26 września 2017, 17:02

ita79 pisze:Darom - prawidłowo to bobki świnek są prawie bezwonne.. więc jeśli u Twoich też je "czuć " to również coś jest nie tak


Dzięki za informację. Na szczęście kupki moich świnek są bezwonne.



Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas