Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki morskie i siano

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Świnki morskie i siano

Postautor: Akara » 27 września 2017, 6:55

Cześć :) chciałabym zapytać czy wasze świnki lubią każde siano które im podacie czy może wybrzydzają lub też mają swoje ulubione? :)


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Darom » 27 września 2017, 9:51

Moje świnki właśnie wybrzydzają siankiem. Takiego zwykłego sianka ze sklepu zoologicznego jeść nie będą. Teraz mam sianko z pokrzywą Vitamix i tak średnio to jedzą nie jedzą. Ale jak kupiłem im kiedyś sianko zuzale miętowe to szybko poszło w parę dni. Więc chyba znowu im muszę zamówić to sianko. :)


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Elizabetha » 27 września 2017, 11:57

Na dzien dzisiejszy daje swinkom sianko wegrowskie z zoologicznego. Całkiem ładnie wcinaja, mało zostaje resztek. Zuzali nie polecam trafila mi sie słoma, świnki wogole tego nie jadły. Zamowilam sianko beaphar timothy hay bede miala za jakis tydzien wiec wtedy opisze czy warte ceny.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Darom » 27 września 2017, 12:35

Właśnie sianka węgrowskiego w zoologicznym nie mogę spotkać. Kupuje głównie w kakadu, a tam nie mają tego sianka.


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Elizabetha » 27 września 2017, 13:11

w mojej miejscowości jest nie duzy ale dobrze zaopatrzony zoolog. Pani ma same najlepsze karmy i duzy wybor z herbal petsu. Jak czegos nie ma to zamowi dla klienta.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: ahimsa » 27 września 2017, 13:16

Mi też się właśnie wydaje, że te zuzale pogorszyły się, ale w sumie zależy od paczki jak w każdym sianku, ja kieruję się zasadą długie i zielone źdźbła, jeśli takich jest najwięcej to kupuję, te zwykłe też, no nie są może z ekologicznych upraw, ale czasem się całkiem fajne trafiają, węgrowskie też świnki fajnie chrupały, no niektóre zuzale rewelacyjne, ale niektóre niestety, jak piszesz, Elizabetha - bardzo dużo słomy, a zamawiałam przez internet więc nie było szansy wybrać na oko.


Omenmasza
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26 lipca 2017, 20:56
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Omenmasza » 27 września 2017, 14:43

Ja na początku eksperymentowałem, kupowałem różne sianka, aby zobaczyć jakie polubią nasze świnki i okazało się że jedzą praktycznie każde, ale... no właśnie jest ale :-)Jak kupuję sianko ziołowe Węgrowskie to znika praktycznie 90% sianka. Praktycznie brak odpadu, a jak mają jakieś inne z długimi źdźbłami, zwykłe to przebierają strasznie i rano pod paśnikiem jest mnóstwo zadeptanego i obsikanego sianka. Także teraz już nie zmieniam i dostają tylko Węgrowskie ziołowe.


Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Akara » 27 września 2017, 15:14

A juz myślałam ze tylko moja świnka tak wybrzydza jesli chodzi o sianko hehe. Dostawala siano z katowickiej firmy domus ktore jest zielonkawe, zjadala je bez problemu. Kiedys kupilam jej sianko rumiankowe z herbal pets ktore tylko poskubala i później juz w ogóle nie ruszała. Wczoraj natomiast dostala poraz pierwszy siano z firmy agrowita, ma kolor slomkowy, swinka w ogole nie chciala go jesc co niestety dosc późno zauważyłam. Czy swince nie zaszkodzil brak sianka przez kilkanascie godzin (w tym w nocy), paśnik byl pelny ale sianko śwince nie odpowiadalo, wieczorem siedziala na domku i pomrukiwala i cichutko popiskiwala, pewnie z powodu niedobrego siana w paśniku.


Elizabetha
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 10 września 2017, 18:52
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Elizabetha » 7 października 2017, 13:25

W dniu wczorajszym otrzymałam paczkę z sianem beaphar. Jest pełno w nim słomy, świnki przebierają i dużo zostaje niezjedzone. Po kilku eksperymentach zostaje przy wegrowskim jednak najlepsze.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Świnki morskie i siano

Postautor: Darom » 7 października 2017, 13:29

Elizabetha czy mogłabyś podać linka do możliwości zamówienia sianka węgrowskiego dla świnek ?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas