Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zakup szelek

Opinie o producentach akcesoriów dla świnek morskich.
souie.21
Użytkownik
Kontaktowanie:

Zakup szelek

Postautor: souie.21 » 30 lipca 2017, 17:28

Witam.
Wczoraj oraz dzisiaj byłam z moim prosiaczkiem na dworze tylko, że cały czas był w transporterze.
Dlaczego ? Położyłam świnkę na trawce ale musiałam ją przytrzymywać bo chciała uciekać.
Rozważam zakup szelek aby mogła sobie pogonić po trawie, a ja nie musiałabym się martwić, że ucieknie.
Wiem, że o wiele lepszym pomysłem jest postawienie góry od klatki na trawie i świnka mogłaby bezpiecznie sobie podjadać świeżą trawkę, ale mieszkam na 4 piętrze w bloku i męczące jest samo wchodzenie a co dopiero z takim wyposażeniem..
Nie chcę z nią chodzić na spacery jak z psem (Pies chodzi przy tobie, za tobą lub przed tobą a czasami trzeba ciągnąć mocno za smycz gdy nie nadążasz) tylko normalnie stanąć na trawie a świnka chodziłaby po niej i jadła.
Normalnie bym przeniosła mojego prosiaka w transporterku a na trawę wypuściłabym dopiero gdy bym na niej stała (BEZ CIĄGNIĘCIA ZA SMYCZ).
Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? Mi też nie za bardzo odpowiada ale wszelkie zagrody nie wchodzą w grę.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca
Użytkownik

Awatar użytkownika
LadyLilyStyle
Użytkownik
Świnki morskie: Kokos [*] 08.2014 - 17.06.2017
Banan, dla przyjaciół Banik ;D
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: LadyLilyStyle » 30 lipca 2017, 17:49

Zakup szelek to nie jest dobry pomysł. Świnka może zacząć panikować, plątać się itp. Prosiaki mają bardzo delikatne kręgosłupy i szelki po prostu nie są dla nich. Poza tym jak chcesz jej nie ciągnąć, skoro mówisz, że ucieka. Chcesz za nią biec? Skoro i tak będziesz za nią chodzić, to czemu nie możesz robić tego bez szelek? Ja również mieszkam na czwartym piętrze. Zwykle po prostu siadam sobie po turecku na trawie, a następnie tworzę "zagrodę" z transportera i ręcznika. Świnka siedzi w środku na trawie i nie ucieka :)

souie.21
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Zakup szelek

Postautor: souie.21 » 30 lipca 2017, 18:09

LadyLilyStyle pisze:Zakup szelek to nie jest dobry pomysł. Świnka może zacząć panikować, plątać się itp. Prosiaki mają bardzo delikatne kręgosłupy i szelki po prostu nie są dla nich. Poza tym jak chcesz jej nie ciągnąć, skoro mówisz, że ucieka. Chcesz za nią biec? Skoro i tak będziesz za nią chodzić, to czemu nie możesz robić tego bez szelek? Ja również mieszkam na czwartym piętrze. Zwykle po prostu siadam sobie po turecku na trawie, a następnie tworzę "zagrodę" z transportera i ręcznika. Świnka siedzi w środku na trawie i nie ucieka :)

Dzięki za radę ;)