Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
MiNatix
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 17:59
Kontaktowanie:

Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: MiNatix » 20 grudnia 2017, 18:16

Zacznijmy od tego że mam dwóch samców. Mieszkają aktualnie w klatce 80x50 (tak wiem że za mała ale inna nie mieściła mi się w pokoju). Niedługo z mojego pokoju zniknie komoda na której stoi klatka i wtedy siłą rzeczy "zejdziemy na podłogę :P ". Dzięki temu klatka może mieć max wymiary 70x120 ( koniec końców i tak wychodzi mniej :/, jak mierzyłam klatkę "od środka" to z tej 80 zostało 76... A z 50-45) to jest max (oczywiście może być mniej).
Nie mam zbyt dużych wymagań. Chodziło by mi tylko o to, by klatka była z metalowych prętów (nie pokrytych farbą. Goły metal.), nie było w środku domku z plastiku (ew. Może być ale nie będę używać i szkoda marnować i płacić więcej za kawałek plastiku, a domek i hamak mamy swój), i aby były metalowe zapięcia.
No i cena. Tutaj jestem dość ograniczona finansowo, ponieważ na klatkę mogę wydać max 150 złoty (im mniej tym lepiej, resztę wydam na jakieś dodatki i matę łazienkową bądź dry-bed na nowe wymiary).
Nie musi być z jakiegoś bardzo dobrego materiału, tylko żeby się nie rozwaliła po pierwszym dotknięciu. Pręty powinny być grube, bo prośki je gryzą. Najlepiej też jakbyście wysłali od razu linka na dry-bed bądź mate łazienkową na klatkę która zaproponujecie.


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: Dona » 20 grudnia 2017, 19:58

Na allegro wszystko znajdziesz. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce. Jednak jakość takiej klatki jest średnia. Ja przymierzam się do zrobienia drewnianej.


MiNatix
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 17:59
Kontaktowanie:

Re: Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: MiNatix » 20 grudnia 2017, 20:28

Dona pisze:Na allegro wszystko znajdziesz. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce. Jednak jakość takiej klatki jest średnia. Ja przymierzam się do zrobienia drewnianej.

Dlaczego jest średnia? Moja klatka z takich materiałów jest w stanie prawie nienaruszonym. Drewniana to owszem dobry pomysł, jednak nie wiem czy dla moich samców


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: siemaneczkooo » 20 grudnia 2017, 22:36

http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-sw ... 76975.html Ja mam z tych tylko 100 i moim zdaniem jak za taka cenę jest dość dobrze zrobiona(bo w zoologicznych tez są 120 ale o wiele droższe) ;)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: Dona » 20 grudnia 2017, 23:27

MiNatix pisze:Dlaczego jest średnia? Moja klatka z takich materiałów jest w stanie prawie nienaruszonym. Drewniana to owszem dobry pomysł, jednak nie wiem czy dla moich samców

W mojej druty na spawach porozłączały się. Dodatkowo niektóre elementy jakby do siebie nie pasowały np takie uchwyty zapinajace kuwetę z klatką. Całość ogólnie mało stabilna. Miałam wcześniej ferplast i jakość pomiędzy jedną, a drugą to przepaść.
O drewnianej marzę od kiedy prosiaczki są w domu. Jak się uda ją w końcu zbudować, to wstawię fotki.



Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Macie może jakieś linki do stron gdzie mogę kupić klatkę o podanych wymaganiach?

Postautor: Kluzka » 21 grudnia 2017, 10:27

Mam tę klatkę: http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-i- ... 04531.html i jestem bardzo zadowolona. Teoretycznie da się znaleźć tańszą, ale często te tańsze nie mają np otwieranej góry ani podnoszonych boków :D
Polecam tę klatkę, jest bardzo wygodna w użyciu, podnoszone boki są mega praktyczne, do tego jest solidnie zrobiona, i, przede wszystkim, nie kosztuje majątku.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas