Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: Invi98 » 20 lutego 2016, 0:32

Chyba faktycznie zacznę tak stopniowo próbować.
I najpierw wypróbuję matę,a najwyżej potem drybed.
Dzięki.
A z norkami już przemyślałam i zamówię chętnie sobie u Ciebie od razu z prośkami :)


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: madzia0902 » 20 lutego 2016, 8:57

Wiem jak to jest bo ja na początku też byłam napalona i chciałam wszystko im kupić i to co najlepsze :D tyle że później powoli się weryfikowało co faktycznie jest potrzebne a co zbędne :) Nie ma co szaleć na początku, chociaż wiem że to trudne :D


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: Nynak » 6 marca 2016, 18:38

madzia0902 pisze:Szkoda kasy tyle na żwirek ja kupuję ten : http://allegro.pl/zwirek-drewniany-dla- ... 18829.html z przesyłką za 45 zł masz 70 litrów :) i starczy Ci to na długo .

Madzia 0902 a jak jest z chłonnością tego żwirku? Rozpada się szybko i łatwo czy dłużej? Super cena. :shock:


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: madzia0902 » 7 marca 2016, 8:23

Żwirek chłonie bardzo dobrze, rozpada się dość szybko ale nie zauważyłam żeby był gorszy od pinio, jak dla mnie zachowują się bardzo podobnie, a cena jednak nieporównywalnie niższa :)


Nynak
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 26 stycznia 2016, 14:03
Świnki morskie: Watson i Adolf :)
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: Nynak » 7 marca 2016, 10:13

To mi wystarczy. Dzięki za info :)


Awatar użytkownika
zuziaimama
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 4 lutego 2016, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: zuziaimama » 7 marca 2016, 20:07

około 400 złotych za wyprawkę ze świnkami w cenie. Teraz wydaje ok 100 zł miesięcznie na ich utrzymanie. Świnki to kochane ale i drogie zwierzątka.


caille
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 5 marca 2016, 21:27
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: caille » 7 marca 2016, 20:23

Nieco ponad 300 złotych, razem ze świnkami. Nie było tak źle ;)


Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: Ulfhildr » 19 marca 2016, 17:28

Pierwszą świnkę sprowadziłam do domu z 8 lat temu, zatem mam prawo nie pamiętać już cen. Jeszcze do niedawna miałam tylko 1 parę, mieszkającą w klatce jakiejś nieznanej firmy, o długości 100 cm. Kosztowała z pewnością ponad 100 zł. Kupiłam nową na Allegro. Miały też jakieś akcesoria typu poidełko, miseczkę ale nie jestem w stanie określić, ile kosztowały. Trzymałam je na trocinach. Ostatnio chlewnia mi się rozbudowała, był więc powód do wymiany i dokupienia pewnych rzeczy. Jako, że jestem urodzonym łowcą okazji, udało mi się upolować wiele kąsków w mniej lub bardziej atrakcyjnej cenie.
To teraz ja się pochwalę:
- Ferplast Casita 100 cm (używana)- 85 zł. Bez wyposażenia typu domek (była tylko półka, którą wyjęłam, a dlaczego wytłumaczę dalej), miseczka (dla dziewuch u tak byłaby za lekka), poidełko (dziewczyny nie lubią) i tych 2 półokrągłych plastikowych elementów przy kopule (nie jest im to potrzebne do szczęścia, po moim domu nie fruwają też drapieżne stwory. Są bezpieczne :P) Konstrukcja cała, kuweta czyściutka, jedyne oznaki po poprzedniej lokatorce to drobne ślady po zębach. Wystarczyło zdezynfekować i jest całkiem wygodnie i przytulnie :)
- Ferplast Rabbit 100 cm (nowa z wyposażeniem)- 110 z groszami (aukcja od 1 zł)
- poidełko szklane 125 ml- (chyba) 12 zł
- kolorowe kule na siano z dzwoneczkami (są ekstra!)- 11 zł x 2= 22 zł
- ''kocia'' podwójna miseczka z nierdzewki na stelażu- 13 zł
- zgrzebło do czesania- 18 zł
- transporter Ferplast Aladino L- 32 zł
- pojemnik na 1,5 kg karmy Curver PetLife z królikiem i chomikiem (chyba nie ma już tego wzoru w sklepach, wszędzie tylko pieski i kotki)- 24 zł
- małe podwójne miseczki- 2 zł x 2= 4 zł
- metalowe ''wykałaczki'' do robienia owocowo- warzywnych szaszłyków z karabińczykiem (fachowa nazwa wypadła mi z głowy :P)- 4 zł x 2= 8 zł
Podsumowując: 328 zł+ jakieś 50 zł za przesłanie tego wszystkiego
Z rzeczy wyczerpujących się/które trzeba od czasu do czasu wymienić:
- mata łazienkowa do obydwu klatek- wydatek rzędu 30-35 zł (Mrówka BSB)
- żwirek drewniany (z pewnością mniej korzystnie, niż w ofercie w jednym z poprzednich postów, dzięki za cynk ;))
- Cavia Nature 10 kg- 64 zł (aukcja od 1 zł u faceta od klatki. Na jakiś czas starczy. Wcześniej płaciłam u mnie w zoologicznym 16 zł/0,75 kg)
Gałązki i sianko mam darmowe, za domem łąka, za drogą sad ;) W sezonie wiosenno- letnim zwierzaki spędzają czas na dworze aż do wieczora, skubiąc soczystą trawkę z dala od szosy, a na kolację dostają to, co wyrośnie w przydomowej szklarni (można nawet powiedzieć, że na siebie pracują, bo wykorzystuję ich bobki jako naturalny nawóz).

Wszelkie drewniane wille od Trixie sobie odpuściłam. Nawet tę piękną, piętrową. Ktoś mnie oświecił, że druga świnka się tam nie zmieści, a po co mam wydawać kilkadziesiąt złotych na coś, co zajmie mi pół klatki, a będzie mogła tam zamieszkać tylko 1. Jak już żyją razem, to niech mają takie same warunki. Wstawiałam coś prowizorycznego z kartonu, była też wspomniana wcześniej półka i zauważyłam, że zaburza to proces oswajania (świnka się tam chowa i nie ma ochoty wychodzić, a nawet jak już się pokaże, to przy próbie kontaktu z nią znowu ucieka). Szyję im sama materiałowe akcesoria. Dziewczynom nie przypadł do gustu hamak, więc powiesiłam im to jako wiatę, pod spód położyłam dużą poduchę i mają teraz 2 różne części- strefę dnia oraz zacienioną do relaksu. Nic nie stracę, zdobywam jeszcze skilla w obsłudze maszyny do szycia :D A w razie potrzeby nie będzie żal wyrzucić starego i zastąpić nowym.

Fakt, wpadając w szał zakupów można stracić głowę, tyle ekstra rzeczy :) I oczywiście wszystkie ABSOLUTNIE niezbędne. Moja recepta: wziąć głęboki oddech, uszczypnąć się i oddzielić potrzeby i preferencje naszych podopiecznych od naszych ''widzimisię''. Albo odłożyć zakup na później, z czasem połowa wydatków odpadnie sama ;)

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika
Myszka11011989
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 22:03
Lokalizacja: Świdnica
Świnki morskie: Dasty
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: Myszka11011989 » 4 grudnia 2016, 9:53

Ja za podstawow wyprawke wraz z prosiakiem w zoologu dalam 220zl pzniej dokupilam miseczke domek wiec okolo 260zl
Klatka 120zl 70x40
Prosiak 60zl
Pelet maz z pracy zalatwia wprost od producenta 10litrow 10zl


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Ile zapłaciliście za "wyprawkę"dla świnki?

Postautor: lemonochan » 4 grudnia 2016, 13:06

Invi98 pisze:Też mi się wydaje, że dość dużo.
Ale waham się jeszcze między drybedem a matą.
Boję się, że mate będą obgryzać, także nie wiem czy nie lepiej bawić się z drybed. :D
Gdyby nie DB to zawsze prawie stówka mniej. :D


Mój świnek wpierdzielał drybed'a ;v tak więc tego. Teraz mam kocyki polarowe

Mi wyszło jakoś koło 300zł + karma 100zł + 120zł świniaki +weterynarz ale później zmieniałam klatkę to dodatkowo 100zł i materiał na tuneliki za 60 zł ;v

Świniaki to drogi biznes :wacko: :confused:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas