Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Zbiór opinii na temat ściółek oraz ich producentów.
Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Sandratn » 4 czerwca 2017, 12:02

Wczoraj na stronie:
http://sklep.swinkamorska.com.pl/produk ... 0cm-x-50cm

natknęłam się na nowy produkt (podkład wielorazowy do klatki)

Czy ktoś z was testował już ten podkład? Co o nim sądzicie?


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Dona » 4 czerwca 2017, 14:52

Nie używałam ale jakoś mnie ten podkład nie przekonuje. Dobre na wybieg, albo dla swinek które załatwiają się tylko do kuwety. Ale na codziennie używanie w klatce chyba się nie nadaje. Nie chłonie i po zasiusianiu jest pewnie cały czas mokry, więc brzydko pachnie. Do tego wygląda jak przewijak dla niemowlaków.


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Sandratn » 4 czerwca 2017, 15:01

Hmm.. :/
W najbliższym czasie mam zamiar kupić drybed i myślałam na kupnem właśnie tego podkładu aby stosować go pod matę. Skoro jest szansa że ten podkład może być nieudany to twoim zdaniem najlepiej jest kupić pod spód drewniany pellet?

Jeżeli ktoś z was używa pellet to gdzie można go tanio kupić? Ja niestety płacę dosyć dużo za niego i dlatego cały czas kombinuje czym by go zastąpić.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Dona » 4 czerwca 2017, 15:07

Ja pod dry bed stosuje zwykły stary koc. Wychodzi najtaniej. Nie śmierdzi bo dry bed izoluje. Piorę raz w tygodniu i jest ok.


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Sandratn » 4 czerwca 2017, 15:15

A jaki to jest koc? ( Z czego jest zrobiony )

Niestety mam złe doświadczenie z kocem.
Kiedyś miałam koc a pod tym pellet ale po paru dniach zapach zrobił się nieznośny i szybko pojechałam kupić matę łazienkową.
Oczywiście mata łazienkowa spisuje się u mnie bardzo dobrze. Świnka w ogóle nie jest nią zainteresowana lecz stwierdziłam, że chciałabym zacząć korzystać z drybed'a. (To tak na marginesie :) )


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Dona » 4 czerwca 2017, 15:58

Koc daję pod drybed. Sam koc też by był mokry i brzydko by pachniał. A z czego on jest to nie wiem to nie jest polar, a taki zwykły, stary, sprany koc. Może wełniany. Składam go dwa razy, żeby był gruby i pasował wymiarem. Ważne żeby dobrze chłoną . To mogą też być stare ręczniki. Próbowałam peletu pod drybed, ale drogo wychodzil, wkładam też pod dry bed podkłady sieni, ale miejscami przepuszczały. Najbardziej ekonomicznie wychodzi mi koc+drybed do tego w kuwetach pelet+mata łazienkowa.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Darom » 4 czerwca 2017, 17:38

Np. U mnie nowa mata łazienkowa po 5 czy 6 praniach wygląda już jakbym z wojny to przyniósł.
Bo nie idzie wszystkiego dokładnie w pralce doprać z tej maty.
A pellet drewniany kupuje w zoologicznym w kakadu 10 Litrów za 21,99 i na tydzień mi starcza na dużą klatkę.
Poza tym drybed na lato jest nie dobry dla świnek bo będzie im za gorąco, za to w zimie będzie im ciepło.
Drybed jest drogi dosyć i na dodatek, żeby cały czas ładnie wyglądał trzeba go wyczesywać po praniu, a co za tym idzie - a no to, że się wydziera w sensie, że na grzebieniu zostają po nim kołtuny. Po kilku takich wyczesaniach mamy łysy drybed. Nie tak może dosłownie, ale co jak co, ale traci na wyglądzie i to dużo.
Bo świnki wiadomo, jak to świnki zawsze musi być po świńsku :D
Także tak :)


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Sandratn » 4 czerwca 2017, 18:00

Bardzo wam dziękuję. Mam jeszcze trochę czasu żeby się zastanowić zanim kupię drybeda więc przemyślę to jeszcze raz na spokojnie. :)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Dona » 4 czerwca 2017, 18:13

Darom pisze:Np. U mnie nowa mata łazienkowa po 5 czy 6 praniach wygląda już jakbym z wojny to przyniósł.
Bo nie idzie wszystkiego dokładnie w pralce doprać z tej maty.

Polecam przed praniem na 2 H namoczyć w roztworze wody z octem (5l wody +200ml octu). Pięknie się potem dopierają.
Darom pisze: Apellet drewniany kupuje w zoologicznym w kakadu 10 Litrów za 21,99 i na tydzień mi starcza na dużą klatkę.

W hipcio jest dużo taniej:
http://hipcio.sklep.pl/produkt/hipcio-p ... wniany-10l
Darom pisze:Poza tym drybed na lato jest nie dobry dla świnek bo będzie im za gorąco, za to w zimie będzie im ciepło.

Ja mam klatkę otwartą i jak świnki chcą to mogą wyjść i położyć się na deskach. Jednak wybierają nawet latem dry bed
Darom pisze:Drybed jest drogi dosyć i na dodatek, żeby cały czas ładnie wyglądał trzeba go wyczesywać po praniu, a co za tym idzie - a no to, że się wydziera w sensie, że na grzebieniu zostają po nim kołtuny. Po kilku takich wyczesaniach mamy łysy drybed. Nie tak może dosłownie, ale co jak co, ale traci na wyglądzie i to dużo.

Drybed starcza średnio na 3 lata. Przy wyczesywaniu większość kołtunow to sierść świnek. Gdy przed czesaniem porządnie go wytrzepię, szczotka jest prawie czysta. Nie widzę na nim łysych placków. Ale ze względów higienicznych pod koniec roku zamierzam wymienić na nowy.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Podkład WIELORAZOWY nieprzemakalny do klatki

Postautor: Darom » 4 czerwca 2017, 19:40

Dona pisze:W hipcio jest dużo taniej:
http://hipcio.sklep.pl/produkt/hipcio-p ... wniany-10l

Sprawdzałem i ma opinie negatywne, podobno chemią zalatuje. Może się też okazać, że jest bardzo kruchy i jak tylko świnka nasika na niego to się robi z niego piasek. Już taki raz kupiłem w sklepie u Kasi i się zawiodłem.
Im produkt tańszy tym jest bardziej wadliwy i szkodliwy. Przekonałem się na tym.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Podłoża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas