Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie można kupić części do klatki C&C

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: cavions » 18 czerwca 2018, 15:44

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale powiadomień nie dostałem.

To tak, ja kupowałem duży zestaw https://www.amazon.de/gp/product/B071ZMKY6S

Zdjęcia czasem się nie zgadzają, ale konektory są w zestawie i starczy, wcześniej źle napisałem, one są 35x35, ale to jest ok wszystko.

Co do płyty z polipropylenu kanalikowego to u mnie są w bricomarche arkusze 3mm 2000 na 1000mm, jest to sklep budowlany stacjonarny więc linku nie dam, w bricomarche zakup możliwy jest tylko na miejscu, więc proponuję poszukać w marketach budowlanych, a jak nie ma to dopiero szukać w internecie dostawy.

Można to zastąpić podobnymi płytami albo zastąpić jakimś pojemnikiem plastikowym z różnych sklepów z takimi rzeczami do domu, czasami mają, kuwetę też chyba można zamówić w internecie, ale wtedy wychodzi drożej.

Ewentualnie jak duża klatka i na podłodze to można chyba bez kuwety zrobić, samo ogrodzenie, a na spód jakieś polarki czy coś.

Można tez coś zrobić/zamówić z drewna, nawet w wycięciami na bok z szyby czy plexi, ale to już odsyłam do poradników na YT.

Co do malowania, to moja jedna świnka non stop obryzga te druty, bo są obie rozdzielone i wygląda na to, że sporo już tego objadła, co prawda ta farba mocno trzyma, ale z zębami świni nie wygra, także trochę już tego zjadła/ośrupała i nic jej nie jest.

Generalnie nie wiem czy ona to je, ale gryzie to wyłącznie dlatego, że to dzieli klatkę na dwie połowy, a po drugiej stronie jest kolega :-) Kratek naokoło w ogóle nie tyka nawet.

Piętro można zrobić na różne sposoby zależy jak kto woli, albo można zbudować to tak, że pietra będą stałe albo zrobić osobne małe półki i to nałożyć na kratkę podstawową, w drugim wypadku trzeba to umocować jakoś we własnym zakresie np. trytytką czy innymi zaciskami (jeżeli ktoś chce mieć możliwość zdejmowania), bo tutaj nie ma takich bajeranckich konektorów jak na tej stronie PL z dziurkami i śrubami w środku, że się łatwo nakłada, ale oni je mają po 70 zeta 10 sztuk także ten...

Te konektory w tym zestawie tez mają 8 płaszczyzn, 4 poziome i pionowe, więc składać można na różne sposoby.

Generalne nie trzeba nawet tych pięter robić z tych kratek, można zamontować niżej półki na kratkach np. ferplasta albo inne czy zrobione we własnym zakresie z drewna itp.

Bo jeżeli to będą piętra z tych kratek to trzeba je montować na górze, a to jest dość wysoko, bo 35 cm i wtedy schodzi muszą być długie, generalnie nie tak łatwo.

Zdecydowanie lepiej jest mieć piętra wewnętrzne najpierw, gdzieś w połowie wysokości klatki, kupne czy własne, co zwiększa w sumie za darmo powierzchnie użytkową, a jednocześnie daje schronienie pod spodem i punkt widokowy na górze.

U mnie przez podział klatki piętro z kratek to by było sporo roboty, a piętra wewnętrzne np. z drewna to lepsza opcja. (drewno jednak trzeba zabezpieczyć albo takie już kupić)

Siano na takim piętrze utrudni dostawanie się go do vetbeda na dole jak ktoś ma.


Awatar użytkownika

cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: cavions » 18 czerwca 2018, 18:13

Ale jakie pytanie jeszcze? Odpowiedziałem chyba na wszystko?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: Darom » 18 czerwca 2018, 18:35

Ale to jest klatka dla świnki ? czy półki na książki i ołówki ? - bo tak wnioskuje z rysunku.
Obrazek


cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: cavions » 18 czerwca 2018, 19:04

To i to :-)
Ja z tego zestawu złożyłem sobie regał i klatkę do świnek, jeszcze mi tych kratek sporo zostało na dalszą rozbudowę, z tego można budować różne rzeczy, trochę jak puzzle, ale żeby się nadawało do świnek to musi mieć jak podałem przy rozmiarze 35x35cm minimum 8x8 kratek, te z linku co podałem są idealne. Obliczyłem, że musiałbym w PL zapłacić prawie 900 za tą ilość co mam kratek, a dałem ze 180 chyba na amazonie i mam ponad 3 razy tyle co w PL w tej cenie. A jak ktoś zamówi najmniejszy zestaw to złoży klatkę jeszcze taniej, bo w sumie za 124 zł (koszt z wysyłką za 6.99 EUR) to są 23 kratki, z 10 to jest klatka ~ 105 na 70 cm 2x3, a jeszcze 13 kratek to dyspozycji.

Nawet bez konektorów można łączyć trytytkami, niektórzy łączą tym i tym, bo wtedy trzyma na amen.

Pierwszy lepszy film jak się składa taką klatkę https://www.youtube.com/watch?v=j7lc-bcceJE

A tu nawet bez konektorów https://www.youtube.com/watch?v=f04DTmuJDuE

Jedyna wada w tej cenie, trzeba sobie samemu załatwić jakąś kuwetę.


Stefano80
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 stycznia 2019, 14:17
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: Stefano80 » 30 stycznia 2019, 14:19

Jeżeli chodzi o płytki polipropylenowe, to znalazłem coś takiego: https://www.wotum.pl/plyty-pp-komorowe.php, może pomoże. Jak nie, to najbliższy budowlany, tylko nie wiem, czy będą :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Gdzie można kupić części do klatki C&C

Postautor: MajaiRosie » 15 lipca 2019, 19:11

Kratki C&C: https://www.olx.pl/oferta/kratki-c-c-mo ... sjOaJ.html
Kuwetę można kupić jako coroplast, lub polipropylen kanalikowy w większości hurtowni tworzyw sztucznych, lub sklepach budowlanych, typu Leroy Merlin, czy Coroplast ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas