Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Idealna klatka

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Julka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 18:26
Świnki morskie: Simba
Kontaktowanie:

Idealna klatka

Postautor: Julka » 28 kwietnia 2022, 19:07

Hej! :)
Na początek powiem, że jestem tu jeszcze nowa i nie bardzo ogarniam, jak znajdować tutaj informacje, które mnie interesują.
Kiedyś miałam świnki morskie, jednak miałam długą przerwę i można powiedzieć, że "wyszłam z wprawy". Zakupiłam tego typu klatkę, zdjęcie poniżej o wymiarach 97x60 cm (dla jednej świnki). W związku z tym, że do klatki dołączony był domek ze schodami martwię się, że świnka, którą jutro (tj. 29 kwietnia) kupię, może nie być w stanie wchodzić na górę - to i tyle ważne, że to na pięterku przyczepiłam paśnik oraz znajduje się tam miska, której nie da się przesunąć - w związku z tym rodzi się pytanie, czy kupić inny domek, czy może świnka (warto dodać, że w dniu zakupy będzie mieściła się na jednej dłoni) będzie w stanie wchodzić na górę?
Oraz drugie pytanie, ponieważ tego nie widać, ale dolna kuweta jest mniej więcej na wysokość palców dłoni - czy świnka da radę pić z poidełka, czy może lepiej na początek dać jej miskę oraz, jeśli początkowo lepiej dać jej miskę, to czy gdy później podrośnie uda się nauczyć ją pić z poidełka?
Dziękuję. :D
Poniżej zdjęcie klatki.

54347_pla_ferplast_kleintierk_fig_rabbit_100_hs_01_9.jpg


Awatar użytkownika

romaana
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 lipca 2022, 15:01
Kontaktowanie:

Re: Idealna klatka

Postautor: romaana » 18 lipca 2022, 15:07

Cześć, standardowo przyjmuje się, że dla jednej świnki powinna wystarczyć klatka o wymiarach co najmniej 80×50 cm. Ale ja polecam brac większą, bo jak wiadomo - świnka potrzebuje przestrzeni. W klatce powinien byc domek, miseczka na pokarm, poidełko na wodę oraz dwa paśniki, jeden na paszę zieloną i drugi na sianko.


Awatar użytkownika
ŚwiniaSera
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lipca 2022, 23:17
Świnki morskie: Sera
Kontaktowanie:

Re: Idealna klatka

Postautor: ŚwiniaSera » 22 lipca 2022, 0:07

A co myślicie na tego Typu lokum? :D
Załączniki
IMG_20220722_000533.jpg


prosiaczkiii
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 lutego 2023, 12:46
Świnki morskie: Coco i Jumbo

*byc moze za rok chanel
Kontaktowanie:

Re: Idealna klatka

Postautor: prosiaczkiii » 5 lutego 2023, 12:56

powinno sie miec min 2 swinki, to zwierzeta stadne.Jedna bedzie samotna.Dla dwóch min 120x60.TO JEST MINIMUM



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas