Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mata łazienkowa

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Moreni » 6 stycznia 2016, 13:41

Mam matę na żwirku i jestem zadowolona. Bardzo łatwo zmieść z niej bobki ale fakt, że jeśli świnki rozgniotą na niej pokarm, to plama zostaje do następnego prania. Piorę co tydzień w pralce, zwyczajnie. Ale, no właśnie, moje świnki jej nie podgryzają (na początku trochę tak, ale teraz już im się znudziło).


Awatar użytkownika

Neloo
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 20:38
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Neloo » 6 stycznia 2016, 14:41

befana30 pisze:Ja szczerze mowiac zle sie odnajduje przy macie, bo nie dosc ze trzeba codziennie bobki i resztki pokarmow wymiatac to do tego mimo wszystko swinki niezbyt przyjemnie pachna, poniewaz sila rzeczy rozgniata ktoras "mine" czy zdaza sie na tym polozyc, a ani to komfortowe ani higieniczne.
Mate codziennie przecieralam po wymiataniu (2x dziennie) a i tak sie brudzila bo jasna, po czym co 4 dni zmienialam podloze i ja pralam. Poza tym w naturze chyba kazdego proska jest podgryzanie, nadgryzanie i probowanie czy to aby jadalne, wiec ryzyko ze bedzie realnie skubac po to by zjesc duze, a z tego oczywiscie moga komplikacje wyniknac. Moje podskubaly na poczatku i wypluwaly i po tym juz stracily jakiekolwiek zainteresowanie wobec maty, ale zdarzaja sie i namietni zjadacze.

Dzięki za info :)

EDIT:
Moreni pisze:Mam matę na żwirku i jestem zadowolona. Bardzo łatwo zmieść z niej bobki ale fakt, że jeśli świnki rozgniotą na niej pokarm, to plama zostaje do następnego prania. Piorę co tydzień w pralce, zwyczajnie. Ale, no właśnie, moje świnki jej nie podgryzają (na początku trochę tak, ale teraz już im się znudziło).

Dzięki za odpowiedź :)

Nie pisz posta pod postem, używaj funkcji Edytuj.
GalaxySparkle


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: kira » 6 stycznia 2016, 14:55

Ja miałam mate przez jakieś pół roku. mate musiałam myć co dwa dni bo w całym pokoju śmierdziało jak u hipopotamów w zoo, bo każde siku wsiąkało w mate, ale żwirek wystarczał mi na dużej . Świnką mata bardo zasmakowała wiec trzeba było się jej pozbyć. Generalnie nie polecam.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Moreni » 6 stycznia 2016, 15:08

kira pisze:Ja miałam mate przez jakieś pół roku. mate musiałam myć co dwa dni bo w całym pokoju śmierdziało jak u hipopotamów w zoo, bo każde siku wsiąkało w mate, ale żwirek wystarczał mi na dużej . Świnką mata bardo zasmakowała wiec trzeba było się jej pozbyć. Generalnie nie polecam.


Dziwna jakaś ta Twoja mata była, szczerze mówiąc. Moja nasiąka dopiero wtedy, kiedy żwirek pod nią jest już do cna przesikany, kiedy jest suchy wszystko idealnie spływa do żwirku.


Monika20495
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 15:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Świnki morskie: Chrupek zwany Chrupciakiem
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Monika20495 » 6 stycznia 2016, 15:59

Ja stosuję matę łazienkową na pelet Pinio. Codziennie wymiatam bobki. Generalne sprzątanie raz na tydzień. Nie czuć absolutnie nic. A klatka stoi w małym pokoju u dzieci.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: befana30 » 6 stycznia 2016, 16:29

a to mi z kolei wlasnie "wonia" jak przetrzymam dluzej niz 4 dni, a ze tez stoi u corki w pokoju to moze jestem przewrazliwiona, choc jak wymieniam trociny spod maty to czuc juz strasznie :sly: jakby nie bylo przy podkladzie z samych trocin calkiem inna historia- zwierzatka pachnace swiezym drewnem, czysciutkie, zadnych zgniecionych bobkow tym bardziej ze i same trociny wielkie, sprezyste, poskrecane i mieciutkie.. Przy macie mecze sie strasznie, ale okresowo do niej wracam, bo zimno, wiec nie chce by lezaly na mokrym lub kiedy trociny zapylone.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: Moreni » 6 stycznia 2016, 17:01

A to może właśnie kwestia tego, co pod matą, a nie samej maty? Bo ja też mam żwirek drewniany tak jak Monika i nic nie czuć.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: befana30 » 6 stycznia 2016, 17:23

u mnie i zwirek byl juz przerabiany pod mata :lol: ta sama sprawa- ja tam taka wyczulona jestem, ze wszystko czuje i porzadek musze miec codziennie jak w domu, tak w klatkach :D

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Lidia
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 kwietnia 2016, 18:03
Kontaktowanie:

obsługa maty łazienkowej w klatce

Postautor: Lidia » 15 maja 2016, 16:29

Witam. Do tej pory moje dwie świnki leżały sobie na trocinach i sianku, niestety przez chorobę jednej z nich muszę tymczasowo wykombinować inne podłoże, bardziej odpowiednie dla chorej łapki. Ponieważ ma to być rozwiązanie tymczasowe, zakupiłam matę łazienkową i zamierzam skorzystać z niej. W związku z tym moje pytanie do tych, którzy takie rozwiązanie wykorzystywali, jak taka mata się sprawdza. W jaki sposób ją czyścić, jak często pozbywacie się kupek i czy świnki nie są ciągle tymi kupkami ubrudzone, no generalnie jak to wszystko działa.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Mata łazienkowa

Postautor: GalaxySparkle » 15 maja 2016, 16:59

Stosowalam mate lazienkowa i byla b.latwa w sprzataniu. Wystarczylo zmiesc nieczystosci taka mala zmiotka. Swinka na macie to swinka czysciutka i pachnaca. :) Niestety, wiele swinek lubi skubac te maty, wiec czasem najlepiej polozyc mate spodnia str do gory, zeby swinkowe zabki nie mialy jak jej zlapac. ;) Mata nie jest najmilsza do lezenia, ale rozumiem, ze decydujac sie na nia z powodu choroby, musisz postawic higiene nad wygode swinki. Kup tylko jakiejs dobrej jakosci, bo ponoc sa tez jakies tanie, ktore smierdza, a po praniu smierdza jeszcze bardziej. Ja kupowalam w Obi i od nich moge polecic.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas