Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dla 3 prosiaczków

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
kajdziers
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17 września 2017, 16:20
Kontaktowanie:

Klatka dla 3 prosiaczków

Postautor: kajdziers » 14 grudnia 2017, 20:51

Cześć wszystkim :) szybkie pytanie- jaka klatka dla trzech świnek? 120 czy 140? 140 to więcej miejsca dla maluchów, ale mniej dla mnie (mały pokój)... Natomiast boję się, że obecna studwudziestka będzie niezbyt komfortowa... :unsure: czy ktoś z was trzyma trzy prosiaki na studwudziestu cm? Z góry wielkie dzięki za pomoc!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla 3 prosiaczków

Postautor: Kluzka » 15 grudnia 2017, 0:03

Teoretycznie 120 powinna być dobra dla trzech samic, natomiast dla samców poleca się większe klatki, zważywszy na fakt, że są bardziej terytorialne i zadziorne. Osobiście mam dwie klatki po 120 cm, w jednej mieszkają trzy dziewczyny, które się ze sobą świetnie dogadują, a w drugiej też trzy laski, z tym, że ze swoimi małymi (póki co, bo najstarsze maluszki mają tydzień). Trzeba próbować. Jeśli prosiaki komfortowo czują się w "minimalnych" wymiarach, to nie ma problemu.
Ponadto uważam, że lepiej kupić dwie 120 i połączyć otwieranym bokiem, bo wychodzi taniej, niż kupowanie 140 (najtańsza, jaką widziałam, oscylowała w okolicach 300 zł, a 120 cm to koszt max 130 złotych wraz z dostawą)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Klatka dla 3 prosiaczków

Postautor: OlaD94 » 15 grudnia 2017, 11:23

A myślicie, że ta klatka będzie odpowiednia dla dwóch świń, czy tylko dla jednej?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas