Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie ma stać klatka?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Gdzie ma stać klatka?

Postautor: Brigantia » 24 grudnia 2017, 18:50

Jak w temacie: gdzie powinna stać klatka? Na ziemii, czy mogę ją postawić, np. na stole o wysokości około metra? Mam młodego Świnka i jeszcze się oswaja z domownikami :)
Dodam tylko, że mam dosyć chłodną podłogę, mogę oczywiście podłożyć koc, ale nie wiem, czy to coś da...


Awatar użytkownika

Wixon103
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 0:57
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Tosia i Wiwi
Kontaktowanie:

Re: Gdzie ma stać klatka?

Postautor: Wixon103 » 24 grudnia 2017, 20:11

Cześć,
Myślę, że ciężko jest znaleźć miejsce by klatka stała nie na podłodze. Jest to oczywiście wskazane, gdyż świnka może się mniej bać, jak klatka jest ustawiona wyżej, ale nie możemy też przesadzać ;) jeśli masz zimną podłogę, radzę po prostu położyć koc na ziemi a na nim klatkę. Nie należy też zbytnio przesadzać z ciszą - świnka musi się jednak oswoić z różnymi odgłosami. Z doświadczenia Ci powiem, że śwince o wiele łatwiej jest się zaklimatyzować jeśli ma towarzysza. Wiadomo, że nie zawsze można sobie pozwolić na drugą świnkę od razu, ale jednak jest to wskazane. Ja swojej samiczce adoptowałam przyjaciółkę i od razu widzę różnicę w zachowaniu. Jeśli masz jakieś pytania to pisz, chętnie porozmawiam :)
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
OlaD94
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 września 2017, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Gdzie ma stać klatka?

Postautor: OlaD94 » 28 grudnia 2017, 9:31

Ja mam akurat klatkę na podłodze i jakby co, świnka może sobie spokojnie wyjść na zewnątrz. Dużo mniej stresu dla świnki, moim zdaniem :)


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Gdzie ma stać klatka?

Postautor: siemaneczkooo » 28 grudnia 2017, 10:18

A to zależy ... u mnie np stoi na dwóch pufach - przyakniej nie patrzy się na świnkę z góry i moim zdaniem ona czuje się lepiej :D ale jak stoi na podłodze tez nie jest źle- może sobie wychodzić :)
Napewno jak jest wyżej - jest cieplej i mniej wieje od okien ;) także z własnego doświadczenia wiem ze lepiej trochę wyżej ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas