Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Psy i świnki na zmianę w jednym boksie

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Swinkomania
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 marca 2018, 17:39
Lokalizacja: okolice Opola
Świnki morskie: Donia [*]
Kontaktowanie:

Psy i świnki na zmianę w jednym boksie

Postautor: Swinkomania » 30 marca 2018, 13:53

Witam
Planuję niedługo mieć trzy świnki. :)
Mam boks/ wybieg ok. 1,2metra kwadratowego. Rodzice mają hodowlę psów więc co ok. rok nasza suczka ma szczeniaczki i te małe pieski są właśnie w tamtym wybiegu przez ok 2 miesiące. I mam pytanie czy świnki mogą być w tamtym wybiegu, a na kilka dni przed porodem suczki ścianki tego boksu dokładnie umyję

Czy świnki mogłyby czymś zarazić szczeniaki? A po tych dwóch miesiącach znowu dokładnie umyję boks i dam tam świnki.
A i jeszcze jedno gdy już będę myła pręty i ogólnie sam boks to czym tam by żadne zwierzę nie czuło zapachu drugiego ;)


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Psy i świnki na zmianę w jednym boksie

Postautor: pimproczek » 3 kwietnia 2018, 15:04

wydaje mi się że szczeniakli nie powinny się niczym zarazić od świnek jeśli one na nic nie chorują a co do mycia prętów to może po prostu użyj mydła i wody.


Awatar użytkownika
luisse
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 listopada 2018, 15:14
Świnki morskie: Flawia, Doris, Nina
Kontaktowanie:

Re: Psy i świnki na zmianę w jednym boksie

Postautor: luisse » 15 listopada 2018, 12:09

raczej nie ma problemów z takimi "zamianami". Umyj tylko boks dobrze w kazdym przypadku i będzie okej :)


Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Psy i świnki na zmianę w jednym boksie

Postautor: leonka » 28 listopada 2018, 18:20

Do mycia możesz użyć preparatów z zoologa albo wody w płynem do naczyń, to nawet lepsze niż mydło, potem przelecieć jak najgorętszą wodą z prysznica i będzie.
Jeżeli świnki są zdrowe, to spoko, jednak zważ, że choroba może się pojawić z nikąd wydawałoby się. Moje zdrowe świnki w pewnym momencie zachorowały na świerzb. Skąd?! Jak? Podkreślam, wszystkie świnki były zdrowe, żadnych problemów skórnych poza okazyjnym tłuszczakiem. Istnieje prawdopodobieństwo, że któraś świnka była nosicielem tzw. utajnionym i świerzb pojawił się pod wpływem np. stresu. Choć wet zapewniał, że pies nie zarazi się raczej, to w Twoim przypadku wolałabym odżałować pieniądze na osobny wybieg dla świnek.
Co mnie jeszcze zastanawia, to gdzie świnki będą w czasie odchowania szczeniąt? Czy jest sens narażać je na stres zmiany otoczenia i to wcale nie na krótko? Dla nas to tylko dwa miesiące, dla świnki kupa czasu ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas