Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wyjazd a świnki

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Swinkomania
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 marca 2018, 17:39
Lokalizacja: okolice Opola
Świnki morskie: Donia [*]
Kontaktowanie:

Wyjazd a świnki

Postautor: Swinkomania » 6 kwietnia 2018, 16:22

Witam
Mam pytanie: :blush: :O
na ile dni można max zostawić 3\4 świnki :0 xD
Czy trzy lub cztery świnki można zostawić same w domu w pełnymi miseczkami, czterema paśnikami i 3 poidełkami na trzy dni (dwie noce)? :P
Czy wy kiedyś zostawialiście swoje świnki same na kilka dni? ( piszcie na ile dni, ile mieliście wtedy świnek i czy świnkom zostało coś jedzenia jak wróciliście)
A jeszcze ile świnki zjedzą jedzenia w przeciągu tych trzech dni? Czy wystarczy im jak dam to co napisałam wcześniej?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd a świnki

Postautor: ahimsa » 7 kwietnia 2018, 8:57

Hej, ja bym nie zostawiała, moje świnki były same najwyżej cały dzień bez nocy, nie pamiętam ile jadły czy piły; ale wydaje mi się, że przynajmniej raz dziennie ktoś mógłby zerknąć na nie tak kontrolnie, uzupełnić jedzenie, wodę, na pewno teoretycznie nic wielkiego mogłoby się nie stać - trzy dni - jakby to jakoś rozplanować; ale zawsze jest to ryzyko jakiegoś wypadku losowego, poza tym no jednak jest różnica jak jest właściciel, a jak go nie ma, tak mi się wydaje... ;) :)


Mary&Helenka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:14
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd a świnki

Postautor: Mary&Helenka » 7 kwietnia 2018, 16:27

Ja mam na razie jedna świnkę ale już się szykuje na przyjaciela i zostawiałam ja właśnie na trzy dni parę razy i dawała radę , tylko dawałam jej wszystkiego do pełna. Nie wiem jak z paroma świnkami , wydaje mi się że będzie ok tylko musisz im zostawić dużo sianka i wody :P


lukrecja
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 8 listopada 2018, 8:30
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: leia
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd a świnki

Postautor: lukrecja » 8 listopada 2018, 9:01

Ja moją jedną świnkę zostawiłam samą na dwie noce, wszystko miała do pełna, i nic sie nie stało. Wszystko było w porządku, świnka zadowolona, pewnie nawet nie zauważyła, że mnie nie ma :D

Próbujesz zwalczyć łupież pstry? Wypróbuj Pityver https://pityver.pl/

CopiCo
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 listopada 2018, 14:23
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd a świnki

Postautor: CopiCo » 5 grudnia 2018, 21:31

Hej :)

Miło dołączyć do tak zacnego grona wielbicieli prosiaczków :) Witajcie! :D

Chciałam się zwrócić do Was z pytanie bardzo podobnym do tego wyżej, dlatego nie chcę zakładać nowego wątku :)
Otóż za niecałe dwa tygodnie wyjeżdżamy do Wrocławia na weekend. Od 1,5 miesiąca jesteśmy szczęśliwymi opiekunami Rysi :) Rysia 10ego grudnia skończy 2 miesiące i żyje sobie wygodnie razem z nami.
Niestety mam problem z podjęciem decyzji w związku z wyjazdem, gdyż mam do wyboru dwie opcje.
- Mamy możliwość zostawić Rysię u rodziców - zupełnie nowe miejsce, nowi ludzie i nowy transporter.
- Lub zabrać ze sobą - co wiąże się z podrożą (jakieś 2 godziny w samochodzie) ale byłaby z nami
W obu opcjach w grę w chodzi mieszkanie w transporterze, który zakupiłam dokładnie wczoraj i powoli próbujemy ją oswajać z tymczasowym mieszkaniem.
W związku z powyższym mam parę pytań i będę baaardzo wdzięczna za wsparcie :)
- Czy podróż o tej porze roku nie zaszkodzi? Samochód można nagrzać, ale czy to wystarczy? Na miejscu nie będziemy jej już przenosić, będzie sobie siedzieć w jednym ciepłym pokoju :) Na dwór musimy ją wynieść tak czy inaczej, nawet jeśli z nami nie pojedzie.
- Czy 2 dni spędzone w transporterze mogą źle wpłynąć na jej komfort? Jest mniejszy niż jej klatka, ale i tak zawsze codziennie wyciągamy ją z klatki i bawimy się z nią w celu zupełnego oswojenia i tak też mamy zamiar robić w trakcie wyjazdu. (mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości oswoi się na tyle, że będzie mogła wolno poruszać się po całym mieszkaniu :)
- Czy to nie za wcześnie dla niej na podróże? Czy łatwiej byłoby gdyby była starsza?

Nie ma opcji aby Rysia została sama. Na to się nie odważę. I wolałabym, żeby przez ten czas miała jakikolwiek kontakt z ludźmi, chociaż żeby słyszała ich gdzieś tam krzątających się.
Dodam, że chciałabym ją powoli przyzwyczajać do wyjazdów, bo nie wyobrażam sobie jej zostawić np. na cały tydzień czy dłużej u rodziny, kiedy wyjedziemy na dłuższe wakacje.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Wyjazd a świnki

Postautor: ahimsa » 8 grudnia 2018, 12:24

Cześć, ja bym wzięła świnkę (chociaż akurat ja dostałam świnki jak już były dorosłe), ale tak jak piszesz - zadbałabym by było ciepło itd. Pomyślałabym o tym, by może - nie wiem jaki duży jest transporter - zorganizować jej jakiś taki nie wiem wybieg czy po prostu klatkę przenośną... Jeśli macie samochód, to pewnie by się dało zabrać, nasze świnki tak miały - w domu swoją klatkę, a u rodziny taką mniejszą ale jednak większą niż transporter, gdzie mogły sobie brykać, grzebać w sianku itd.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas