Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zwykła klatka + c&c

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Zwykła klatka + c&c

Postautor: Felaja4 » 15 maja 2018, 15:56

Witam, posiadam klatkę 80-tkę dokładnie taką https://www.ceneo.pl/17109793 i no cóż nie ukrywam że miejsca jest w niej trochę mało. Próbowałam przekonać mamę na zakup większej, ale bezskutecznie :confused: I jedyną opcją na powiększenie powierzchni użytkowej(czyli powierzchni po której świnka może się poruszać, nie zajętej przez inne rzeczy np. miseczki, paśniki wewnętrzne itd.) jest dobudowanie pięterka, niestety dobudowanie go w środku klatki odpada ponieważ zamiast dawać miejsce tylko by go zajmowało. Dlatego zastanawiałam się czy gdyby zdjąć z klatki tą plastikową szaro-pomarańczową pokrywę i zostawić jedynie dolną kuwetę i ścianki z kratek to dało by się przyczepić do tego łącznikami lub czym innym kilka kratek c&c. Pięterko znajdowało by się w tedy na wysokości górnego zakończenia tych czarnych kratek z klatki a wokół pięterka były by ścianki z kratek c&c czyli znajdowało by się ono na wysokości około 37-38 cm. Znalazłam nawet sklep sprzedający takie kratki, wydaje mi się że chyba oryginalne ponieważ wyglądają inaczej od polskiej marki cavia creativ. Tutaj link do sklepu z kratkami c&c : https://candcmodularcages.pl/Akcesoria-CC-c3192. Oczywiście gdyby takie pięterko powstało to z klatki zniknąłby domek jego miejsce zająłby hamak, a miseczki wylądowały by na pięterku. No i teraz moje pytanie czy da się coś takiego w ogóle zrobić i jeśli tak to jakiej długości musiałby być trap na to pięterko by świnka mogła z niego bezpiecznie korzystać. Zaznaczam że budowanie całej klatki z c&c odpada bo po 1 moja mama się nie zgadza a po 2 mnie na to nie stać ponieważ na ulepszenie klatki mogę wydać tyko własne oszczędności, a kratki c&c są dosyć drogie i o ile zakup 3 kratek c&c + łączników nie stanowi dla mnie problemu to zbudowanie z nich całej klatki już tak. Hamak i trap na pięterko zrobię sama z dziadkami więc koszty poniesione przeze mnie będą minimalne. No i co, zna ktoś może rozwiązanie tego problemu? ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika

  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas