Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dwupiętrowa

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Unknown
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 listopada 2018, 11:54
Lokalizacja: Plock
Świnki morskie: Dino, Maniek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Unknown » 12 listopada 2018, 21:17

Wikiwla pisze:http://i63.tinypic.com/bi6qac.jpg
http://i66.tinypic.com/ine8sh.jpg
http://i65.tinypic.com/2wrn1o7.jpg
Tak jak obiecałam przesyłam trochę inspiracji :D

Właśnie chciałem zrobić coś takiego. Tylko nie wiem czym połączyć klatki :wacko: a tak poza tematem ładnie urządzona klatka. Ja muszę dokupić jeszcze jedną miskę i drugi domek a do tego jakiś miękki i ciepły kocyk jako podkład nad trociny :)


Awatar użytkownika

Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Wikiwla » 13 listopada 2018, 17:46

Jak widać moja góra klatki a właściwie jej kuwetka zrobiona jest z tyłu szafki :lol: . Niestety łącząc dwie kuwetki oryginalne wyglądało to mega źle i było mało praktyczne plus dużo zabawy. A tak szybko i łatwo wycięłam otwory. Widziałam, że można również domówić metalowe spody do klatki na wymiar. Z tym moim często trzeba sprawdzać czy nie jest nasikane na górze żeby wiadomo tył od szafy nie namókł. Co do łączenia polecam może mało inżynierski pomysł ale za to tani i łatwy w zastosowaniu, którym są trytki! U mnie wszystkie półpięterka są własnie do boku klatki tak zamocowane. Jeśli chodzi o górę tu również do gry wchodzą trytki. Rozwiązałam to trochę w inny sposób. Dół czyli tę część z tyłu szafy za pomocą trytek na stałe przypięłam do górnej części tej dolnej klatki.( do prętów górnych) Dodatkowo wycięłam ją trochę ponad miarę długości tak żeby z każdej strony odrobinkę wystawała w celu możliwości, że tak powiem zapięcia górnej części jak do normalnej kuwetki. Jeśli nie chcesz się bawić tak jak ja możesz zawsze w plastikowej kuwecie wyciąć parę małych otworów takich dziurek jak by i przymocować tę właśnie kuwetę do górnej części dolnej klatki za pomocą trytek. Sprzątanie jest łatwe bo zawsze górę (górną częśc od górnej klatki )można zdjąć i dostać się do kuwetki a nie wydaje mi się, że jest to wielki minus czyli brak możliwości zdjęcia tej górnej kuwetki. Zawsze trytki można przeciąć i zamocować nowe jeśli będzie taka konieczność. W końcu to grosze! :O :D
PS Jeśli jest problem ze zrozumieniem góra, dół klatki to pisz. Powstawiam więcej szczegółowych fotek. Sorki, że trochę namieszałam. Dziękuję za docenienie aranżacji!! :)
PS 2 Co do kocyka na trociny średnio polecam, wszystko się klei do takiego kocyka i ciężko utrzymać czystość. Osobiście u mnie sprawdziły się maty łazienkowe, które zakupiłam na targu (tam najtaniej). Wysypuję trociny trochę więcej żeby było mięciutko i na to kładę maty łazienkowe. Wszystko ładnie przecieka na trociny i mega łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy wymyć gąbką. A kocyk tak jak u mnie np. zawsze można położyć na matę żeby świnki miały jakieś miłe legowisko


Unknown
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 listopada 2018, 11:54
Lokalizacja: Plock
Świnki morskie: Dino, Maniek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Unknown » 13 listopada 2018, 21:19

Wikiwla pisze:Jak widać moja góra klatki a właściwie jej kuwetka zrobiona jest z tyłu szafki :lol: . Niestety łącząc dwie kuwetki oryginalne wyglądało to mega źle i było mało praktyczne plus dużo zabawy. A tak szybko i łatwo wycięłam otwory. Widziałam, że można również domówić metalowe spody do klatki na wymiar. Z tym moim często trzeba sprawdzać czy nie jest nasikane na górze żeby wiadomo tył od szafy nie namókł. Co do łączenia polecam może mało inżynierski pomysł ale za to tani i łatwy w zastosowaniu, którym są trytki! U mnie wszystkie półpięterka są własnie do boku klatki tak zamocowane. Jeśli chodzi o górę tu również do gry wchodzą trytki. Rozwiązałam to trochę w inny sposób. Dół czyli tę część z tyłu szafy za pomocą trytek na stałe przypięłam do górnej części tej dolnej klatki.( do prętów górnych) Dodatkowo wycięłam ją trochę ponad miarę długości tak żeby z każdej strony odrobinkę wystawała w celu możliwości, że tak powiem zapięcia górnej części jak do normalnej kuwetki. Jeśli nie chcesz się bawić tak jak ja możesz zawsze w plastikowej kuwecie wyciąć parę małych otworów takich dziurek jak by i przymocować tę właśnie kuwetę do górnej części dolnej klatki za pomocą trytek. Sprzątanie jest łatwe bo zawsze górę (górną częśc od górnej klatki )można zdjąć i dostać się do kuwetki a nie wydaje mi się, że jest to wielki minus czyli brak możliwości zdjęcia tej górnej kuwetki. Zawsze trytki można przeciąć i zamocować nowe jeśli będzie taka konieczność. W końcu to grosze! :O :D
PS Jeśli jest problem ze zrozumieniem góra, dół klatki to pisz. Powstawiam więcej szczegółowych fotek. Sorki, że trochę namieszałam. Dziękuję za docenienie aranżacji!! :)
PS 2 Co do kocyka na trociny średnio polecam, wszystko się klei do takiego kocyka i ciężko utrzymać czystość. Osobiście u mnie sprawdziły się maty łazienkowe, które zakupiłam na targu (tam najtaniej). Wysypuję trociny trochę więcej żeby było mięciutko i na to kładę maty łazienkowe. Wszystko ładnie przecieka na trociny i mega łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy wymyć gąbką. A kocyk tak jak u mnie np. zawsze można położyć na matę żeby świnki miały jakieś miłe legowisko

Tak też można, ale spróbuję z zrobieniem dziur w kuwecie. Jak by coś się nie udało będę pamiętał o twoim sposobie. Co do kocyka i trytytek zamiast niego kupię matę zobaczę jak się sprawdza a trytytki to dobry pomysł, zastanawiam się jak mogłem o tym nie pomyśleć. Jutro albo w weekend kupię drugą klatkę i będę łączyć. Dzięki za pomoc ;)


Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Wikiwla » 14 listopada 2018, 8:51

Nie ma za co i powodzenia! Pochwal się jak się już uda ;)


Unknown
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 listopada 2018, 11:54
Lokalizacja: Plock
Świnki morskie: Dino, Maniek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Unknown » 14 listopada 2018, 13:46

Wikiwla pisze:Nie ma za co i powodzenia! Pochwal się jak się już uda ;)

Chętnie dziś może prześlę zdjęcia lub w weekend :D


Ronek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 stycznia 2019, 21:36
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Ronek » 13 stycznia 2019, 22:12

Mój prosiak ma 5 piętrowy domek.
Zaadoptowalem w tym celu klatkę dla ptaków 100/60/100
Przed przebudowa świnka wyglądała jakby była w ciąży, gdy zaczęła skakać po pieterkach wyraźnie schudła.
Jedzenie i zabawki ma na najwyższych piętrach a załatwia się w większości na dole. Od początku nie była zainteresowana drabinkami na każdym piętrze ma mały stopień, z którego wskakuje na wyższe.
Dodatkowo ma tunele z rury kartonowej o przekroju 10 cm. Biega po piętrach czasem zupełnie bez powodu i cały czas popiskuje z radości. Czyli - domek i tor przeszkód w jednym.


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Morrigan » 19 września 2019, 22:06

zwierzakowo pisze:Czy mogę użyć koce dla psa, aby wypełnić posłanie świnkom morskim, czy powinnam użyć jakiegoś innego tworzywa, czy materiału. Powinny być to trociny, czy nie koniecznie? Nigdy nie miałam świnki morskiej, a moja córka bardzo chce, dlatego tak się zastanawiam jak to zorganizować? :)


Moim zdaniem koc nie jest dobrym pomysłem. Świnki morskie bardzo dużo sikają, potrzeba czegoś co to wszystko wchłonie ;)
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=81&t=3863 - tu jest kopalnia wiedzy na ten temat! ;)

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:08

Moja klatka ma chyba z dobry metr wysokości i świnki normalnie chodzą przez takie drewniane mosty, ale nie przesadzałabym z piętrami, ponieważ wtedy mamy dużo więcej do ogarniana ;d.


Talent12
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 sierpnia 2020, 18:00
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Talent12 » 7 sierpnia 2020, 18:05

Morrigan pisze:
zwierzakowo pisze:Czy mogę użyć koce dla psa, aby wypełnić posłanie świnkom morskim, czy powinnam użyć jakiegoś innego tworzywa, czy materiału. Powinny być to trociny, czy nie koniecznie? Nigdy nie miałam świnki morskiej, a moja córka bardzo chce, dlatego tak się zastanawiam jak to zorganizować? :)


Moim zdaniem koc nie jest dobrym pomysłem. Świnki morskie bardzo dużo sikają, potrzeba czegoś co to wszystko wchłonie ;)
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=81&t=3863 - tu jest kopalnia wiedzy na ten temat! ;)


Polecam coś takiego jak matę dry bed. Sprawdzi się idealnie w przypadku sikających świnek jako podkład.
https://wyspapupila.pl/dry-bed-dla-swinki-morskiej


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas