Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatka dwupiętrowa

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Unknown
Użytkownik
Świnki morskie: Dino, Maniek
Kontaktowanie:

Re: Klatka dwupiętrowa

Postautor: Unknown » 12 listopada 2018, 21:17

Wikiwla pisze:http://i63.tinypic.com/bi6qac.jpg
http://i66.tinypic.com/ine8sh.jpg
http://i65.tinypic.com/2wrn1o7.jpg
Tak jak obiecałam przesyłam trochę inspiracji :D

Właśnie chciałem zrobić coś takiego. Tylko nie wiem czym połączyć klatki :wacko: a tak poza tematem ładnie urządzona klatka. Ja muszę dokupić jeszcze jedną miskę i drugi domek a do tego jakiś miękki i ciepły kocyk jako podkład nad trociny :)

Awatar użytkownika

Wikiwla
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Wikiwla » 13 listopada 2018, 17:46

Jak widać moja góra klatki a właściwie jej kuwetka zrobiona jest z tyłu szafki :lol: . Niestety łącząc dwie kuwetki oryginalne wyglądało to mega źle i było mało praktyczne plus dużo zabawy. A tak szybko i łatwo wycięłam otwory. Widziałam, że można również domówić metalowe spody do klatki na wymiar. Z tym moim często trzeba sprawdzać czy nie jest nasikane na górze żeby wiadomo tył od szafy nie namókł. Co do łączenia polecam może mało inżynierski pomysł ale za to tani i łatwy w zastosowaniu, którym są trytki! U mnie wszystkie półpięterka są własnie do boku klatki tak zamocowane. Jeśli chodzi o górę tu również do gry wchodzą trytki. Rozwiązałam to trochę w inny sposób. Dół czyli tę część z tyłu szafy za pomocą trytek na stałe przypięłam do górnej części tej dolnej klatki.( do prętów górnych) Dodatkowo wycięłam ją trochę ponad miarę długości tak żeby z każdej strony odrobinkę wystawała w celu możliwości, że tak powiem zapięcia górnej części jak do normalnej kuwetki. Jeśli nie chcesz się bawić tak jak ja możesz zawsze w plastikowej kuwecie wyciąć parę małych otworów takich dziurek jak by i przymocować tę właśnie kuwetę do górnej części dolnej klatki za pomocą trytek. Sprzątanie jest łatwe bo zawsze górę (górną częśc od górnej klatki )można zdjąć i dostać się do kuwetki a nie wydaje mi się, że jest to wielki minus czyli brak możliwości zdjęcia tej górnej kuwetki. Zawsze trytki można przeciąć i zamocować nowe jeśli będzie taka konieczność. W końcu to grosze! :O :D
PS Jeśli jest problem ze zrozumieniem góra, dół klatki to pisz. Powstawiam więcej szczegółowych fotek. Sorki, że trochę namieszałam. Dziękuję za docenienie aranżacji!! :)
PS 2 Co do kocyka na trociny średnio polecam, wszystko się klei do takiego kocyka i ciężko utrzymać czystość. Osobiście u mnie sprawdziły się maty łazienkowe, które zakupiłam na targu (tam najtaniej). Wysypuję trociny trochę więcej żeby było mięciutko i na to kładę maty łazienkowe. Wszystko ładnie przecieka na trociny i mega łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy wymyć gąbką. A kocyk tak jak u mnie np. zawsze można położyć na matę żeby świnki miały jakieś miłe legowisko

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Darom » 13 listopada 2018, 19:13

Wikiwla dlaczego piszesz post pod postem ? - Nie umiesz edytować swojego posta ?
Służy do tego ten przycisk: Obrazek

Wikiwla
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Wikiwla » 13 listopada 2018, 20:53

O faktycznie nie wiedziałam tego. To pierwsze forum, w którym uczestniczę :). Wezmę poprawki na przyszłość ;P

Unknown
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Unknown » 13 listopada 2018, 21:19

Wikiwla pisze:Jak widać moja góra klatki a właściwie jej kuwetka zrobiona jest z tyłu szafki :lol: . Niestety łącząc dwie kuwetki oryginalne wyglądało to mega źle i było mało praktyczne plus dużo zabawy. A tak szybko i łatwo wycięłam otwory. Widziałam, że można również domówić metalowe spody do klatki na wymiar. Z tym moim często trzeba sprawdzać czy nie jest nasikane na górze żeby wiadomo tył od szafy nie namókł. Co do łączenia polecam może mało inżynierski pomysł ale za to tani i łatwy w zastosowaniu, którym są trytki! U mnie wszystkie półpięterka są własnie do boku klatki tak zamocowane. Jeśli chodzi o górę tu również do gry wchodzą trytki. Rozwiązałam to trochę w inny sposób. Dół czyli tę część z tyłu szafy za pomocą trytek na stałe przypięłam do górnej części tej dolnej klatki.( do prętów górnych) Dodatkowo wycięłam ją trochę ponad miarę długości tak żeby z każdej strony odrobinkę wystawała w celu możliwości, że tak powiem zapięcia górnej części jak do normalnej kuwetki. Jeśli nie chcesz się bawić tak jak ja możesz zawsze w plastikowej kuwecie wyciąć parę małych otworów takich dziurek jak by i przymocować tę właśnie kuwetę do górnej części dolnej klatki za pomocą trytek. Sprzątanie jest łatwe bo zawsze górę (górną częśc od górnej klatki )można zdjąć i dostać się do kuwetki a nie wydaje mi się, że jest to wielki minus czyli brak możliwości zdjęcia tej górnej kuwetki. Zawsze trytki można przeciąć i zamocować nowe jeśli będzie taka konieczność. W końcu to grosze! :O :D
PS Jeśli jest problem ze zrozumieniem góra, dół klatki to pisz. Powstawiam więcej szczegółowych fotek. Sorki, że trochę namieszałam. Dziękuję za docenienie aranżacji!! :)
PS 2 Co do kocyka na trociny średnio polecam, wszystko się klei do takiego kocyka i ciężko utrzymać czystość. Osobiście u mnie sprawdziły się maty łazienkowe, które zakupiłam na targu (tam najtaniej). Wysypuję trociny trochę więcej żeby było mięciutko i na to kładę maty łazienkowe. Wszystko ładnie przecieka na trociny i mega łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy wymyć gąbką. A kocyk tak jak u mnie np. zawsze można położyć na matę żeby świnki miały jakieś miłe legowisko

Tak też można, ale spróbuję z zrobieniem dziur w kuwecie. Jak by coś się nie udało będę pamiętał o twoim sposobie. Co do kocyka i trytytek zamiast niego kupię matę zobaczę jak się sprawdza a trytytki to dobry pomysł, zastanawiam się jak mogłem o tym nie pomyśleć. Jutro albo w weekend kupię drugą klatkę i będę łączyć. Dzięki za pomoc ;)

Wikiwla
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Wikiwla » 14 listopada 2018, 8:51

Nie ma za co i powodzenia! Pochwal się jak się już uda ;)

Unknown
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Unknown » 14 listopada 2018, 13:46

Wikiwla pisze:Nie ma za co i powodzenia! Pochwal się jak się już uda ;)

Chętnie dziś może prześlę zdjęcia lub w weekend :D

Ronek
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Ronek » 13 stycznia 2019, 22:12

Mój prosiak ma 5 piętrowy domek.
Zaadoptowalem w tym celu klatkę dla ptaków 100/60/100
Przed przebudowa świnka wyglądała jakby była w ciąży, gdy zaczęła skakać po pieterkach wyraźnie schudła.
Jedzenie i zabawki ma na najwyższych piętrach a załatwia się w większości na dole. Od początku nie była zainteresowana drabinkami na każdym piętrze ma mały stopień, z którego wskakuje na wyższe.
Dodatkowo ma tunele z rury kartonowej o przekroju 10 cm. Biega po piętrach czasem zupełnie bez powodu i cały czas popiskuje z radości. Czyli - domek i tor przeszkód w jednym.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca