Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Terek
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2019, 0:29
Kontaktowanie:

Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: Terek » 22 marca 2019, 0:40

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć iż czytałem dużo postów na tym forum i nie tylko i wiem dobrze ze świnki nie mogą przebywać w terrarium, mam zamiar kupić im duża kilkupiętrowa klatkę, mam już nawet upatrzoną lecz fundusze na nią będę miał dopiero za 2-3tyg i teraz moje pytanie brzmi, czy do tego czasu świnki mogą wyskoczyć z tego terrarium? Jeżeli tak to będę im musiał dorobić jakieś większe prowizoryczne ścianki na ten czas. Zdjęcia dodaje niżej, świnki maja 6 tygodni. Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)
Załączniki
F2C68175-BC7D-4288-9E72-A4FCC3BD9385.jpeg
08B66FAF-464A-4784-9990-8E65CC2CD104.jpeg
3602B371-9DC9-473C-B51B-93F861CEDDB5.jpeg


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: Gegoru » 22 marca 2019, 9:33

Dobrze, że napisałeś, że terrarium to sprawa chwilowa, bo świnki nie powinny się w niej znajdować (cyrkulacja powietrza i te sprawy), a w sklepach zoologicznych to norma.

Nie powinny wyskoczyć, jest dość wysoko, one są młode. Wiadomo, że każda świnka jest inna, ale chyba nie ma zbyt wiele świnek, które pokonałyby taką zaporę. Chyba, że by się czegoś bardzo wystraszyły, chciałyby uciekać i wtedy mogłyby podjąć takie próby, poza tym raczej spokojnie.
Ostatnio zmieniony 23 marca 2019, 5:08 przez Gegoru, łącznie zmieniany 1 raz.


Terek
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2019, 0:29
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: Terek » 22 marca 2019, 17:48

Dziękuje ślicznie za odpowiedz ;)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: Darom » 23 marca 2019, 10:34

Akwarium takie to sobie możesz kupić rybką, a nie świnką morskim. Polecam kupić klatkę nie piętrową bo to nie chomiki czy małpy, które będą skakać jak dzikie, tylko małe świnki morskie. Dla nich najlepiej jest kupić klatkę długą na 120 cm lub nawet na 140 cm. Dobre z tej serii są klatki Ferplast.


Terek
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2019, 0:29
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: Terek » 23 marca 2019, 19:40

Wiem ze nie są dla świnek ale terrarium było po żółwiu, napisałem ze to tylko tymczasowe żeby uniknąć linczu no ale jednak ktoś się zawsze trafi.. świnki maja już klatkę 100cm ze schodkami na pięterko na które lubią wchodzić wiec mysle ze to nie jest złe dla nich ;)


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: ahimsa » 23 marca 2019, 21:01

Fajnie, że troszczysz się o świnki. Niektórym jest lepiej, jak komuś coś przysmolą, ale tylko na chwilę lepiej, bo tacy ludzie z reguły są dość samotni. Osobiście bałabym się piętra, ale już bywały tu też takie osoby, co miały klatki piętrowe. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: MixQQ » 24 marca 2019, 0:32

@ahimsa - nie powiedziałbym, że z reguły takie osoby są samotne. Samotni ludzie na chłopski rozum raczej szukają przyjaciół aniżeli jakiś wojenek, bo raczej takim stylem nie zjednają sobie ludzi. Osoba, która jest pewna siebie, charyzmatyczna, łatwo nawiązująca nowe znajomości - może zacząć szukać nowych wyzwań i tym wyzwaniem jak to określiłaś jest "przysmolanie" innym. Takie połączenie geniusza z nutką chamstwa zawsze się sprawdza. Kobiety to kochają a faceci okazują podziw i uznanie. Takie osoby nie dadzą sobą pomiatać wiedzą jak zareagować w danej sytuacji. Możesz zaprzeczać, ale faktów nie zmienisz.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: ahimsa » 24 marca 2019, 10:45

Rozumiem, skoro dla Ciebie jest to stawianie sobie wyzwań i przejaw geniuszu, to dobrze, podziwiaj, wyrażaj uznanie, a nawet kochaj ;) :) MixQQ, przyjmuję, że tak faktycznie myślisz, tak też jest świat (który wszystkie sprzeczności w pewnych granicach przeżycia pomieszcza) ułożony, jak to mówisz geniusze z nutką chamstwa - i ich klakierzy.
A tu ktoś próbował pomiatać kimś stawiając temat tego terrarium?


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Czy moje świnki wyskoczą z tego terrarium?

Postautor: MixQQ » 24 marca 2019, 15:10

Dlaczego ja mam ich podziwiać ? Przedstawiłem swój punkt widzenia I nijak się to ma do mojej osoby ,ale wystarczy zerknąć jak zmieniło się nasze społeczeństwo, jak tacy ludzie jak wyżej wymienieni są postrzegani przez innych. Sama chyba też to dostrzegasz. Geniusze z nutką uszczypliwosci, są po prostu w tych czasach odbierani lepiej od pełnych kulturki gości.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas