Strona 1 z 1

Siano jako sciolka

: 13 kwietnia 2019, 13:03
autor: newtie
Witam (z gory przperaszam jesli wybralam zly temat)
Wiec dzis kiedy czyscilam klatke mojej swince kompletnie zapomnialam ze nie mam trocin, zglosilam to mamie ale ona powiedziala ze w takim razie mam wylozyc samym siankiem. Tak wlasnie zrobilam, jednak nie jestem do konca pewna czy swinek moze przez te kilka dni siedziec w sianku, ktore tak naprawde dostawal do jedzenia. Czy ta sciolka moze zostac przez te 3/4 dni czy lepiej pojechac jak najszybciej kupic trociny?

Re: Siano jako sciolka

: 14 kwietnia 2019, 13:08
autor: Tosia1
polecam jak najszybciej zamienić na trociny. kiedyś też mi się tak zdarzyło że brakło mi trocinków i dałam sianko, ale to nie chłonie dobrze i potem świnek był cały mokry od siuśków. awaryjnie może być ale na krótką chwilę.

Re: Siano jako sciolka

: 15 kwietnia 2019, 16:35
autor: Gegoru
Siano to jeden z najgorszych możliwych podłoży. Świnka je siano, a tutaj stanowi ono podłoże, gdzie robi kupy i sika. Pomijam zapach/smród, jaki może się wydzielać, jakie zarazki i bakterie mogą się tam rozwijać. Do tego może dojść do tego, że świnka zacznie jeść "podłoże", jedne świnki nie tkną, bo jedzą tylko świeże, suche sianko, ale może zdarzyć się taka, co zje wszystko i tutaj pojawia się dodatkowy problem.