Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie trzymać świnkę morską?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: cavcavn » 30 marca 2020, 1:20

Witam
Otóż mam dwie świnki morskie od niecałego miesiąca. Najpierw stały sobie spokojnie na biurku, ale zdecydowałam się na większą klatkę, a mam dość mały pokój i jedynie gdzie się zmieści to przy kaloryferze. Nad kaloryferem jest również okno. Chodzi o to, że zazwyczaj mam ciepło w pokoju, oczywiście na noc jest już lodówka. Niestety klatka nie zabardzo może stać 50/60 cm od kaloryfera, ponieważ jest dość duża i zawadzała by mi wejście do pokoju. Czy moim prosiaczkom nic nie będzie gdy będą tak tam stać? Dodam też że stoją na kocyku i klatka często jest okrywana kocykiem, ponieważ od podłogi trochę ciągnie. Chciałam wsadzić za klatkę poduszki aby zasłonić kaloryfer i żeby nie było aż tak ciepło niestety nie wiem czy to coś da. Ktoś pomoże? Czy mogę trzymać świnkę w dzień z dala od grzejnika, a w nocy gdy jest zimniej przysuwać do niego klatkę?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: MajaiRosie » 30 marca 2020, 10:36

Przy kaloryferze i dodatkowo przy oknie to prośba o choroby... Jak masz możliwość nie otwierania okna i wyłączenia kaloryfera to ok ;) W innym razie poszukałabym innego miejsca. Może przemeblować pokój ogółem?


cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: cavcavn » 30 marca 2020, 12:34

MajaiRosie pisze:Przy kaloryferze i dodatkowo przy oknie to prośba o choroby... Jak masz możliwość nie otwierania okna i wyłączenia kaloryfera to ok ;) W innym razie poszukałabym innego miejsca. Może przemeblować pokój ogółem?


Nie otwieram okna w ogóle, a jeśli chodzi o kaloryfer to grzeje, ale wieczorem przestaje więc mogłabym odsuwać klatkę prosiaczków od grzejnika na cały dzień


HW1991
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 marca 2020, 16:00
Kontaktowanie:

Re: Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: HW1991 » 30 marca 2020, 16:06

naprawdę nie masz miejsca na klatkę? Nawet kawałka podłogi? Nie wyobrażam sobie trzymania klatki przy oknie czy na grzejniku. To mało stabilne się wydaje i mało komfortowe. A może pod biurkiem znajdziesz miejsce? A może, tak jak już ktoś Ci polecił - spróbuj przemeblować pokój.

pozdrawiam :)
Hanna


AlwaysPig
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, 13:44
Kontaktowanie:

Re: Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: AlwaysPig » 3 kwietnia 2020, 19:12

Trzymanie świnek obok okna nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli go nie otwierasz. Jakiś tam przeciąg zawsze jest. Przy kaloryferze też nie, nie wiem czy wiesz ale z prosiaczkami można na dwór wychodzić jak jest od 19 do 26 stopni. Tyle samo świnka powinna mieć zapewnione w domu, a przy kaloryferze miałaby jakieś 30... Jeśli nie masz gdzie postawić tej klatki, ustaw ją w innym pokoju. Na wybiegi będziesz je wyciągać i przenosić do sypialni. Mam nadzieje że pomogłam. Ja też mam jedno pytanie: Jak dodać post? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Gdzie trzymać świnkę morską?

Postautor: Gegoru » 4 kwietnia 2020, 22:52

Trzeba unikać ekstremów. Świnkom przeszkadza zbyt gorąca(/lub super zimna) temperatura i przeciągi. Jeśli tego nie ma, powinno być ok ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas