Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

VetBed dla świnki morskiej

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Doniczka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 stycznia 2020, 20:47
Kontaktowanie:

VetBed dla świnki morskiej

Postautor: Doniczka » 3 kwietnia 2020, 18:16

Hej!

Chciałabym zainwestować w VetBed dla świnki morskiej - najlepiej oryginalny marki petlife z uwagi na fakt, że inne bardzo często nie spełniają swojej funkcji i nie chciałabym wyrzucić pieniędzy w błoto.

Problem polega na tym, że hodowca, od którego kupowałam moje świnki morskie nie był przekonany do tego rozwiązania i sugerował, że takie podłoże może niekorzystnie wpływać na stawy świnek morskich. W związku z tym chciałabym Was poprosić o rzetelne opinie na temat tego podłoża - czy podłoże się sprawdza i prosiaki są zadowolone? Nic złego się dzieje? Na chwilę obecną mam w klatce ściółkę + żwirek drewniany.

Jeżeli używacie VetBed'ów - czego używacie pod spód (silikat/żwirek naturalny/pieluchy)? Proszę o opinie :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: MajaiRosie » 3 kwietnia 2020, 20:35

Jaki to hodowca, zrzeszony w CCP? Powinien mieć doświadczenie z Drybedami :/
Musisz pamiętać, żeby pod drybed kłaść podkłady, albo żwirek drewniany. Nie wiem, o jakie pieluchy pytasz- podkłady higiecznie tak, pampersy nie ;) Żadne żwirki silikonowe, czy betonitowe nie mogą być używane przy gryzoniach. Ja ich nie lubię, bo po prostu dostaję szału od wyczesywania ich z siana, sierści i kup. Nawet po praniu sypie się z nich tak, że psuje pralkę, a cały pokój jest brudny po wyjęciu go. Lepszą opcją są maty łazienkowe, bo w nie się nic nie wczepia, a działają na tej samej zasadzie- przepuszczają na spód.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: Gegoru » 4 kwietnia 2020, 22:44

Ja korzystam z Drybedu/Vetbedu. Na początku do kuwety wsypuje żwirek drewniany, na to Drybed i jest git. Mam świnki i żadna nie narzeka ;) Grunt to dbać o higienę i sprzątać codziennie, a drybedy wymieniać w miarę możliwości.


AlwaysPig
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, 13:44
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: AlwaysPig » 5 kwietnia 2020, 19:20

Hodowca ten widocznie nie zna się na świnkach. Vetbed jest ok, pod niego sypie się pellet który kupuje się w zoologicznym. Polecam jednak matę łazienkową ponieważ jest mniej "szorstka". Pod nią również wystarczy nasypać pellet :)


AlwaysPig
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, 13:44
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: AlwaysPig » 5 kwietnia 2020, 19:28

Hodowca ten widocznie nie zna się na świnkach. Vetbed jest ok, pod niego sypie się pellet który kupuje się w zoologicznym. Polecam jednak matę łazienkową ponieważ jest mniej "szorstka". Pod nią również wystarczy nasypać pellet :)


Doniczka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 1 stycznia 2020, 20:47
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: Doniczka » 5 kwietnia 2020, 20:49

Hodowca zrzeszony w CCP, aczkolwiek nawet weterynarz polecał takie podłoże dla świniaków, więc szczerze mówiąc sama nie wiem którą opinię uznać za bardziej rzetelną.
Tak, tak, chodziło mi właśnie o podkłady higieniczne pod VetBed :)

O jaką konkretnie matę łazienkową chodzi?
O taką z pianki, która przepuszcza wilgoć? Świniaki jej nie pogryzają?
Czy chodzi o taką matę? https://allegro.pl/oferta/mata-do-lazie ... 7293141218
Może wypróbowałabym przed zakupem VetBeda taką matę :)


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: MajaiRosie » 5 kwietnia 2020, 22:22

Tak, dokładnie taką :)


sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: sonreida » 4 lutego 2021, 16:43

Hej, zakupiłam vetbed dla świnek ten najcieńszy B, ale nie jestem przekonana czy go użyć. Czy Wasze świnki gryzą vetbed? Moje bardzo lubią gryźć, czasem nawet materiały i boję się, żeby nie najadły się vetbedu albo żeby im się nie poprzyczepiał do pyszczka. Pomimo dokładnego i długiego wyczesania wychodzą kłaczki.

Wcześniej kupiłam grubszy i się nie nadaje, bo na chwile założyłam i świnka już chyba miała kłaczka w pyszczku, myślałam, że cieńszy będzie okej, ale też wychodzą.

Chodzi o petlife.


Al_Chemick
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 marca 2021, 18:20
Kontaktowanie:

Re: VetBed dla świnki morskiej

Postautor: Al_Chemick » 29 marca 2021, 19:05

Ja mam jako podkład vetbed ze sklepu swinkamorska.
Pod spód daję podkłady chłonne do psiej nauki sikania (ew. dla osob starszych, leżących). Codziennie zamieniam podkłady miejscami, co dwa dni je wymieniam, a sam vetbed piorę w pralce raz w tygodniu na 90 stopni bez proszku.
Nic nie czuć, łapki sa zdrowe, początkowo były próby podgryzania włosia ale szybko się skończyły.
Po praniu trzeba vetbed koniecznie rozczesać szczotką - ja mam taką psią z zoologa, drucianą. Na początku wyłazi trochę włosia przy czesaniu, to nie jest wada vetbeda. Potem już tylko troszkę się wydziera przy czesaniu.
Mam taki zestaw od ponad roku (dwa vetbedy wymiennie) i moim zdaniem świetna sprawa. Sprząta się też szybko, odkurzacz, myk myk bobki i ślady codziennej demolki jedzeniowej i gitara.
Po roku zauważyłem, że trochę wolniej już przepuszcza mocz, w kilku miejscach zesztywnial na stałe, ale jak sobie policzyłem szacunkowy koszt roczny peletu, to mimo prania i podkładów wychodzi to bdb. Ja polecam.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas