Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dezynfekcja klatki

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Turelkaa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2020, 9:58
Kontaktowanie:

Dezynfekcja klatki

Postautor: Turelkaa » 17 lipca 2020, 10:14

Miałam krolika jednak ten odszedł, razem z rodzicami stwierdziliśmy że na jego miejsce zjawia się dwie świnki z adopcji. Jednak tutaj mam pytanie jak skutecznie zdezynfekować klatkę aby swiniakom nic się nie stało? Są do tego specjalne preparaty albo skuteczne domowe sposoby? Gdyby było to ważne mam do dezynfekcji klatkę ferplast cavia 100 i kojec do tego dwie miseczki, paśnik i materiałowe suszarki do naczyń na ktorych królik spał. Z góry dziękuję za pomoc


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dezynfekcja klatki

Postautor: MajaiRosie » 17 lipca 2020, 16:53

Materiałowe przedmioty należy wyrzucić, wszystkie pozostałe dokładnie zdezynfekować (tutaj preparat nie ma większego znaczenia, jeśli później dokładnie spłuczesz). Na koniec warto wyszorować octem.


Turelkaa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2020, 9:58
Kontaktowanie:

Re: Dezynfekcja klatki

Postautor: Turelkaa » 19 lipca 2020, 13:23

Materiałowe dywaniki juz wyrzuciłam jednak czy miseczki i,, druciany,, paśnik musze tez wyrzucać i czy preparat do lodówek(antybakteryjny i antygrzybiczy) )się nada?


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dezynfekcja klatki

Postautor: MajaiRosie » 19 lipca 2020, 15:38

Tutaj nie tyle chodzi o bakterie, czy grzyby jak o pierwotniaki, które króliki przenoszą. Nie znam się na preparatach do lodówek :D Przeczytaj skład, sprawdź czy coś jest tam toksycznego


Turelkaa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 lipca 2020, 9:58
Kontaktowanie:

Re: Dezynfekcja klatki

Postautor: Turelkaa » 19 lipca 2020, 21:11

Ehh.. Przeszukałam pół internetu i jedyne co znalazłam to coś do akwarium. Może da radę domestosem albo jakimś alkoholem(np. Spirytusem) moze ty znajdziesz jakiś preparat naprawdę nie wiem. Nic ani na forach ani żadne blogi nie piszą na takie tematy filmów też nie znalazłam



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas