Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Vetbed dla świnek morskich a podgryzanie

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Gość
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2020, 12:48
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Linia, Sami
Kontaktowanie:

Vetbed dla świnek morskich a podgryzanie

Postautor: Gość » 2 kwietnia 2021, 20:54

Cześć,
wiem, że podobne tematy były na forum wielokrotnie powtarzane. Jednak w żadnym nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Mam dwie kawie. Aktualnie mają jako podłoże żwirek drewniany. Jednak on bardzo się pyli, świnki to wdychają. Kiedyś używałam maty, ale prośki strasznie ją podgryzały.
Ostatnio zastanawiałam się nas Vetbedem. Pomyślałam, że matę podgryzały dlatego, bo wcześniej nigdy się z czymś podobnym nie spotkały. Vetbed bardziej przypomina materiał (mata - gumę), z hamaczkami i wszelkiego rodzaju miękkimi kocykami na domkach się już spotykały, więc może Vetbedu by nie podgryzały? Co o tym sądzicie?

Nie umieją korzystać z kuwety. Czy ponad 1,5 roczne kawie uda nauczyć się z niej korzystać? Wcześniej, kiedy jeszcze używałam maty, wrzucałam ich bobki, sianko też nad kuwetą miały. Choć, co prawda, nie dałam im poidełek nad kuwetę. Może właśnie to zrobiłam źle?

Pytam się, bo nie chcę przepłacić, a jednak zależy mi na zdrowiu i komforcie moich świnek. Z Vetbedem na pewno miałyby lepiej. No, chyba, że by go podgryzały.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Vetbed dla świnek morskich a podgryzanie

Postautor: MixQQ » 3 kwietnia 2021, 18:26

Ja kupiłem z 4 lata temu "VetBed Original / Drybed M" i mam go do dziś. Prosiak na początku podgryzał, podnosił, ale w końcu mu się znudziło. Raczej nic z tym nie zrobisz, takie są prosiaki, gryzą wszystko co się da :) nawet kable.

Ogólnie polecam, łopatką plastikową zbieram bobki kilka razy dziennie i bardzo łatwo na tym podłożu utrzymać higienę


Gość
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 października 2020, 12:48
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Linia, Sami
Kontaktowanie:

Re: Vetbed dla świnek morskich a podgryzanie

Postautor: Gość » 4 kwietnia 2021, 22:25

A czy podcinałeś Vetbed? W opisie produktu w sklepie jest napisane, że można podcinać. Ale jak to wygląda w praktyce?


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Vetbed dla świnek morskich a podgryzanie

Postautor: MixQQ » 5 kwietnia 2021, 1:03

No pewnie, sam w sobie jest za duży i trzeba go było przeciąć nożyczkami na pół I nieco skrócić po bokach aby idealnie pasował :) nie ma z tym żadnego problemu



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas