Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jakie najlepsze podłoże na dno klatki?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Kamila_roz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 listopada 2023, 15:53
Kontaktowanie:

Jakie najlepsze podłoże na dno klatki?

Postautor: Kamila_roz » 7 stycznia 2024, 16:11

Witam,

Zastanawiam się czym wyścielić dno klatki dla świnek. Kiedyś używałam trocin, ale teraz chciałabym spróbować z czymś innym.
Pierwszym pomysłem jest wrzucenie do klatki peletu a na to położyć matę łazienkową, a w rogu postawić kuwetę z peletem- wydaje mi się, że miałabym wtedy mniej sprzątania niż przy trocinach. Obawiam się jednak, że świnki mogą chcieć zjadać tą matę... Druga myśl to położyć vetbed, ale nigdy tego nie miałam i nie wiem jak się sprawy mają z pielęgnacją tego. Boję się, że po chwili vetbed będzie emanował nieprzyjemnymi zapachami i że co chwilę będzie do prania.

Proszę Was, abyście w komentarzach podzielili się Waszymi doświadczeniami z matami piankowymi i vetbedem- może nie jest tak źle jak myślę. Również piszcie o jakichś innych propozycjach czego mogę użyć na dno klatki, by świnkom było przyjemnie :)

Pozdrawiam;)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Jakie najlepsze podłoże na dno klatki?

Postautor: MajaiRosie » 7 stycznia 2024, 17:08

Jest tu mnóstwo wątków na ten temat, polecam przejrzeć.
Moje czasem skubały matę, więc po prostu kładłam ją do góry nogami - rozwiązywało to problem.
W drybed wczepia się wszystko, trociny, części peletu, sierść, bobki. Koszmar z czyszczeniem. Niektórzy sobie radzą i polecają, ale ja nie chciałam uśmiercić swojej pralki ;)
Koniec końców najlepiej sprawdzało mi się wyłożenie większości klatki kocykiem, a w części jadalnianej duża kuweta prostokątna z peletem + mata.


Kamila_roz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 listopada 2023, 15:53
Kontaktowanie:

Re: Jakie najlepsze podłoże na dno klatki?

Postautor: Kamila_roz » 7 stycznia 2024, 20:37

Dzięki za odpowiedź :)



Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

  • Dołącz do nas