Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Klatki naszych swinek-galerie

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
AquaManiac
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19 lutego 2017, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: AquaManiac » 4 marca 2017, 2:17

Trociny się jak na razie spisują wyśmienicie, świnki siusiają głównie tam, gdzie jest mata łazienkowa i to głównie w rogu. W tym miejscu mokre trociny wymieniane są codziennie wieczorem, troszkę też załatwiają się niestety w domku, i tam też średnio co dwa dni wymieniam trociny. Raz na tydzień wymieniam praktycznie całość. Co do żwirku, to nie ukrywam że mnie on kusi, bo jednak pochłania pięknie wszystki "zapachy", ale muszę chyba jeszcze poczytać, jeśli faktycznie jest tak trujący, to oczywiście sobie odpuszczę i zostanę przy trocinach.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Peggy » 4 marca 2017, 8:55

Dona pisze:Poniżej zdjęcia naszego świńskiego królestwa :tooth:

jestem zauroczona królestwem zrobionym przez Donę, ahh :blush:

Makwiatka pisze:Dziękuję :)
Klatki C&C są boskie, ale jedynie mogę sobie na nie popatrzeć :D

" mam tak samo jak Ty.." *nuci fragment piosenki, który tu akurat pasuje XD)

Żaneta_Radom pisze:Hmmm... ja nie wrzucałam zdjęć obecnej klatki dlatego zrobie to teraz :)
Obrazek

O rety rety !! w tej też się zauroczyłam! Kocham zielony, więc tym bardziej!
Żanetka, zawsze mają tak , że klatka to "sypialenka", a obok mają stołóweczkę i leżaczki ( jak w przedszkolu, po jedzonku trzeba odpocząć) ? :naughty:

AquaManiac pisze:Dzisiaj prosiaczki przeniosły się z piwnicy do salonu, więc to dobra okazja, aby pokazać ich mieszkanko. Proszę sobie nie kojarzyć piwnicy z jakąś zatęchłą i ciemną norą, w piwnicy mam urządzony pokój w którym mam moje akwaria, więc świnki miały przyjemne ciepełko do tej pory, no ale jednak dość słaby kontakt z ludźmi, więc po dłuższym namyśle przeniosłem je do salonu. W piwnicy było na pewno bardziej praktycznie, za to w salonie z pewnością będzie bardziej czysto :) Mieszkanko ma 140 cm długości i 60 cm szerokości, więc dla dwóch prosiaczków nie za mało, dodatkowo będę je pewnie często wypuszczał, co by sobie pozwiedzały teren. Pod drybedem i matą są trociny, ale wypróbuję jeszcze żwirek dla kotka. Niestety oba misiaczki były trochę zestresowane po przeprowadzce, więc nie chciały zapozować...

Zestresowały się, trzeba im to wybaczyć, ale z czasem pewno się rozkręcą :sly:
I tak jak wspomniała madzia0902 , lepiej dać pellet pod dry bed, jeszcze nie miałam okazji widzieć jego testowania, że tak powiem ale jak pomyślę dłużej o budowie dry bedu i o trocinach to od razu widzę to upiorne przyklejanie się do spodu dry bedu i to pleśnienie.. będzie śmierdzuszkowało , bo będzie brudno.. lepiej pellet. Ja u Kasi w sklepie kupiłam słomiany, zobaczę co z tego będzie i dam znać ;)

Żaneta_Radom pisze:U mnie klatka wygląda juz zupełnie inaczej. Zrobiłam ja z kratek C&C :) zdjęcia mam ale póki co jedna świnka jest rozdzielona, więc klatka nie wygląda tak jak miałaby wygladać docelowo. Jak juz ich połaczymy to wrzuce zdjęcia :)
- to tym razem jeszcze bardziej nie mogę się doczekać :) !

T&M pisze:Witam ;)
Nie mogę się napatrzeć na wasze klatki, wszystkie są super ;)
Dzisiaj przyszła nam nasza WIELKA nowa klatka ( dziewczyny mieszkały w 80 ale dzięki forum dowiedziałam się że jest za mała i kupiłam 120). Na razie wystrój skromny, zobaczymy z czasem co w niej będzie, i co świnki polubią. Powiem jedno jak do niej weszły, zwiedziły wszystkie kąty i biegają w tą i z powrotem od pół godziny więc chyba się podoba ;)
Mam nadzieję że widać zdjęcia, ponieważ pierwszy raz wstawiam .
Pozdrawiam ;)

- T&M ciekawy pomysł z tymi wstęgami! Fajnie to wygląda :)! ps. skinniaka masz , zazdro <3

ps. ja za parę dni dostanę moją pannę, a później będzie kombinowanie drugiej jej koleżanki ( w zasadzie to już się zaczęło , więc niebawem.. trzymać kciuki : P ) Wstawię zdjęcie klatki jak już moja babeczka będzie ze mną!

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Żaneta_Radom » 5 marca 2017, 13:40

Peggy teraz mamy klatkę C&C zerknij bo chyba dawałam zdjęcia :( już nie pamiętam. Jak nie dałam to muszę dać :) No klatka u nas się rozrasta cały czas. Ze względu na potrzeby świniaczków.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Kotone » 5 marca 2017, 22:12

Na początku kupiłam chłopakom setkę ale, że gadziny zaczęły się żreć o terytorium to musiałam dokupić 80 cm połączyć i teraz jest elegancko w sensie spokój bo dosłownie elegancko to raczej nie wygląda bo nie miałam zbytnio czasu na szersze kombinowanie więc jest jak jest. Ale prośki zadowolone z rozrostu apartamentu więc jest git :D I jak fundusze pozwolą to rozrośnie się jeszcze bardziej żeby moje dwa diabełki miały raj na ziemi :)

20170305_125539.jpg
Duża klatka

20170305_125856.jpg
Mniejsza klateczka

20170305_125642.jpg
I razem


20170305_125951.jpg


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Peggy » 5 marca 2017, 22:25

Kotone i tak dobrze to wykombinowałaś, ładnie wygląda, dobrze jest !

Żanetka, dzięki Twoim wskazówkom zajrzałam do Twojego tematu i jestem pod wrażeniem! :naughty: :blush:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Kotone
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 23 lutego 2017, 21:07
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Czarny, Jeżyk i Maciuś :) <3
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Kotone » 5 marca 2017, 22:42

Dzięki za słowa pocieszenia Peg :D


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Nataliia » 7 marca 2017, 10:29

A oto królestwo moich dziewczyn :love: :-D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


P.S. poidełko tak stoi bo czeka na zmianę wody więc bez obaw hahaha :lol:


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Caviova » 7 marca 2017, 12:06

Piękne mieszkanko. :) Bardzo ładna mata, wygląda jak wykładzina. :lol:
Nie gryzą Ci jej?


Awatar użytkownika
Nataliia
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 17:26
Świnki morskie: ❤Mia ❤ Lea ❤
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Nataliia » 7 marca 2017, 12:16

Caviova pisze:Piękne mieszkanko. :) Bardzo ładna mata, wygląda jak wykładzina. :lol:
Nie gryzą Ci jej?


Pierwszego dnia zauwazylam, ze skubia ale juz drugiego zrozumiały, ze nie nadaje się to do jedzonka i jest spokój :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Klatki naszych swinek-galerie

Postautor: Caviova » 7 marca 2017, 12:41

A, no to super. :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas