Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

W klatce jak w więzieniu!?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.

Czy uważasz, że świnki w klatce czują się ja w więzieniu?

Czas głosowania minął 12 marca 2011, 17:44

Tak!
4
17%
Nie!
20
83%
 
Liczba głosów: 24

Awatar użytkownika
kasia17
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2 października 2010, 23:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Edzia-rozetka
Kontaktowanie:

W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: kasia17 » 12 grudnia 2010, 17:41

na YouTube widziałam takie filmiki o świnkach morskich które były w klatce. no i komentarze:
"jak ty możesz świnkę trzymać w klatce :wsciekly: ? przecież one czują się tam jak w więzieniu!,przez te głupie kraty!"
i jeszcze inne w tym typie. czy to prawda że prosiaczki czują się w klatce ja w więzieniu? :?:
Załączniki
Zdjęcie0618J.jpg
Edzia w klatce:)

Edziunia;) Tequila-suczka, mieszana z owczarkiem niemieckim =D
Jazda konna i konie- to jest to!
http://www.ratujkonie.pl
http://www.pustamiska.pl

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Chochlik » 12 grudnia 2010, 19:41

Hmm ciężko powiedzeć. Na pewno jest to ograniczenie wolności. Ale nie tylko śwince rybki, papużki, czy nawet psy mieszkające w bloku są zależne od nas. I mozna to porównać do więzienia. Dla tego należy stwarzać zwierzakom jak najlepsze warunki. Duże klatki, uwaga i miłość. I nie możemy zapomniec, o wypuszczaniu prosiaczka.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
kasia17
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2 października 2010, 23:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Edzia-rozetka
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: kasia17 » 14 grudnia 2010, 19:40

nie wiem, mi się wydaje że jak jest otaczana miłością i opieką to nie.

Edziunia;) Tequila-suczka, mieszana z owczarkiem niemieckim =D
Jazda konna i konie- to jest to!
http://www.ratujkonie.pl
http://www.pustamiska.pl

Awatar użytkownika
NiCiA
Użytkownik
Posty: 799
Rejestracja: 21 listopada 2010, 13:02
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Philipek i Kajtuś
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: NiCiA » 14 grudnia 2010, 19:51

A wg mnie świnka,która jest regularnie wypuszczana nie będzie się tak czuła.Nie wiecie jakie to uczucie siedzieć np. 24 godz. w jednym i tym samym miejscu.Takze można to nazwać "więzieniem".Ale co innego jak będzie wypuszczana,obdarzona miłością i opieką.To w sumie jest tak samo jak siedzenie w kącie.Nie możesz się ruszyć,masz mało miejsca...


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sandi » 15 grudnia 2010, 13:41

Ale przecież nie w każdej klatce jest mało miejsca :)
Jak ja jestem w szkole, to Nadia fika i bryka w klatce, a jak wracam to jest spokojna, wtedy wyciągam ją na ręce, głaszczę, przytulam i karmię.
Moim zdaniem jeśli ktoś poświęca śwince dużo czasu i obdarza ją opieką, to klatka staje się tylko jej sypialnią , kuchnią i toaletą i nie odbiera to jako więzienie.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Ferajna
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 9 lutego 2010, 15:49
Lokalizacja: Zabrze
Świnki morskie: Dyzio[*]Fela,Lola;)))
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Ferajna » 28 grudnia 2010, 20:04

Jeśli w klatce świnki jest wszystko co niezbędne i ma dużo miejsca to już dla niej dobrze.Ale ona nie może cały czas siedzieć,jeść,pić i spać na przemian podczas gdy my podchodzimy do niej podczas podczas dnia tylko po to by dać jej jedzenie i picie.Musimy ją wypuszczać na wybiegi,przytulać,głaskać,zabierać na kolana(może nawet świnka utnie sobie na naszych kolanach drzemkę) i kochać.(ONA TEGO POTRZEBUJE!!!Bez tego będzie osowiała.)Gdy będziemy tak robić codziennie nasz świnka (tak jak napisała Sandi)potraktuje klatkę jak sypialnię,kuchnię i toaletę.Moim zdaniem klatka świnki nie jest więzieniem ale tylko w rękach dobrego i dbającego o świnkę właściciela.Gorzej jest z niektórymi hodowlami świnek morskich.Miejsce gdzie mieszkają można zdecydowanie nazwać więzieniem a co więcej po prostu PSEUDO HODOWLĄ :wsciekly: .W ankiecie zaznaczyłam ,że klatki świnek nie są więzieniamy gdyż mam wielką nadzieję iż większośc posiadaczy prośków dba o to by się w swych klatkach(sypialniach,łazienkach,kuchniach :P)tak nie czuły.

Troszkę się rozpisałam czasem odbiegając od tematu ale chyba nie jest aż tak źle i wszyscy zrozumieli o co chodzi. :D

Świnki Morskie-Jedne z najsłodszych gryzoni:-)
Moje świnki:
-Lola
-Fela
Za tęczowym mostem w niebie z innymi świnkami:
-Dyzio[*]
-Kubuś[*]
-Kubuś[*]
-Miluś[*]
Ogólnie zwierzęta które były u nas w domu:Pies-jamnik,5 myszek,myszoskoczki,2 ptaszki,żółwik,2 żabki,rybki,
Kocham Was

Awatar użytkownika
Tosia
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 15 marca 2010, 13:24
Lokalizacja: ok. Łódź
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Tosia » 29 grudnia 2010, 20:02

Chodzi też o to, że to my porównujemy się do świnek... wyobrażamy sobie jak by to było gdyby ktoś nas zamknął w klatce.. a świnka która przebywała w sklepie zoologicznym w akwarium, nawet nie wie co to znaczy, porządnie sobie pobiegać. Myślę, ze warto ją tego nauczyć i puszczać, a wtedy na pewno nie bedzie się czuła jak w więzieniu... albo zróbmy wybieg, żeby klatka nie był zamknieta.

"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą."
A.Schweitzer

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sensibles » 29 grudnia 2010, 21:35

Tosia pisze:zróbmy wybieg, żeby klatka nie był zamknieta.

Tobie łatwo mówić. Wiele osób po prostu nie ma możliwości zapewnienia śwince całodobowego wybiegu. Po prostu nie ma takiej możliwości - albo nie ma pieniędzy na odpowiednie materiały, albo po prostu możliwości, miejsca...a więc ty nie stawiaj się w pozycji świnki ale też naszej :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Tosia
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 15 marca 2010, 13:24
Lokalizacja: ok. Łódź
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Tosia » 30 grudnia 2010, 0:08

Ok, rozumiem. Ale nie mam na myśli jakiś zamawianych wybiegów przez internet... jeśli klatka stoi przy ścianie wystarczy złączyć 2 małe płyty zawiasem i jest wybieg ;}

A poza tym napisałam: wypuszczajmy świnkę ALBO zróbmy wybieg ... Jeśli ktoś nie ma możliwości zrobić wybiegu, może ją puszczać po pokoju (jednak łatwiej było zacytować bez "albo"...).
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2011, 21:35 przez Sensibles, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód: Używaj opcji "Zmień". Zdania zaczynamy wielką literą. Używaj polskich znaków.

"Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą."
A.Schweitzer

Awatar użytkownika
Świnkowa
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 12:12
Świnki morskie: Tofisia
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Świnkowa » 30 grudnia 2010, 13:08

Moim zdaniem świnka nie czuje się w klatce jak w więzieniu...Jeżeli jest wyjmowana i kochana :) No chyba ,że klatka jest strasznie mała...

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas