Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

W klatce jak w więzieniu!?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.

Czy uważasz, że świnki w klatce czują się ja w więzieniu?

Czas głosowania minął 12 marca 2011, 17:44

Tak!
4
17%
Nie!
20
83%
 
Liczba głosów: 24

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Martex » 30 grudnia 2010, 16:22

Moja klatka nie jest mała, ale nie jest tez ogromna... Ale ja codziennie wypuszczam je, żeby sobie pobiegały, trzymam je na rękach itp. A gdy czasem je wypuszczam, to one "stają na kraty" i kwiczą że chcą wejść. Próbuję jakoś im zasłonić klatkę, bo przecież jak biegają to spalaą kilka kilogramów a Lukasik jest dosyć grubiutki, ale to prawie wgl nie pomaga.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sensibles » 30 grudnia 2010, 17:04

Martex - to złe rozwiązanie. Najlepiej, żeby podczas pobytu na wybiegu świnka miała dostęp do swojej klatki - jako toaleta oraz dlatego, żeby w razie poczuła się w niebezpieczeństwie, miała się gdzie schować.

Poza tym świnka, biegając chwile po podłodze, nie spali kilku kilogramów- ponieważ świnka nawet tyle nie waży.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
kasia17
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2 października 2010, 23:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Świnki morskie: Edzia-rozetka
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: kasia17 » 30 grudnia 2010, 17:25

Ja robię tak: mam cały czas otwartą klatkę i świnka może sobie wyjść kiedy chce. Najczęściej wychodzi w nocy, bo może wtedy się wyszaleć, no i nikt jej nie będzie wtedy przeszkadzał:)

Edziunia;) Tequila-suczka, mieszana z owczarkiem niemieckim =D
Jazda konna i konie- to jest to!
http://www.ratujkonie.pl
http://www.pustamiska.pl

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Martex » 31 grudnia 2010, 16:49

Ja bym się trochę bała w nocy zostawić moich prośków...:wow:

Misiu12 , ale moje świnki już się przyzwyczaiły, biegają po pokoju . Jak je dzisiaj rano wypuściłam to biegał i nawet nie zwracały uwagi na klatkę .


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Sensibles » 1 stycznia 2011, 0:26

Martex pisze:Moje świnki już się przyzwyczaiły, biegają po pokoju . Jak je dzisiaj rano wypuściłam to biegał i nawet nie zwracały uwagi na klatkę .


Ja jednak uważam, że świnka powinna mieć dostęp do klatki o każdej porze - czy to wybieg, czy nie. Świnka zawsze może się czegoś przestraszyć, a wtedy jej własny dom, jej klatka, jest jak znalazł.
jeśli chodzi o mnie, to owszem, mam klatkę, którą nie za bardzo mogę postawić na podłodze i świnka sama do niej wejść nie może, ale ma na wybiegu transporterek jako schronienie i kącik, gdzie nikt nie zagląda - transporter zawsze ma w klatce, ponieważ jest dla mnie i dla niej wygodny - dla mnie wygody bo to jest jedno z dwóch miejsc, gdzie się załatwia, a dla niej wygodne bo może się tam schować - a więc na wybiegu jest transporterek i jest git.
Na Twoim miejscu pomyślałabym o czymś na wybieg w ramach schronienia.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Martex » 1 stycznia 2011, 0:54

Dobrze, ale już im tak nie zakrywam :) i wchodzą kiedy chcą, tylko z wyjściem jest mały kłopot :P


Awatar użytkownika
sheknowswhatyouthink
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 26 grudnia 2011, 18:35
Świnki morskie: Nela i Lena.
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: sheknowswhatyouthink » 30 grudnia 2011, 21:27

Przecież świnka to nie pies czy kot. Jej miejsce jest w klatce. Oczywiście musi mieć zapewniony wybieg poza klatką, bo nawet największa klatka ogranicza ruchliwość.

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, bo wiedz że ktoś może za kochać się w Twoim uśmiechu.

Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Róziaczek » 31 grudnia 2011, 22:50

eeee, wątpie. Jednak jak świnka spędza tam 24h/dobe i ma małą klatke to TAK, jeżeli natomiast ma tam sianko, domek, milutko, cieplutko, jest wypuszczana z klatki, otaczana miłością, to czemu? Dla wieprzka klatka jest jak dla Ciebie pokój, świnka ma pręty a Ty ścianę, świnka ma domek a Ty łóżko - co więc w tym złego??

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Awatar użytkownika
cukier101
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 18:11
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Lusia
Kontaktowanie:

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: cukier101 » 1 stycznia 2012, 18:16

Moja świnka ma możliwość wyjścia z klatki gdy ktoś jest w pokoju, wtedy klatka jest otwarta, świnka wchodzi i wychodzi więc nie ma powodów by porównywać to do więzienia ;)

Obrazek

Konto usunięte

Re: W klatce jak w więzieniu!?

Postautor: Konto usunięte » 1 stycznia 2012, 18:41

Ja mam wymontowane drzwi z klatki,nigdy nie jest zamknieta,ma do tego dwa boczne wyjscia i rampe,zeby wchodzily i wychodzily kiedy chca,Lola i Daisy ciagle spaceruja,Lucy i Yeti nigdy,a domownicy wiedza,ze sa w domu swinki i uwazaja na nogi :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas