Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mieszkanie dla świnki morskiej

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Sammy&Lucky » 12 maja 2018, 13:15

W Polsce ludzie tez psy trzymają uwiązane ma łańcuchach wiec myśle ze te standardy trzeba zmienić ale to nie jest miejsce na moje opinie o polskich standardach.

Klatka 100cm jest za mała w każdym kraju, świnki mieszkające w Polsce wcale nie potrzebują mniej miejsca.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: alvantis » 12 maja 2018, 13:39

Sammy&Lucky pisze:W Polsce ludzie tez psy trzymają uwiązane ma łańcuchach wiec myśle ze te standardy trzeba zmienić ale to nie jest miejsce na moje opinie o polskich standardach.

Klatka 100cm jest za mała w każdym kraju, świnki mieszkające w Polsce wcale nie potrzebują mniej miejsca.

za małą klatką można nazwać 80 cm
nie potrzebują mniej ale też setka nie jest klatką przez którą zwierzęta by były odebrane za złe warunki (w Polsce) bo tak nie jest
jeśli dziewczyna ma miejsce tylko na setkę to nie jest to złe
a jeśli ma miejsce na większą klatkę to jak będzie chciała aby świnki miały villę to kupi 120 lub więcej

ale no im większa klatka tym lepiej
ja sama zamierzam przejść do klatek C&C kiedyś żeby mieli luksus

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Sammy&Lucky » 12 maja 2018, 16:13

Okay. Każdy może mieć swoją opinie. Tu gdzie ja mieszkam jeśli się chce świnki z dobrego miejsca (nie sklepu zoologicznego) nie dostanie się ich jeśli klatka nie ma chociaż 120cm. Jest tez kilka innych warunków, świnki nie mogą na przykład iść do domów z bardzo małymi dziecmi które mogły by im coś zrobić.


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: alvantis » 12 maja 2018, 17:28

Sammy&Lucky pisze:Okay. Każdy może mieć swoją opinie. Tu gdzie ja mieszkam jeśli się chce świnki z dobrego miejsca (nie sklepu zoologicznego) nie dostanie się ich jeśli klatka nie ma chociaż 120cm. Jest tez kilka innych warunków, świnki nie mogą na przykład iść do domów z bardzo małymi dziecmi które mogły by im coś zrobić.

taka informacja na pewno przyda się komuś kto mieszka w UK, fajnie wiedzieć
w PL można mieć świnki nawet jak są małe dzieci w domu byleby nie miały dostępu do świnek więc jak widać zasady są całkiem różne

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

SzczecinPogodno2018
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2018, 15:01
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: SzczecinPogodno2018 » 22 sierpnia 2018, 15:07

Oooo i super pomocne informacje :)
Dostały mi się właśnie 2 świnki morskie: matka i córka w ooooogromnym...akwarium :/ Tak cholernie ciężkie, że we 2 osoby trzeba brać. Do tego zapas WIORKÓW na miesiąc chyba. Sąsiadka chciała się pozbyć problemu, a że hoduję chomiki syryjskie więc sądziłem, że co nie co wiem. Jednak okazuje się, że świnki to nie większe chomiki - śmierdzą niemiłosiernie i strasznie głośne są!
Wielkie dzięki za rozpiskę co powinno się znaleźć w domku świnek!
I pierwsze co zakupię matę i granulat bo nie idzie wytrzymać już na drugi dzień wieczorem!!!
W co ja się wkopałem...



___

Chcę mieszkać na Pogodnie http://inhouse.szczecin.pl/
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2019, 9:08 przez SzczecinPogodno2018, łącznie zmieniany 1 raz.


Wikiwla
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 października 2018, 0:20
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Wikiwla » 5 listopada 2018, 1:11

Nie chciałam dodawać nowego tematu bo ten całkiem pasuje. Zastanawiam się nad zakupem drugiej świnki. I tu rodzi się problem. Wszędzie wszyscy piszą, że dwie świnki to minimum 100 albo i 120. Posiadam klatkę 70x40 pietrową. Cała góra jest do biegania na dole domek poidelko i miseczka również dużo miejsca do biegania. Czy taka klatka z racji tego że jest pietrowa była by na jakiś czas ok. Dopiero za jakiś rok planuję zmianę klatki gdy się przeprowadzę. Dodam jeszcze, że świnka ma codziennie zapewniony wybieg.
Ps. Bardzo proszę bez uniesień. Zwyczajne proste pytanie. Niestety nigdzie nie widziałam posta odnośnie klatek piętrowych i ich wymiarów dla świnek.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Gegoru » 7 lutego 2019, 10:08

Widzę, że ostatni post był tutaj dawno, no ale może dla potomnych się przyda ;)

Odnośnie ostatniego pytania - wszystko zależy jak się czuje teraz Twoja świnka. Czy korzysta z obu pięter, czy z jednego, a na drugie wchodzi/wychodzi, gdy jest głodna i tylko po to? Nie wiadomo czy druga świnka będzie podobnie reagować jak Twoja. Ogólnie przyjęło się, żeby nie kupować klatek piętrowych dla świnek, bo to raczej zwierzątka jednopoziomowe, czasem lubią skoczyć na hamaczek czy domek, ale raczej wielopoziomowych klatek się im nie kupuje, z uwagi, żeby nie spadły w szale biegania i brojenia ;)

Skoro świnka ma zapewnionych codzienny wybieg to dobrze. Ma jakiś ograniczony obszar tego wybiegu i na jak długo nie wypuszczana?

Skoro w planach jest zakup większej klatki, to już od Ciebie zależy jak postąpisz. Skoro świnki miałby zapewniony codzienny wybieg na większym obszarze, a np. na noc byłby zamykane, to chyba nie jest aż tak źle ;)


Karol Zatorski
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:21
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Karol Zatorski » 21 lutego 2019, 15:24

Najmniejszy rozmiar klatki dla dwóch zwierząt to 100 x 60 cm. Zdecydowaną większość czasu świnki spędzają przecież w klatce, więc powinny móc poruszać się w odpowiednim stopniu.


kotek23
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwietnia 2020, 10:13
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: kotek23 » 30 kwietnia 2020, 10:21

Dzień dobry.Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się paru informacji odnośnie świnki morskiej.Niedługo mój synek otrzyma na prezent chłopca świnkę morską, która ma 45 tygodni. Wiem, że jest mnóstwo wątków na temat świnki, ale ja naprawdę nie mam czasu na ich czytanie,gdyż czas mnie nagli,gdyż świnka będzie u nas za parę dni, a potrzebuję informacji najlepiej od osób które mają świnkę morską i mogą podzielić się swoimi obserwacjami i doświadczeniem.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady.
1)Jaką klatkę najlepiej kupić dla świnki chłopca? Proszę o ewentualny wymiar i linki aukcji do sprawdzonej i dobrej klatki?
2)Jakie akcesoria dodatkowe powinny znaleźć się w klatce??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
3)Co powinno znaleźć się na spodzie klatki??(tutaj też mile widziane zdjęcia lub linki)?
4)Co świnka może jeść, a czego unikać?
5) Co z obcinaniem paznokci???
I wszystkie informacje, które powinna mieć osoba, która zacznie się opiekować świnką.


Gosiaaa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2021, 21:35
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Gosiaaa » 18 października 2021, 21:42

Witam, mam pewien problem, otóż na jednej z grup na Fb zostałam sterroryzowana że klatka dla 2 świnek, którą chcę kupić wielkości 8100 jest za mała..

Obecnie mieszkają w klatce 100x50 (5000)

Czy to normalne, że mam wydzielać świnkom pół pokoju? Czy to już paranoja? Nie mam takiego mieszkania, żeby 2 świnkom tyle miejsca wygospodarować, to jakiś świnkowy terror..


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas