Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mieszkanie dla świnki morskiej

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
sylwia.cet
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 11:16
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: sylwia.cet » 26 kwietnia 2018, 11:31

Witam, potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek raczej. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.


Awatar użytkownika

sylwia.cet
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 11:16
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: sylwia.cet » 26 kwietnia 2018, 11:34

A jeśli chodzi o ściółkę wsypywaną pod vetbeda, to co będzie lepsze - granulat drzewny czy silikonowy? Czytałam, że wystarczy prać vetbeda 1*/tydzień i wtedy zmieniać ściółkę, czy częściej?


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: MixQQ » 26 kwietnia 2018, 11:48

Ja sypię granulat drzewny dla kota. Sprawdza się bardzo dobrze. Co do zmieniania to zależy od prosiaka. U mnie raczej 2x na tydzień, bywa też, że i raz. Nie czytaj tylko sama przetestuj i zobacz po ilu dniach będzie "gnój" pod vetbedem


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: ŚwinkoLubka » 28 kwietnia 2018, 18:23

Silikonowej nie, gdyby świnkom jakimś cudem udało się przesunąć vetbeda i dostać do takiej ściółki i ją zjeść, byłoby po świnkach. Poza tym silikonowy żwirek, w przeciwieństwie do drzewnego nie jest w ogóle naturalny. Zdecydowanie drzewny, ja kupuję w Carrefourze ale na allegro można kupić wiele więcej i taniej.


sylwia.cet
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwietnia 2018, 11:16
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: sylwia.cet » 10 maja 2018, 14:19

Ponawiam pytanie dotyczące klatki.Potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.Dziekuje


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: alvantis » 11 maja 2018, 22:33

sylwia.cet pisze:Ponawiam pytanie dotyczące klatki.Potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.Dziekuje

Świnki lubią czuć się bezpiecznie dlatego od półki lepszy jest domek, ponieważ pod półką nie są zakryte no chyba że wykombinujesz takie coś jak zwisający kocyk przyczepiony gdzieś na półce i pocięcie zwisającej części w paski
coś w tym stylu co pod tym hamakiem zwisa:
https://sklep.swinkamorska.com.pl/produkt/hamak-narozny-z-parawanem-i-funkcja-domku-ecojoy
Domek może być zrobiony z tego drewnianego tunelu, który zapewne kojarzysz a jeśli nie to tu jest link do takiego przykładowego:
https://sklep.swinkamorska.com.pl/produkt/elastyczny-domekmostek-z-galezi-dla-swinki-morskiej
Lub zwyczajny najlepiej z płaskim dachem i nie polecam plastikowych ponieważ miałam taką sytuację że przez poślizgnięcie się moja świnka złamała kości i odeszła.
Wymiary takie najlepsze na domek według mnie to taki od 25 cm
Co do legowisk zazwyczaj jeśli świnki się dogadują to jedno wystarczy.
A wielkość legowiska jaką chcesz dla swoich świnek zależy już od ciebie, byleby nie było takie mieszczące się w jednej dłoni :tooth: moje świnki mają takie legowisko, (zdjęcie z ich klatki o takich samych rozmiarach jak ta co chcesz kupić) coprawda teraz nie mają koca tylko trociny ale no daję przykład legowiska
Obrazek
nie musi być koniecznie takie wielkie, może być trochę mniejsze

Mam nadzieję że w jakimś stopniu pomogłam

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Sammy&Lucky » 12 maja 2018, 0:07

sylwia.cet pisze:Ponawiam pytanie dotyczące klatki.Potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.Dziekuje


Klatka 100cm jest za mała, dla 2 świnek potrzebujesz minimum 120cm.

Jaki domek kupisz to twój wybór, zawsze możesz zmienić. Moje maja kilka domków i je co jakiś czas zamieniam i czasem dokupuje jakiś nowy jak znajdę fajny.


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: alvantis » 12 maja 2018, 0:13

Sammy&Lucky pisze:
sylwia.cet pisze:Ponawiam pytanie dotyczące klatki.Potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.Dziekuje


Klatka 100cm jest za mała, dla 2 świnek potrzebujesz minimum 120cm.

dla samców to minimum 120 cm, a dla samic 100 cm więc klatkę kupuje odpowiednią
ale oczywiście im większa tym lepsza

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Sammy&Lucky » 12 maja 2018, 0:31

alvantis pisze:
Sammy&Lucky pisze:
sylwia.cet pisze:Ponawiam pytanie dotyczące klatki.Potrzebuję porady odnośnie zakupu klatki dla 2 świnek morskich, samiczek. Chcę kupić klatkę 100*55 cm. Odnośnie schronienia rozważam 2 opcje. Nr 1.Zastanawiam się nad zakupem klatki z drewnianą półką ciagnącą się na całej szerokości klatki 55 cm, pod którą świnki mogłyby mieć schronienie i wtedy położyłabym tam legowisko - a w związku z tym, czy konieczne będą 2 legowiska, czy może być 1 wspólne i jak duże powinno być? Nr 2. Czy może jednak lepsza byłaby klatka bez półki i zakup domku - jak duży musiałby by być dla 2 świnek?
Dodam że pomost na półkę jest dosyć łagodnie nachylony. Pomożcie proszę.Dziekuje


Klatka 100cm jest za mała, dla 2 świnek potrzebujesz minimum 120cm.

dla samców to minimum 120 cm, a dla samic 100 cm więc klatkę kupuje odpowiednią
ale oczywiście im większa tym lepsza


Mam klatkę 100cm która jest połączona z większa klatka. Sama 100cm jest o wiele za mała, ja sluchajac rad ze 100cm jest okay tylko zmarnowałam pieniądze bo i tak musiałam dokupić jeszcze jedna klatkę. Mogłam kupić od razu większa wiec jeśli ktoś jeszcze nie kupił radzę od razu kupić odpowiedni rozmiar.

Obrazek


Awatar użytkownika
alvantis
Użytkownik
Posty: 703
Rejestracja: 23 czerwca 2013, 21:34
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dunia [*], Łatek 1 [*], Łatek 2 [*], Pako [*], Tofik [*] , Mientus [*], Alfie, Crispy
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: alvantis » 12 maja 2018, 11:12

ale nadal 100 cm jest minimum dla 2 samiczek, wszyscy ze spśm ci tak powiedzą i większość osób która zna się na świnkach, ja sobie tego nie wymyśliłam tylko piszę tak jak jest ustalone w POLSCE
za granicą są inne standardy ;)

OD 14.04.18r. ZE MNĄ:
Alfie i Crispy

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas