Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mieszkanie dla świnki morskiej

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Hahnoto » 19 maja 2014, 22:01

Moim zdaniem ta klatka w ogóle nie nadaje się dla świnki morskiej :shock:
Szkoda, że wcześniej nie pytałaś, bo za tą cenę miałabyś klatkę dla dwóch (100cm), a jeśli trafiłaby się okazja to nawet dla 3(120cm) świnek.


Awatar użytkownika

YooSti
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2014, 21:08
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: YooSti » 19 maja 2014, 22:17

To nic, jak przyjdzie klatka to ją komuś sprzedam,a kupie nową odpowiedniejszą. Dzięki za informację :)


pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: pelasia4444 » 19 maja 2014, 22:54

Jest jeszcze taka możliwość :
"Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro. Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 10 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien wypłacić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy."

Skopiowałam to z aukcji klatki której link podałaś. Tracisz kasę za wysyłki ale...nie musisz się bawić w odsprzedaż.


YooSti
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2014, 21:08
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: YooSti » 20 maja 2014, 8:51

Udało mi się zmienić klatkę na inną, (jeszcze jej nie wysłali-na szczęście). Teraz będzie odpowiednia bo na 100cm :). Dawno się tak nie cieszyłam, jak dzisiaj. Bardzo miłą obsługę tam mają :D Także,jak już klatka będzie umeblowana i pojawią się w niej 2 świnki- pochwalę się :D


patrycja10
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 września 2014, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: patrycja10 » 17 września 2014, 13:52

Dzień dobry.
Mam 10 lat i na urodziny dostanę (mam nadzieję) świnki morskie. Chciałabym prosić o pomoc jak powinnam urządzić klaktę, zby świnkom było wygodnie. Co koniecznie musi się w niej znaleść od razu, czym wysypać kuwetę żeby świnkom było wygodnie. Świnki będa dwie, bo czytałam, że tak powinno być. Dziękuję za pomoc.


Anuzia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2014, 14:48
Lokalizacja: wlkp
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Anuzia » 17 września 2014, 19:23

Witam
Co do urządzania klatki to zapraszam do zobaczenia sobie galerii "klatki naszych świnek" na pewno znajdziesz inspirację :) koniecznie musi być w klatce sianko w paśniku, poidełka na wodę, miseczki z karmą,ja mam jeszcze polarowe legowiska, norki i tunele( ale to Ja, to nie jest mus, wiadomo że śwince jest wygodniej na miękkim ), no i klatka dla dwóch świnek to minimum 100cm. Jeśli chodzi o podłoże to również odsyłam do działu o podłożach, trochę tego jest i zależy kto co komu pasuje, Ja mam drewniany żwirek a na to mata łazienkowa.
pozdrawiam


patrycja10
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 września 2014, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: patrycja10 » 19 września 2014, 19:38

Dziękuję za podpowiedzi. klatkę już mam - taką 100 cm. Jest orgomna. Ile takiego żwirku drewnianego trzeba wsypać na spód? kupiłam opakowanie 5 litrów i nawet całego dna nie przykryło. Jakie opakowanie na raz trzeba tam wsypać? Czy jak potem będę to wymieniać to trzeba całe wyrzucić czy tylko tam gdzie nabrudzone?


Anuzia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2014, 14:48
Lokalizacja: wlkp
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: Anuzia » 19 września 2014, 21:27

Ja sypię cieniuteńką warstwę po całości i więcej dokładam w rogach, wymieniam raz dziennie gdzie mokre i sypię nowe, zamiatam bobki, co jakieś 3 tyg wyrzucam całość i myję kuwetę.
pozdrawiam


patrycja10
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 17 września 2014, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: patrycja10 » 22 września 2014, 20:40

Po kilku dniach ze świnkami mam kilka pytań:
- miałam w klatce paśnik metalowy, ale moja Fela ciągle tam właziła i bałam się że zrobi sobie krzywdę i go wyjęłam. Teraz Fela śpi w sianie w międzyczasie je zjadając, czy powinnam jednak to siano wyjąć do paśnika na zewnątrz? czy one mogą tam spać? Dałam im taką miękką poszewkę chyba pluszową do spania, ale muszą być zasłonięte, żeby tam leżeć.
- chciałam im kupić takie coś:
http://allegro.pl/swinka-morska-pietro- ... 08556.html
http://allegro.pl/swinka-morska-schodki ... 36958.html
ale czy to będzie bezpieczne?


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Mieszkanie dla świnki morskiej

Postautor: arwena_oka » 22 września 2014, 23:17

Lepiej żeby świnka nie spała w sianku które je ponieważ może być przez nią zasiusiane. Możesz,Np. zrobić paśnik z plastikowego pojemnika na żywność.
Będą jadły jak z miseczki.
Świnki uwielbiają półeczki :) Także polecam :)
Do spania polecam też zakup "kapciocha" lub norki lub zrobienie jej samemu. Świnka ma kryjówkę i legowisko w jednym ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas