Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Dyskusje związane z głównym lokum świnki morskiej.
lubiegrejpfruty
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 stycznia 2013, 11:33
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: lubiegrejpfruty » 10 stycznia 2013, 12:58

Podnoszę temat, bo mam problem: marzy mi się stadko prosiaków (czyli więcej niż 2), ale dobre miejsca na klatkę mam w sumie 2, w oba wejdzie mi klatka max. 110 cm. Myślałam o wstawieniu takiej piętrowej:
http://allegro.pl/klatka-pietrowa-krolik-swinka-100-x54-5-gratisow-i2911152949.html
i dobudowaniu wybiegu (jeszcze nie wiem jak, będę wdzięczna za podpowiedzi :) ). Wydaje mi się to dobrym kompromisem, bo mogę świniom udostępnić spory kawałek salonu, nawet bez nadzoru, a ja z kolei mam możliwość złożenia tego wynalazku w razie potrzeby.
Klatka w tym układzie byłaby miejscem do spania, jedzenia, kopania, filozofowania w hamaku etc. Wybrałam tą z pełnym pięterkiem, bo można na obu rozłożyć coś do kopania, dodać półkę-domek i w ogóle namnożyć różnych atrakcji. Dobrze mi się wydaje, czy to skrzywienie po koszatniczkach?


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: Konto usunięte » 10 stycznia 2013, 15:07

Właściwie klatka jest całkiem okej, ale czy nie mogłabyś zainwestować w coś niższego i dłuższego? :) Świnie wolą wybiegi, a nie wysokości. O ile świnek chodzi ci konkretnie?


lubiegrejpfruty
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 stycznia 2013, 11:33
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: lubiegrejpfruty » 10 stycznia 2013, 17:04

Nie mam gdzie wstawić, żeby nie zawadzało :confused: Ile świń? Najpierw pomyślałam o dwóch, ale jak mój małż zobaczył co się tutaj dzieje:
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=80&t=11202
...to powiedział, że bez czterech ani rusz xD Fajnie by było, mogłyby się podzielić równo i zrobić wojnę gangów, albo coś... Po obchodzie mieszkania stwierdziłam, że zmieszczę max. 3 w taki właśnie kombinowany sposób.


Awatar użytkownika
ania i kasia
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 11:30
Świnki morskie: Tuptuś
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: ania i kasia » 12 stycznia 2013, 11:36

Moja świnka ma klatkę 120 na 60 ale myślę że jest trochę za duża Tuptuś jest z niej zadowolony i można do niej wstawić dużo zabawek :)


Awatar użytkownika
ania i kasia
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 11:30
Świnki morskie: Tuptuś
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: ania i kasia » 12 stycznia 2013, 12:19

mam pytanie jak nauczyć świnkę biegania po pokoju?? :sad: bo ona od razu wraca do klatki


Konto usunięte

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: Konto usunięte » 12 stycznia 2013, 12:26

A ile świnka jest u ciebie? Skoro wraca do klatki to znaczy, że woli przebywać w schronieniu :) Jeszcze kiedyś będzie domagać się wybiegów.


Awatar użytkownika
ania i kasia
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 11:30
Świnki morskie: Tuptuś
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie chce chodzić po pokoju

Postautor: ania i kasia » 12 stycznia 2013, 13:13

Moja świnka-Tuptuś nie chce chodzić, ani biegać po pokoju :sad: :confused: Co robić?? :sleepy: Proszę o odpowiedz. :D Z góry dziękuję!! :look:


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: Fafka123 » 12 stycznia 2013, 13:14

Ania i kasia - odpowiedziałam juz w Twoim temacie ;)

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
ziutka
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 listopada 2012, 11:56
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: ziutka » 18 stycznia 2013, 14:07

No cóż... być może nie jest tam bezpieczny. Próbuj wyciągać go na jego smakołyk typu: pietruszka albo ogórek. Po paru dniach powinien być pewniejszy :D No i nie chodź przy nim jak jest na wybiegu. Tylko połóż się. Połóż na siebie coś smacznego i pozwól mu dokonać wyboru. Możesz także posmarować sobie ręce np. pietruszką żeby kojarzył ciebie z czymś super... Mam nadzieję, że pomogłam i polecam się na przyszłość hehehe :)


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Która klatka najlepsza dla ilu swinek?

Postautor: Fafka123 » 20 stycznia 2013, 19:51

Mam świetny patent na samodzielną klatkę , nie wiem tylko czy powinnam tu to pisac ... jeżeli znacie odpowiedni wątek proszę o przekierowanie mnie tam ;) Tutaj jest link jak krok po kroku zrobić duża i fajną klatkę . Chyba ten patent z tata zastosuję :naughty: http://www.youtube.com/watch?v=OBKI7RDwB1U

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Klatki i wybieg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas